19 stycznia 2019 roku uczniowie i uczennice klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu mieli okazję do wspólnej zabawy na studniówce.

Była to długo wyczekiwana chwila pozwalająca zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Impreza miała miejsce w Karczmie Retro w Kraszewie - Gaczułtach o godzinie 19:00. Rozpoczęła się minutą ciszy ku czci śp. prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.Oprócz dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego w uroczystości wzięli udział wicedyrektorzy, panowie: Włodzimierz Kosiorek i Krzysztof Kuskowski, wychowawca klasy, pan Damian Szcześniewski, pozostali członkowie rady pedagogicznej oraz przedstawiciele rodziców, którzy złożyli okolicznościowe życzenia.

 By tradycji stało się zadość wszyscy wspólnie odtańczyli poloneza. W pierwszej parze na parkiecie pojawił się dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski w towarzystwie Pauli Domanskiej. Tuż za nimi można było zauważyć wychowawcę klasy trzeciej, pana Damiana Szcześniewskiego z uczennicą Angeliką Sikorską, a w trzeciej nauczycielkę historii, panią Jolantę Wiśniewską z uczniem Mariuszem Mielczarskim.

Nie zabrakło również delegacji z klasy drugiej, której przedstawicielami byli: Daniel Bodziak i Angelika Giżyńska, która odczytała okolicznościowe przemówienie.

Wśród zaproszonych gości honorowych był Burmistrz Miasta Raciąż, pan Mariusz Godlewski oraz przyjaciel szkoły, pan Jan Mączewski. Był on jednym z najlepszych działaczy powiatu płońskiego, byłym marszałkiem województwa ciechanowskiego, starostą oraz przewodniczącym rady powiatu.

W ramach podziękowania za życzliwość, zrozumienieoraz ogromne wsparcie dla wszelkich inicjatyw na rzecz rozwoju Zespołu Szkół STO w Raciążu w latach 1993-2018, otrzymał pamiątkową paterę oraz usłyszał piękne życzenia wygłoszone przez nauczycielkę języka polskiego, panią Janinę Pieczurę.

Burmistrz Raciąża pogratulował dyrektorowi, panu Andrzejowi Nizielskiemu wspaniałych uczniów. Podkreślił także ogromne zaangażowanie dyrektora na rzecz systematycznego rozwoju Zespołu Szkół STO w Raciążu. Wspomniał, że absolwenci Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu są doskonale przygotowani do życia i przyszłej pracy zawodowej, budują w Raciążu swoje kariery i doskonale sprawdzają się jako pracownicy miejskich instytucji.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski wraz z wicedyrektorem, panem Włodzimierzem Kosiorkiem wręczyli burmistrzowi książkę.

Życzenia od dyrekcji i rady pedagogicznej odczytał również wychowawca klasy trzeciej, pan Damian Szcześniewski. Uczniowie usłyszeli między innymi:

Byliście wyjątkowi, pracowici i kreatywni. Bez wątpienia potrafiliście ze sobą współpracować. Bez waszej pomocy nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć. Bardzo aktywnie angażowaliście się w różnego rodzaju akcje charytatywne w ramach wolontariatu, braliście udział w publicznych kwestach i pomagaliście potrzebującym i niepełnosprawnym dzieciom z Centrum Medycznego Grupa Zdrowie w Kraszewie-Czubakach i Fundacji ,,Odzyskać Radość”. Pokazaliście prawdziwą klasę! Udowodniliście, że mimo wielu obowiązków szkolnych chcecie i potraficie zrobić coś dla innych. Współpraca z tak wspaniałą. otwartą na potrzeby drugiego człowieka grupą uczniów była ogromnym zaszczytem i wspaniałym doświadczeniem. Jesteśmy z Was naprawdę dumni.

W imieniu abiturientów podziękowanie dla rady pedagogicznej oraz dyrekcji odczytał także Oskar Gdowik.- uczeń klasy trzeciej.

Nagromadzone podczas posiłku kalorie można było spalić na parkiecie. Pojawiły się na nim szczęśliwe pary oddające się wspaniałej zabawie. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów maturzystów, a cała studniówka została uwieczniona przez kamerzystę.

Była to niezwykła i  niezapomniana noc. Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu trzecioklasistów. Zarówno bal jak i lata spędzone w liceum z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego  z nich i będą wspominane bardzo ciepło z sentymentem i łezką w oku.