Wizyta w szkole

Prosimy o ograniczenie do minimum wizyty w szkole. Płatności czesnego za szkołę można dokonywać przelewem bankowym na numer konta:

18 8233 0004 0000 1007 2000 0040

W innych, niezwłocznych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie się z pracownikiem szkoły na konkretny dzień i godzinę.

Nauka

Dziś utworzony został plan lekcji zgodnie z zaleceniami MEN. Lekcja obierać będą 3 formy:

- lekcje online – lekcje prowadzone za pośrednictwem kamery internetowej.  Szkoła wypożyczyła nauczycielom laptopy oraz przystosowała jedną salę lekcyjną do prowadzenia lekcji w formie wideokonferencji.

- konsultacje – dobrowolne uczestnictwo uczniów w zajęciach, w czasie których mogą zadać pytanie, skonsultować temat ostatnio realizowany podczas lekcji,

- materiały udostępniane na classroom – uczniowie i nauczyciele naszej placówki mają dostęp do platformy ClassRoom, za pośrednictwem, której można wysyłać materiały oraz informacje dotyczące danego zagadnienia. Tu też będą udostępniane linki do wideokonferencji na lekcje online.

- zajęcia wychowania fizycznego – osoby chętne pod nadzorem Pani Jolanty Wiśniewskiej wykonują ćwiczenia rozciągająco – relaksujące (cały dzień w pozycji siedzącej, bardzo niekorzystnie wpływa na wasze zdrowie, postawę i otyłość). 15 minut  dziennie rozciągania na pewno pozytywnie wpłynie na wasze samopoczucie.

Uczniowie, w szczególności zajęć Online mają obowiązek pilnować planu oraz w trakcie wideokonferencji dostosować się do zasad:

1.       Zalogować się na 10 minut przed lekcją

2.       Ubrać się (nie siedzimy na lekcji w piżamie)

3.       Zaparzyć herbatę, przygotować kubek z wodą, tak aby w trakcie lekcji nie rozpraszać się.

4.       Zakaz jedzenia (to nie kino)

5.       W czasie wideokonferencji wyłączamy mikrofony. Włączamy tylko na wyraźne polecenie nauczyciela

6.       zakaz nagrywania, udostępniania obrazu z nagrania oraz jego modyfikacji

7.       Jeśli chcesz zadać pytanie – poinformuj o tym na chat.

Drodzy uczniowie:

Dziś i jutro nauczyciele przygotują dla Was zajęcia oraz wyślą Wam zaproszenia. Wychowawcy oraz dyrektor przetestują z Wami wideokonferencję (o godzinie zostaniecie poinformowani).

Drodzy maturzyści:

Niestety MEN nadal ustaje w twierdzeniu, że egzamin maturalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem w związku z tym Wasze zajęcia zostały ograniczone do j. polskiego, matematyki, j. angielskiego. Wykorzystajcie proszę efektywnie ten czas, aby 4 maja być pewnym swojej wiedzy i umiejętności. Aktywnie uczestniczcie w lekcjach i zadawajcie pytania w trakcie konsultacji.

 

Dyrektor SLO Damian Szcześniewski