1 września 2020 roku, o godzinie 10:00 oraz o godzinie 11:30 odbyło się rozpoczęcie roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu. W tym roku było to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ ze względu na panującą pandemię każda klasa spotykała się z wychowawcą w swojej sali.

Ten dzień był szczególnym dla klasy I, która po raz pierwszy zagościła w budynku szkoły oraz w świeżo wyremontowanej, nowoczesnej klasie. Gościem honorowym, był Pan Mariusz Godlewski Burmistrz Miasta Raciąża, pełniący patronat nad naszą szkołą.
Uroczystość otworzył dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu Pan Andrzej Nizielski. Serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych i wraz z dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, Panem Damianem Szcześniewskim przekazał nowym uczniom słowa otuchy oraz niezbędne informacje odnośnie bezpieczeństwa i organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Burmistrz Miasta Raciąża – Pan Mariusz Godlewski, w swojej przemowie, docenił starania i wkład szkoły w rozwój oraz edukację młodzieży. Niedawno objęty nad szkołą patronat burmistrza stawia nam na drodze nowe, ciekawe wyzwania oraz jest dodatkową motywacją do godnego reprezentowania naszego miasta, co mamy nadzieję z dumą czynić.
Tego dnia, miało też miejsce uroczyste wręczenie nowoczesnych chromebooków nowym uczniom, które będą im służyły do nauki w naszej szkole.