9 października 2019 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z dyrektorem, panem Damianem Szcześniewskim oraz opiekunami, panią Jolantą Wiśniewską, panią Justyną Jaraczewską i panem Marcinem Ciarkowskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. O godz. 700 wyruszyli w dwugodzinną podróż do stolicy z nadzieją, że będzie to dzień pełen wrażeń. Tak w istocie było.

Po dotarciu na miejsce udali się do zlokalizowanego w Galerii Mokotów kina Cinema City, aby obejrzeć polski film biograficzny w reżyserii Michała Rosa, pt ,,Piłsudski", pokazujący losy późniejszego marszałka Polski, który po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego (1901 r.), ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. 

Kolejnym punktem programu był pobyt w hangarze 646 w parku trampolin. Uczniowie miło i przede wszystkim aktywnie spędzili tam swój wolny czas w gronie koleżanek i kolegów. Po przebraniu się w stroje sportowe i założeniu skarpetek antypoślizgowych uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, podczas której pod czujnym okiem doświadczonego trenera wykonywali ćwiczenia: siady, pady, skoki, półobroty i wiele, wiele innych.

Na zakończenie licealiści wybrali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez prawie trzy godziny z zainteresowaniem oglądali imponujące eksponaty, zdobycze współczesnej techniki, odkrywali tajemnice natury, ludzkiego ciała, świat zmysłów oraz samodzielnie przeprowadzali wiele doświadczeń, co sprawiało im dużo radości i nieukrywanej satysfakcji. Był to doskonały sposób do zachęcenia uczestników wycieczki do systematycznego zgłębiania wiedzy, która z pewnością przyda im się na egzaminie dojrzałości i w dorosłym życiu.

O godzinie 1800 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w podróż powrotną do Raciąża. Podczas drogi do domu był czas na wspólne słuchanie muzyki i śpiewanie. Zanim wszyscy dotarli na miejsce wstąpili jeszcze do McDonald’s w Płońsku, aby zregenerować siły.

Wycieczkę zorganizowaną z inicjatywy dyrektora pana Damiana Szcześniewskiego i nauczycielki, pani Jolanty Wiśniewskiej należy zaliczyć do bardzo udanych. Licealiści nie tylko wzbogacili swoją wiedzę z różnych dziedzin, lecz także poprawili swoją kondycję fizyczną.