18 grudnia 2019 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pod kierunkiem katechetki, pani Ewy Olszewskiej przygotowali jasełka bożonarodzeniowe.

Dyrekcja, nauczyciele oraz licealiści wysłuchali wzruszającego, pełnego nadziei i skłaniającego do refleksji programu artystycznego, który upłynął  w milej, rodzinnej atmosferze.

 Występujący przed publicznością uczniowie nawiązując do zbliżającego się Bożego Narodzenia przebrali się za postacie z Biblii. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Licealiści swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.  Dla  młodzieży przygotowano bardzo interesujący quiz z nagrodami w postaci cukierków. Zgromadzonym przypomniano, że świąteczne drzewko – choinka jest symbolem życia. Wspomniano także o wielu świątecznych tradycjach, takich jak: wzajemne wybaczanie win, składanie życzeń, wspólne zasiadanie do wieczerzy wigilijnej, łamanie się opłatkiem - symbolem braterstwa, miłości i wiary. Podczas akademii odśpiewano wspólnie kolędy.

Występ był niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji i będzie z pewnością zapamiętany przez wszystkich. Uczestnictwo w jasełkach pozwoliło społeczności szkolnej lepiej zrozumieć sens Bożego Narodzenia. Zgromadzonym uświadomiono, że święta to nie tylko prezenty, lecz przede wszystkim czas, który powinni poświecić Bogu, rodzinie i bliźnim, którzy bardzo często potrzebują pomocy.