Mamy zaszczyt poinformować, że Burmistrz Miasta Raciąża w dniu dzisiejszym objął patronatem honorowym Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu!

Burmistrz Mariusz Godlewski dostrzega i docenia działania szkoły mające na celu rozwijanie postaw społecznych u młodzieży naszej szkoły, krzepienie w nich postaw obywatelskich oraz motywowanie do osiągania sukcesu.


Współpraca z Panem Burmistrzem przyniesie szereg korzyści dla szkoły, poczynając od możliwości korzystania z infrastruktury sportowej, kończąc na wspólnym organizowaniu przedsięwzięć społecznych i organizacji imprez dla mieszkańców miasta.Dzięki patronatowi Burmistrza Miasta, nasza szkoła ma również nadzieję, na ścisłą współpracę ze Szkołą Podstawową im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, w celu podejmowania wielu różnych inicjatyw dla dobra dzieci i młodzieży obu placówek.

Dzisiejsze porozumienie między Burmistrzem Miasta Raciąża Panem Mariuszem Godlewskim, a dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu Panem Damianem Szcześniewskim, zostało podpisana w obecności dyrektora Zespołu Szkół Pana Andrzeja Nizielskiego oraz przedstawicieli organu prowadzącego naszą szkołę – prezesa Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 Pana Jarosława Pietrzaka oraz sekretarza SKT nr 223 Pana Krzysztofa Siwika.


Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, jest jedną z najprężniej rozwijających się placówek edukacyjnych. Uczniowie od 6 lat uczą się za pomocą e-podręczników, infrastruktura szkoły stale zostaje unowocześniana, dążąc do najwyższych standardów szkół zachodnich, czy skandynawskich. Stale poszerzamy również ofertę edukacyjną, na co dowodem jest podpisanie umowy z Aresztem Śledczym w Białołęce, o objęcie patronatem klasy mundurowej służby więziennej oraz podjęcie rozmów o kolejnych klasach specjalizacyjnych, dając uczniom nowe możliwości na rynku edukacyjnym.