Portal Genius Logicus od 2000 roku zajmuje się organizowaniem konkursów, których podstawową zasadą jest logiczne myślenie, zamiłowanie do rozwiązywania łamigłówek. Do tej pory w konkursach wzięło udział ponad 400 000 osób z 16 państw. Jednym z nich jest konkurs Master of sudoku. Osoby rozwiązujące zadania muszą się zmierzyć z nietypowymi wariantami Sudoku pochodzącymi z całego świata. Jest to jedyny międzynarodowy konkurs przeprowadzany online dla wielbicieli sudoku.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu miłośniczką SUDOKU okazała się Wiktoria Tylczyńska, uczennica klasy pierwszej, która od początku roku szkolnego wykazuje się bardzo dużą wiedzą z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka. Uczennica na wieść o konkursie bardzo się ucieszyła. Do momentu rozpoczęcia, bardzo dużo ćwiczyła, rozwiązując m. in. zadania w szkole oraz zadania próbne znajdujące się na stronie Genius Logicus.


Konkurs rozpoczął się 25 marca 2020 roku. Uczennica miała do rozwiązania następujące zadania: Toroidal sudoku 6x6, Toroidal sudoku parzyste 6x6, Sudoku antydiagonalne 6x6, Krzyż 9x5, Bezdotykowe sudoku 9x9, Stopniowe sudoku 9x9, 4x4x4 sudoku oraz Trójkątne 9x6. Podeszła do tego bardzo ambitnie, czego efektem było uzyskanie maksymalnej ilości punktów, a co za tym idzie, zdobycie Złotego Certyfikatu. 

A co o sudoku, może powiedzieć nam sama Wiktoria?

Szczerze mówiąc sudoku to nie tyle co moja pasja jak prędzej hobby. Co pewnie dziwne dla niektórych, ale robienie sudoku mnie odpręża. Gdy zaczęłam je rozwiązywać potrafiłam siedzieć po nocy i jak w transie je rozwiązywać. Nie sądziłam, że mogę osiągnąć taki sukces. Zrobienie wszystkich zadań zajęło mi 3-4 dni. Najciężej było na początku, później gdy oswoiłam się z zadaniami czułam jakby zadania o największej możliwej do zebrania ilości punktów były tymi najłatwiejszymi i tak z amatorskiego rozwiązywania sudoku uzyskałam najwięcej możliwych punktów w światowym konkursie. Póki mam możliwość brania udziału w różnych konkursach, z chęcią wezmę w nich udział, bo nie zawsze chodzi o wygrywanie.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i jesteśmy przekonani, że będzie tych sukcesów znacznie więcej.