Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

31 października 2017 roku uczniowie klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: wychowawcą, panem Łukaszem Palmowskim i panem Marcinem Ciarkowskim wybrali się na wycieczkę do Szczutowa na paintball oraz do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Punktualnie o godz. 900 wszyscy uczestnicy wyjazdu wyruszyli spod budynku szkoły, by po godzinnej podróży dotrzeć na pole paintballowe. Był to pierwszy i bardzo wyczekiwany przez uczniów punkt programu. Przez całą drogę nie mogli oni doczekać się by wziąć udział w rozgrywkach paintballowych. Dla niektórych licealistów było to marzenie, które wreszcie się spełniło. Radości nie było końca!

Uczniowie wraz z wychowawcą otrzymali od instruktorów paintballa niezbędne wyposażenie: mundury, markery wypełnione kulkami z farbą przypominające karabiny, maski ochronne oraz rękawiczki. Tak przygotowani po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa oraz regulaminem gry przystąpili do rywalizacji drużynowej. Mogli poczuć się jak na prawdziwym poligonie. Podobny do wojskowego strój sprawiał, że rozgrywki wyglądały bardzo realistycznie.

Czytaj więcej...

            12 listopada 2015 roku, uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami, panem Damianem Szcześniewskim, panią Urszulą Skierkowską, panią Jolantą Wiśniewską oraz panem Damianem Wierzchowskim, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie przewidziano wiele atrakcji, a cały wyjazd miał charakter rekreacyjno-edukacyjny, gdyż licealiści mogli zwiedzić interesujące miejsca oraz pogłębić posiadaną wiedzę. Kilkugodzinna podróż do stolicy, minęła bardzo szybko, będąc doskonałą okazją do integracji, wspólnych rozmów, dowcipkowania, śpiewów. Radości nie było końca, a dobry humor nie opuszczał uczniów.

Po dotarciu na miejsce, wraz z nauczycielami, udali się na Stadion Legii mieszczący się przy ul. Łazienkowskiej, który zrobił na nich ogromne wrażenie. Mieli możliwość obejrzenia sali konferencyjnej, centrum prasowego oraz pomieszczeń, z których korzystają piłkarze i stacje telewizyjne. Mogli także zasiąść w strefie kibica z widokiem na murawę boiska.  To był jednak dopiero początek wrażeń, czekających na nich tego dnia.

Czytaj więcej...

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się wraz z nauczycielami, panem Łukaszem Palmowskim i panią Urszulą Skierkowską z wizytą do Banku Spółdzielczego w Raciążu. Licealiści zapoznali się z zasadami zakładania rachunków oszczędnościowo ? rozliczeniowych, lokat bankowych oraz udzielania kredytów. Spotkanie poprowadził  prezes, pan Piotr Pniewski.

Dzięki tej inicjatywie, nasi uczniowie, w bardziej przystępny sposób przyswoili potrzebną im wiedzę w zakresie nauczanego przedmiotu, którą z pewnością wykorzystają w dorosłym życiu.

Od 27.02 do 01.03 słuchacze drugiego roku: technik turystyki wiejskiej, wrazz nauczycielami: panią Martą Samoraj i panem Łukaszem Palmowskim, udali się na wycieczkę do Wisły ? rodzinnej miejscowości najwybitniejszego polskiego skoczka narciarskiego ? Adama Małysza. O godzinie dwunastej, wszyscy zgromadzeni wyruszyli w sześciogodzinną podróż do Beskidu Śląskiego, jednego z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce, posiadającego rozbudowaną bazę noclegową, sieć pieszych i rowerowych szlaków, liczne wyciągi i trasy narciarskie, a przede wszystkim dużą ilość wartych obejrzenia zabytków architektonicznych.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

szkola_teraz44.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.