Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

W kwietniu 2018 roku dla uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego zorganizowano wycieczką dydaktyczną do zakładu mleczarskiego w Raciążu, należącego do grupy POLMLEK.  Specjalizuje się on w produkcji mleka w proszku, twarogów, jogurtów oraz mleka UHT z obniżoną zawartością laktozy. Szesnastego kwietnia przedsiębiorstwo odwiedzili licealiści z klasy drugiej, a 26 kwietnia z klasy pierwszej. Towarzyszyli im opiekunowie: pan Łukasz Palmowski, pan Damian Szcześniewski i pan Marcin Ciarkowski.

Przed wejściem na hale produkcyjne licealiści musieli spełnić wszystkie niezbędne wymogi wynikające z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, założyć ochraniacze na obuwie, ubrania ochronne, czepki, maseczki oraz zdezynfekować ręce. Następnie goście rozpoczęli zwiedzanie przedsiębiorstwa, obserwowali proces produkcji mleka i jego przetworów poznając specyfikę pracy przy zautomatyzowanych liniach technologicznych.

Czytaj więcej...

 

12 kwietnia 2018 roku uczniowie pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Dominika Cybulska, Natalia Lewandowska i Kamil Cichocki wraz z wychowawcą, panem Łukaszem Palmowskim wybrali się do Żuromina na Targi Pracy i Edukacji.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu było niezapomnianym przeżyciem i ciekawym, kształcącym doświadczeniem dla naszych uczniów. Mogli oni wymienić cenne kontakty, nawiązać nowe znajomości, spotkać się z przedstawicielami firm, służbami mundurowymi, uzyskać porady i informacje dotyczące pozyskania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego oraz udać się na stoiska konsultacyjne, gdzie eksperci z różnych instytucji (Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego w Żurominie, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie) udzielali zainteresowanym stosownych porad.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

MiniEuro201209.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.