Zgodnie z wieloletnią tradycją w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe. Miały na celu zintegrowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji.

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Licealiści przyszli do szkoły odświętnie ubrani, jak na wyjątkową uroczystość przystało. Nie obyło się bez okolicznościowych życzeń od dyrektora Zespołu Szkół STO w Raciążu, pana Andrzeja Nizielskiego, dyrektora Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pana Damiana Szcześniewskiego, dyrektora-seniora, pana Włodzimierza Kosiorka oraz wychowawców, pani Jolanty Wiśniewskiej, pani Marty Ciesielskiej, a także pana Łukasza Palmowskiego, który od 1 września 2019 roku objął stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu.

W klasie maturalnej zgromadzeni mieli przyjemność wysłuchać kolęd zagranych przez jedną z uczennic – Martynę Matuszewicz, która po raz kolejny zaprezentowała w szerszym gronie swoje umiejętności. Trzecioklasiści obdarowali siebie nawzajem, radę pedagogiczną i innych pracowników szkoły upominkami. Prezenty wręczali sobie także uczniowie z klas pierwszych.

Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby piątkowe przedpołudnie na długo pozostało w pamięci. Uwagę przyciągały nakryte białym obrusem stoły zapełnione po brzegi różnymi smakołykami. Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także radosne spotkania zbliżające do siebie dyrekcję, uczniów i rodziców. W organizację spotkania opłatkowego w klasie trzeciej zaangażowały się panie: Małgorzata Drzewiecka i Bogumiła Bajkowska, które były obecne ze swoimi pociechami podczas uroczystości. W przypadku tegorocznych maturzystów uśmiech mieszał się ze wzruszeniem, że to już ostatnia wspólna wigilia.

Dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski przypomniał licealistom, że należy zawsze szanować i akceptować drugiego człowieka, a wychowawca klasy trzeciej, pan Łukasz Palmowski podkreślił, że motywacja sprawia, że można spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces.

Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Wigilie klasowe zorganizowane zostały z inicjatywy wychowawców klas: pana Łukasza Palmowskiego, pani Jolanty Wiśniewskiej i pani Marty Ciesielskiej. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego dnia bardzo serdecznie dziękujemy!