Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

W związku z reformą edukacji kończąc naukę w gimnazjum lub podstawówce uczniowie zastanawiają się z jaką szkołą związać swoją przyszłość. Chcąc im ułatwić podjęcie tak trudnej, ale bardzo ważnej decyzji dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu zorganizowała Dzień Otwarty dla kandydatów do klasy pierwszej: uczniów ośmioklasowych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Jak co roku był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zaproszeni goście: uczniowie z okolicznych miejscowości: Baboszewa, Płońska, Gralewa, Uniecka, Koziebród, Glinojecka, Krajkowa i Raciąża tłumnie przybyli do liceum. Niektórym z nich towarzyszyli także rodzice.

Czytaj więcej...

Dwudziestego dziewiątego marca 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się spotkanie z młodzieżą z klasy pierwszej i drugiej dotyczące profilaktyki uzależnień. Uczniów odwiedziła pani psycholog Anna Niesłuchowska. Podczas bardzo interesującej prelekcji wyjaśniła młodym ludziom, że palenie papierosów, zażywanie alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych wiąże się z poważnymi konsekwencjami natury zdrowotnej, takimi jak nieodwracalne zmiany w biochemii mózgu oraz układzie nerwowym, który dojrzewa do dwudziestego pierwszego roku życia. Przestrzegła zgromadzonych przed sięganiem po szkodliwe substancje podkreślając, że proces uzależnienia u młodych ludzi przebiega niezwykle szybko.

Czytaj więcej...

1 kwietnia 2019 roku uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu odwiedził prezes prężnie rozwijającego się Banku Spółdzielczego w Raciążu, pan Piotr Pniewski.

Podczas spotkania przedstawił zgromadzonym najważniejsze informacje na temat produktów bankowych, kart płatniczych (kredytowych i debetowych), rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych, lokat oraz ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych.

Uczniowie poznali wymagania, które należy spełnić aby założyć bank, rodzaje banków, ich formę organizacyjną, różnice pomiędzy spółdzielnią, a spółką akcyjną, zadania Komisji Nadzoru Finansowego oraz zasady zakładania kont i brania kredytów.

Prezes Banku Spółdzielczego w Raciążu przestrzegł uczniów przed lokowaniem pieniędzy w instytucjach finansowych nienależących do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przypominał aferę Amber Gold, która doprowadziła do utraty przez klientów wspomnianego parabanku oszczędności całego życia oraz wyjaśnił mechanizm powstawania tzw. piramidy finansowej. Zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwo wpadnięcia w pętlę zadłużenia oraz ryzyko podejmowane przez osoby korzystające z usług firm pożyczkowych.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

rozpoczecie2011-15.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.