Bal studniówkowy to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego licealisty. Szykowne garnitury, piękne suknie oraz starannie wykonane fryzury podkreślają niezwykłą rangę tego wydarzenia.

13 stycznia 2018 roku uczniowie i uczennice klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych mieli okazję do wspólnej zabawy na studniówce. Była to długo wyczekiwana chwila pozwalająca chociaż na chwilę zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Impreza miała miejsce w Karczmie Retro w Kraszewie-Gaczułtach o godzinie 19.00. Rozpoczął ją dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Wśród zaproszonych ważnych gości znaleźli się wicedyrektorzy, panowie: Włodzimierz Kosiorek i Krzysztof Kuskowski, Burmistrz Miasta Raciąż, pan Mariusz Godlewski oraz przewodniczący rady powiatu płońskiego, pan Jan Mączewski. By tradycji stało się zadość wszyscy wspólnie odtańczyli poloneza. W pierwszej parze na parkiecie pojawił się dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski w towarzystwie stypendystki Prezesa Rady Ministrów – Alicji Jackiewicz. Tuż za nimi można było zauważyć wychowawczynię klas trzecich, panią Jolantę Wiśniewską z uczniem Jakubem Gąsiorowskim.

Tegorocznych maturzystów reprezentowali Tomasz Ptasik i Alicja Brudzińska z SLO dla młodzieży oraz pani Halina Dudkiewicz, słuchaczka z liceum dla dorosłych. W ciepłych słowach wyrazili oni swoją wdzięczność wobec tych, którzy w ostatnich latach wspierali ich oraz mobilizowali do systematycznej nauki. Nie zabrakło również delegacji z klasy drugiej, której przedstawicielami byli: Przemysław Naguszewski i Angelika Sikorska. Uczennica odczytała okolicznościowe przemówienie, którego treść prezentujemy poniżej: 

Szanowne koleżanki i drodzy koledzy trzecioklasiści!W imieniu uczniów klasy II serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas na Wasz Bal Studniówkowy. Jest nam niezmiernie miło współuczestniczyć z Wami w tym ważnym dla Was wydarzeniu, które zapowiada, że niebawem matura, egzamin dojrzałości. Dzisiaj jednak przed Wami inna forma egzaminu – sprawdzian umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze, czas tańca, zabawy, rozmów, a zapewne i wspomnień, bo przecież w tej szkole wspólnie wiele przeżyliście, tutaj też zostawicie cząstkę siebie.Życzymy Wam, aby ten dzisiejszy wieczór i bal był cudowny i radosny, by był kiedyś miłym  wspomnieniem. Kończy on pewien etap Waszej życiowej drogi, na której spotkaliście się, a my jako młodsi mogliśmy się czasem od Was uczyć. Koleżanki i koledzy! Dziękując za zaproszenie życzymy Wam udanego wieczoru i dobrej zabawy, a po powrocie do zajęć efektywnej nauki, której zwieńczeniem będzie dobrze zdana matura, czego również z całego serca Wam życzymy.

Dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciele władz zostali obdarowani przez uczniów i słuchaczy kwiatami. Jak na tradycyjną studniówkę przystało była także symboliczna lampka szampana. Na suto zastawionych stołach znalazło się wiele przepysznych dań, takich jak: flaki, rosół, polędwiczki wieprzowe, koperty ze schabu, kurczak faszerowany, kurczak pieczony, karkówka i kluski śląskie. Prócz tego dla uczestników zabawy przygotowano przystawki, owoce, soki, napoje oraz ciasta, wśród których była między innymi szarlotka z lodami na ciepło.

Nagromadzone podczas posiłku kalorie można było spalić na parkiecie. Pojawiły się na nim szczęśliwe pary oddające się wspaniałej zabawie. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów maturzystów, a cała studniówka została uwieczniona przez kamerzystę. Zgromadzeni  świetnie bawili się do białego rana, przy muzyce zespołu Secret.

Była to niezwykła i  niezapomniana noc. Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu trzecioklasistów. Zarówno bal jak i lata spędzone w liceum z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego  z nich i będą wspominane bardzo ciepło z sentymentem i łezką w oku.