Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Dyrekcja

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

            25 stycznia 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się wewnątrzszkolny turniej szachowy. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grze strategicznej rozwijającej wyobraźnię, uczącej logicznego myślenia i cierpliwości, która cieszyła się zainteresowaniem także płci pięknej. Jako jedyna z dziewcząt w turnieju szachowym wzięła udział Anastazja Bakhmatowich.

            W rozgrywkach uczestniczyli pracownicy szkoły: pan Marcin Ciarkowski oraz nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. a także uczniowie z drugiej i trzeciej klasy. Wszyscy przestrzegali zasad fair play, dzięki czemu panowała atmosfera zdrowej, sportowej rywalizacji.

            Po spektakularnych pojedynkach rozegranych w fazie grupowej i finałowej udało się w końcu poznać zdobywców trzech pierwszym miejsc na podium. Na pierwszej pozycji uplasował się matematyk, pan Damian Szczesniewski pokonując trzecioklasistę Łukasza Marka Kowalskiego, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Maciej Sosnowski z klasy drugiej zwyciężając z Krzyśkiem Kowalskim, który w generalnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce.

            Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju szachowego serdecznie gratulujemy i zachęcamy ich do rozwijania posiadanych już umiejętności.

25 stycznia 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się Międzyszkolny Turniej Fifa 2019.

Organizatorem i sponsorem zawodów był dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski, a pomysłodawcą oraz prowadzącym turniej – nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. Oprócz reprezentantów SLO w Raciążu w rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum w Raciążu, szkoły podstawowej i gimnazjum w Baboszewie oraz szkoły podstawowej w Uniecku.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek. Po wylosowaniu zespołów rozpoczęła się bardzo emocjonująca gra, która trwała kilka godzin. Po jej zakończeniu wszyscy mogli wreszcie poznać końcowe wyniki turnieju. Na pierwszej pozycji uplasował się Mikołaj Demkowski z gimnazjum z Baboszewa pokonując Michała Lewandowskiego z gimnazjum z Raciąża, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium wywalczył uczeń ze szkoły podstawowej w Raciążu – Wiktor Krajewski.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Fifa 2019 w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

13 stycznia 2019 roku odbyła się coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo – medialna o charakterze charytatywnym, zwana Wielkim Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest on najbardziej znaną formą działalności fundacji założonej przez Jurka Owsiaka, której celem jest ochrona i promocja zdrowia oraz profilaktyka zdrowotna.

W trakcie 27 Finału WOŚP zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, w których dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod diagnostycznych można szybko postawić diagnozę i udzielić fachowej pomocy medycznej najbardziej chorym dzieciom.

Na terenie Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu zebrano 613,86 zł. Do akcji włączyła się dyrekcja szkoły, uczniowie, słuchacze, nauczyciele oraz pozostali pracownicy. Nad całością przedsięwzięcia czuwał dyrektor, pan Andrzej Nizielski, który bardzo chętnie wspiera tego typu akcje. Opiekunem skarbony był pan Marcin Ciarkowski. Po zakończeniu zbiórki zaniósł puszkę kwestorską do siedziby Sztabu - Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu.

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w pomoc chorym dzieciom.

 

 

 

19 stycznia 2019 roku uczniowie i uczennice klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu mieli okazję do wspólnej zabawy na studniówce. Była to długo wyczekiwana chwila pozwalająca zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Impreza miała miejsce w Karczmie Retro w Kraszewie-Gaczułtach o godzinie 1900. Rozpoczęła się minutą ciszy ku czci śp. prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Oprócz dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego w uroczystości wzięli udział wicedyrektorzy, panowie: Włodzimierz Kosiorek i Krzysztof Kuskowski, wychowawca klasy, pan Damian Szcześniewski, pozostali członkowie rady pedagogicznej oraz przedstawiciele rodziców, którzy złożyli okolicznościowe życzenia.

Czytaj więcej: Studniówka w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

 Zgodnie z wieloletnią tradycją w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyły się wigilie klasowe. Miały na celu zintegrowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji. Z samego rana cała społeczność szkolna spotkała się w jednej z sal lekcyjnych. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Były życzenia od dyrekcji, rady pedagogicznej oraz samorządu szkolnego. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu Pisma Świętego odczytanego przez katechetkę, panią Ewę Olszewską oraz wspólnie zaśpiewali kilka znanych kolęd.

Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, jak na wyjątkową uroczystość przystało. Spotkali się z dyrekcją i wychowawcami w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i próbując tradycyjnych wigilijnych potraw:pierogów, kapusty, ryb, sernika i innych.

Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby czwartkowe przedpołudnie na długo pozostało w pamięci. Uwagę przyciągały nakryte białym obrusem stoły zapełnione po brzegi różnymi smakołykami. Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także spotkania z rodzicami. W klasie drugiej honorowym gościem była mama jednej z uczennic, pani, Małgorzata Drzewiecka, która upiekła pyszny tort. Nie zabrakło także prezentów. W przypadku tegorocznych maturzystów uśmiech mieszał się ze wzruszeniem, że to już ostatnia wspólna wigilia.

Podczas spotkań opłatkowych nie obyło się bez okolicznościowych życzeń kierowanych w stronę uczniów przez dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka oraz wychowawców: pana Łukasza Palmowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego oraz pani Jolanty Wiśniewskiej, która spotkała się ze swoją nową klasą pierwszą.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski przypomniał licealistom, że należy zawsze szanować i akceptować drugiego człowieka mimo jego wad i ułomności.

Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Wigilie klasowe zorganizowane zostały z inicjatywy wychowawców klas: pana Łukasza Palmowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego i pani Jolanty Wiśniewskiej. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego dnia bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_032.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.