Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Nie tylko codzienna praca składa się na życie uczniów i nauczycieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu. Jest również czas na świętowanie. Już 15 października nadarzyła się świetna okazja, aby odetchnąć choć na chwilę od obowiązków i zrelaksować się w doborowym towarzystwie. Tego właśnie dniaw Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie dniem nauczyciela.

Młodzież postanowiła uprzyjemnić czas nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły prezentując wspaniały program kabaretowy.Zorganizowano krótką część artystyczną w dwóch odsłonach przygotowaną przez młodzież z trzech klas, pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielski historii, pani Jolanty Wiśniewskiej. Była to ogromna dawka humoru!

Czytaj więcej...

 

12 października 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu zgodnie ze szkolną tradycją odbył się coroczny rytuał - otrzęsiny klasy pierwszej. Dzień ten przeszedł do historii jako pełen wrażeń. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Zmagania poszczególnych uczestników odbywały się w pełnej humoru, niezwykle radosnej atmosferze.

Głównym celem uroczystości było przełamanie barier pomiędzy pierwszakami, a starszą młodzieżą oraz wspólna zabawa sprzyjająca tworzeniu się pozytywnych więzi. Poprowadziły ją uczennice klasy drugiej: Dominika Cybulska i Natalia Lewandowska w przyciągających uwagę przepięknych kreacjach. Jak na ,,Dzień Kota” przystało ,,na głowach wyrosły im kocie uszy”.

Licealistki miały przed sobą bardzo trudne i wymagające skupienia zadanie z którego wywiązały się znakomicie – można powiedzieć śpiewająco. Zapowiadały poszczególne konkurencje, a każda z nich poprzedzona była wstępem, który nie tylko bawił, lecz miał także wymiar edukacyjny. Zgromadzeni bardzo wiele dowiedzieli się o ludzkim języku oraz właściwej emisji głosu, która ma duży wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie oraz pomaga w sposób właściwy wyrażać nam własne wnętrze.

Czytaj więcej...

W czwartek 11 października 2018 roku Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Akademia Myszki Miki w Raciążu. Wizyta związana była z obchodzonym 14 października Dniem Edukacji Narodowej – świętem wszystkich pracowników oświaty.

Dzieci miały okazję zwiedzić gabinet wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka i poszczególne klasy oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami. Było to z pewnością dla nich wyjątkowe przeżycie, które na długo zapadnie im w pamięci. Szczególną atrakcją była dla nich możliwość obejrzenia nowoczesnej, doskonale wyposażonej siłowni oraz przetestowania znajdującej się tam bieżni. Być może maluchy za parę lat wstąpią w szeregi uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu.

Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. W czasie wizyty dzieci ofiarowały w prezencie dyrekcji i nauczycielom kwiaty oraz certyfikaty wzorowego nauczyciela zawierające okolicznościowy wiersz, którego treść prezentujemy poniżej:

Dziś przez cały dzień myślałem,

Jak trudno być pedagogicznym ciałem!

Nauczyciel, biologii, historii, języka polskiego

Czy też innego przedmiotu trudnego.

Próbuje do głowy wbić nam coś mądrego!

Kiedy więc przyjdzie dzień Ich święta.

Mina niech będzie uśmiechnięta!

Niech tu zawita słowo „Dziękuję”.

Bo to naprawdę nic nie kosztuje!

Dobry nauczyciel, jak aforysta,

nie poniża i nie krzyczy,

a zapraszając do refleksji

nie traci poczucia realizmu i optymizmu

 

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu!  

                      

Jest w kalendarzu polskich świąt dzień wyjątkowy – dzień poświęcony na podziękowania ludziom, w których ręce oddaliśmy przyszłość całego Narodu. Święto Nauczycieli i wszystkich pracowników polskiej oświaty jest okazją, by złożyć wyrazy wdzięczności i uznania osobom, które wykonują zawód niezwykły i wyjątkowo odpowiedzialny, kształtują umysły i charaktery uczniów, wzbogacają ich wiedzę, rozwijają umiejętności oraz budują przyszłość i nadzieję na lepsze jutro. 

Dzień Edukacji Narodowej łączy nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych i uczniów. To wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości edukacji. 

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja011.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.