Ostatni tydzień przed świętami obfitował w wiele wydarzeń w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu. Rozpoczęliśmy go udziałem w niedzielnej  VII Wigilii Miejsko-Gminnej, która odbyła się 15 grudnia. Grupa chętnych i zorganizowanych osób zrobiła przepyszne wypieki i kartki bożonarodzeniowe. A kilku z nich zostało by wspomóc panią Jolę Wiśniewską, która odpowiadała za nasze stoisko.

Na stoisku Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO znalazły się słodkości takie jak murzynek, placek amerykański, beztłuszczowe ciasto z jabłkami i śliwkami, pierniczki czy chociażby pospolity sernik na zimno. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla podopiecznych z Domu Samotnej Matki w Kraśniewie.

Nie trzeba było długo czekać na kolejne wydarzenie. Już w środę, 18 grudnia młodzież z naszej szkoły, pod kierunkiem p. Joli Wiśniewskiej wystawiła przedstawienie dla przedszkolaków w dwóch odsłonach w świątecznej aranżacji. Gościnnie wystąpił także syn pani Joli Jakub, uczeń klasy II b Szkoły Podstawowej w Raciążu. Jak się później okazało, autorka przedstawienia wyznała, że zawsze marzyła o tym, aby zaangażować synka do udziału w przedstawieniu przez siebie przygotowanym.

Najpierw dzieci przywitały Świętego Mikołaja, który w towarzystwie śnieżynek spoczął na specjalnie przygotowanym tronie, by móc obserwować całe wydarzenie. W części I uczniowie wcielili się w role bohaterów słynnej ,,Rzepki" Juliana Tuwima. Przedstawienie przeplatane było wesołymi piosenkami, w których śpiewanie włączali się nasi mali goście. W części II zatytułowanej ,,Wierszykowo", uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze Jana Brzechwy. Jednak najpierw należało wylosować tytuł wiersza i do tego zadania zostały zaproszone przedszkolaki. Zabawa była świetna. Na twarzach naszych gości widoczny był uśmiech i zadowolenie. Nie zabrakło także pięknych kolęd. Młodzież pięknie zaaranżowała kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, która odśpiewana została na dwa głosy. Na koniec na dzieci czekała słodka niespodzianka. Każdy maluch otrzymał pięknie zapakowaną domową muffinkę. Była też chwila na życzenia świąteczne, które złożyli dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pan Damian Szcześniewski oraz pani Jola Wiśniewska

Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci przedszkolaków jako ciekawe  wydarzenie, a my już pracujemy nad kolejnym pomysłem, także z myślą o naszych  maluchach.