Spotykamy się dziś z zupełnie wyjątkowej okazji. Jest  Nam  niezmiernie miło powitać wszystkich w piękny, zimowy wieczór na naszym Balu Studniówkowym, balu szacownym poprzez długą tradycję studniówkowych szaleństw, balu dostojnym, bo zaczynającym się pięknym polskim tańcem polonezem.

To bal od którego dla uczniów i słuchaczy zaczynają się poważne zadania. Matura, może studia, może a to w wypadku III klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży bardzo prawdopodobne, kariera sportowa. To dziś bawią się nasi szkolni mistrzowie sportu. Dwukrotni mistrzowie powiatu w piłce nożnej.

Moi Drodzy! Życie to wielkie wyzwanie, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko.Bardzo często poddajecie się chwili i puszczacie wodze fantazji. Odłączacie się od szarej rzeczywistości i wkraczacie w krainę marzeń, tam gdzie wszystko jest możliwe, gdzie dzieje się to czego pragniecie i tak jak sobie tego życzycie. Kochani! Nie pozbawiajcie się tego najpiękniejszego z darów. Snujcie marzenia te wielkie, prawie nieosiągalne i te małe czasem nawet niewidoczne. Dzięki nim macie siłę iść wciąż przed siebie i bronić się przed przeciwnościami losu. Marzenia! To one dodają skrzydeł i sprawiają, że życie nabiera kolorów. Bez nich pozostała by nam jedynie szara, bezużyteczna rzeczywistość. Cóż warte byłoby życie, gdybyśmy nie mogli marzyć. Mam nadzieję, że plany i marzenia z jakimi przyszliście do liceum chociaż po części się spełnią.

Ta studniówkowa noc jest wyjątkowa i ma szczególne znaczenie. Dziś czeka Was dobra zabawa. Wykorzystajmy ją jak najlepiej, gdyż nie powtórzy się już nigdy. Życzę Wam, aby na długie lata pozostała niezapomniana. Dzisiejsza noc przypomina także o tym, że 4 maja część z Was rozpoczniecie zmagania z egzaminem dojrzałości – jednym z najważniejszych w życiu. Zdanie wszystkich egzaminów maturalnych pozwoli Wam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła na niwie naukowej oraz realizować zainteresowania, pasje i marzenia. Życzę Wam wymarzonych tematów zadań, które rozwiążecie celująco, pytań które pozwolą Wam wykazać się wiedzą i umiejętnościami oraz uśmiechu, optymizmu i dużej wiary we własne siły.

Drodzy Słuchacze To, że dotarliście już prawie do samego końca edukacji to ogromny sukces, ponieważ naukę niejednokrotnie musieliście łączyć z obowiązkami rodzinnymi, jak i pracą zawodową. . Wielu z Was utożsamia świadectwo ukończenia szkoły średniej z przepustką do lepszego życia. Pamiętajcie jednak, że życie nie zawsze czyni nam podarki, a jeśli coś uda nam się otrzymać za darmo nie jest to trwałe. Jedyną trwałą, stałą wartością jest to co sobie wywalczymy i zdobędziemy ciężkim trudem.

Przez ponad 20 lat w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Raciążu wykształciło się wielu ludzi, którzy są najlepszymi ambasadorami naszej szkoły. Otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły średniej znacznie poprawiło ich sytuację na runku pracy. Mogli kontynuować naukę w szkołach policealnych dla dorosłych lub po zdaniu matury na studiach wyższych. Jesteśmy dumni z tego, że naszych absolwentów można spotkać w wielu zakątkach kraju, że zajmują oni ważne stanowiska samorządowe w urzędach i zakładach pracy, są pracodawcami i współpracują ze szkołą. Tego i Wam życzę. Jesteście ostatnim rocznikiem słuchaczy pobierających naukę w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym  dla Dorosłych. Mile będziemy wspominać Wasz pobyt w naszej szkole.

To Wy – Drodzy uczniowie i słuchacze  aktualnie  tworzycie  historię swojej szkoły, swoimi sukcesami wypełniacie kolejne jej karty, musicie  czuć  się  za nią odpowiedzialni, zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości jako jej absolwenci. W imieniu własnym  i Rady Pedagogicznej gratuluję Wam tego, co  przeżyliście, co na dzisiaj jest za Wami i życzę tradycyjnego połamania piór na egzaminie maturalnym Zawalczcie o własną przyszłość! Życzę wszystkim udanej zabawy. 

                                                                                                                                                         Dyrekcja  i Rada Pedagogiczna

                                                                                                                                         Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  w Raciążu