Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”, której głównym celem jest uświadomienie ludziom, jak ważne jest poszanowanie środowiska. Wysprzątany został fragment lasu "sierakowskiego". Niestety część społeczeństwa traktuje lasy jako wysypisko śmieci. Prócz wszędobylskich butelek, czy puszek, można było się natknąć na telewizory, opony, materiały budowlane, czy fragmenty samochodu.
Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wykazali się bezinteresowną postawą, nie oczekując za to nagród czy medali. Oczywiście dzisiejsza akcja jest tylko kroplą w morzu potrzeb, jednak kropla drąży skałę. Mamy nadzieję, że zarazimy swoją postawą innych - nasze społeczeństwo, w tym szkoły, stowarzyszenia, samorządy.
Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Affek z Nadleśnictwa Ciechanów za pomoc w zorganizowaniu akcji oraz pogadankę na temat wpływu i szkodliwości śmieci wyrzucanych do lasu. Koordynatorem akcji była Pani Aneta Kowalska. Udział w akcji wzięli również nauczyciele - Ewa Szelągowska i Piotr Grabowski.