W czas zmartwychwstania Boża moc
Trafi na opór nagłych zdarzeń.
Nie wszystko stanie się w tę noc
Według niebieskich wyobrażeń.

 Bolesław Leśmian, ,,W czas zmartwychwstania

     

 Przyjaciele,

 Koleżanki, Koledzy,

Nauczyciele, Uczniowie,

Życzliwi Ludzie i Sympatycy Szkoły!

Wielkanoc to czas cudów! Przed nami dni o szczególnej wymowie i wyjątkowej symbolice, czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

W tym roku oczekiwanie na Zmartwychwstanie Pańskie ma wyjątkowy wymiar. Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem, nad tym co było i nad tym co będzie, szczególnie w dobie rozprzestrzeniającej się po całym świecie pandemii korona wirusa. Wielu z nas lęka się o przyszłość, pracę, a przede wszystkim o zdrowie własne i swoich bliskich. Doskonale zdaję sobie sprawę, że są to obawy w pełni uzasadnione, a strach towarzyszy na co dzień także i mi, gdyż sam mam rodzinę i wiem, że zapowiadany kryzys gospodarczy może wpłynąć na obniżenie poziomu życia nas wszystkich. W tym trudnym czasie niech nie opuszcza Państwa pogoda ducha, optymizm oraz nadzieja na lepsze jutro, niech będzie to okres pojednania i refleksji nad tym, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze, czas miłości i serdeczności.

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu życzy Państwu świąt spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, pełnych życzliwości, pogody ducha, wiary we własne możliwości, abyście mogli przeżywać i ożywiać w sobie nadzieję i odwagę w zmaganiu się z problemami codziennego życia, a przede wszystkim miłości ważniejszej od wszelkich dóbr, zdrowia pozwalającego przetrwać najgorsze, uśmiechów bliskich oraz dużo, dużo szczęścia, które wielokrotnie ocala nam życie. Niech zetknięcie się z wydarzeniami Zmartwychwstania pozwoli Państwu uczyć się żyć z wielką wdzięcznością, wzrastać w wierności wartościom oraz doświadczać odmieniania siebie

Drodzy uczniowie i nauczyciele! Wszyscy stanowimy wspólnotę! Tutaj kształcicie swoje umysły, wykonujecie pracę, która będzie owocować w przyszłości, inwestujecie w swój kapitał intelektualny. Chciałbym bardzo, żebyście czuli się tutaj dobrze, abyście znaleźli tu swoje miejsce i traktowali naszą szkołę jak swój drugi dom. Pamiętajcie, że dla dyrekcji jesteście równorzędnymi partnerami do dyskusji nigdy nie zostaniecie pozostawieni sami ze swoimi problemami. Potraktujcie czas epidemii i związanych
z nią ograniczeń w funkcjonowaniu szkół, jako nowe, budujące doświadczenie, to czego nauczycie się w tym trudnym dla nas wszystkim okresie, doświadczenie które zdobędziecie z pewnością zaprocentuje w przyszłości przyczyniając się do waszego dalszego, osobistego rozwoju. Każda przeszkoda, którą uda się pokonać niech stanowi dla Was kolejny szczebel w drodze do doskonałości, którą każdy z nas chciałby przecież osiągnąć. 

Moi drodzy licealiści! Wykorzystajcie Święta Wielkanocne na podsumowanie Waszych dotychczasowych dokonań i pracy włożonej w edukację. Pamiętajcie o zbliżającym się ku końcowi semestrze. Wykorzystajcie czas wolny nie tylko na odpoczynek, który Wam się słusznie należy, po tak wielu trudach wynikających z nagłej konieczności wdrożenia zdalnej edukacji, ale przede wszystkim na nadrobienie zaległości oraz solidne przygotowanie się do zbliżającego się egzaminu dojrzałości, który mam nadzieję, przyjdzie Wam zdawać w normalnych warunkach, już za niespełna miesiąc.

Z okazji Wielkanocy życzę Wam, Kochani ,aby te święta wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,bogaty zajączek uśmiechem czaruje, mały kurczaczek spełni marzenia - wiary, radości, miłości, spełnienia! Niech w Waszych sercach zapanuje wiosna, odrodzenie nowego życia, zmartwychwstaną zapomniane marzenia, młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu oraz sztubacka fantazja.

                                                                                                                                                                                                                               Dyrektorzy

                                                                                                                                                                                                                               Zespołu Szkół STO w Raciążu