Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

8 stycznia 2018 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z nauczycielem matematyki, panem Damianem Szcześniewskim wybrali się do Siemiątkowa. Spotkali się tam z trenerem piłkarskim, panem Zbigniewem Pawłowskim. Wspomniany autor książek z zakresu historii sportu, między innymi: ,,FC Barcelona w Polsce i na świecie" oraz ,,Duma Mazowsza'' (monografia Wisły Płock) przypomniał historię reprezentacji Polski, którą szczegółowo opisał w swojej publikacji ,,Historia Reprezentacji Polski 1977-2017”.

 

Była to doskonała okazja do promocji Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu w lokalnym środowisku. Licealistki: Anastazja Bakhmatovich, Elżbieta Panak, Weronika Cybulska, Dominika Cybulska i Natalia Lewandowska w towarzystwie dziewcząt z siemiątkowskiego gimnazjum prezentowały oryginalne koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej z wybranych meczów. Uczniowie usłyszeli historię meczu, w którym polscy piłkarze grali w czarnych koszulkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się koszulki znanych piłkarzy: Arkadiusza Milika, Roberta Lewandowskiego oraz Ireneusza Jelenia. Licealiści mogli również obejrzeć koszulki, w których grała reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii.

Kogo nazywamy konsumentem? Czym jest umowa konsumencka i jak się ją zawiera? W jakim celu został powołany do istnienia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Co zrobić, gdy produkt nie jest zgodny z umową? Jakie towary podlegają gwarancji? Na te i inne pytania szczegółowych odpowiedzi udzieliła, pani Anna Magnuszewska – Rzecznik Praw Konsumenta ze Starostwa Powiatowego w Płońsku. Spotkanie odbyło się 9.01.2018 roku w klasie pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu.

Licealiści dowiedzieli sięna czym polega ochrona praw i interesów konsumentów w sporze z przedsiębiorcami. Poznali oni formy, procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, różnice pomiędzy gwarancją, a niezgodnością towaru z umową, problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem,uprawnienia konsumentaprzed i po dokonaniu transakcji kupna – sprzedaży, jak również dwa sposoby reklamowania towaru: reklamację z tytułu rękojmi i gwarancji. Uczniów zachęcono do wnikliwego czytania karty gwarancyjnej, dokładnego zapoznawania się z warunkami zawieranych umów oraz przypomniano im, że nieznajomość prawa działa na niekorzyść klienta.

Czytaj więcej...

2 stycznia 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z dyrektorem, panem Andrzejem Nizielskim, wychowawcą panem Łukaszem Palmowskim, nauczycielką panią Hanną Szałkowską i rodzicami licealistów z klasy pierwszej, paniami: Bożeną Cichocką i Małgorzatą Drzewiecką wybrali się do Warszawy do Teatru Wielkiego i Centrum Nauki Kopernik.

Na wstępie wszyscy uczestnicy wyjazdu odwiedzili zaprojektowany przez artystę-rzeźbiarza Stanisława Kazimierza Ostrowskiego i położony na placu marszałka Józefa Piłsudskiego Grób Nieznanego Żołnierza, odsłonięty 2 listopada 1925 roku. Licealiści dowiedzieli się, żepowstał on jako hołd narodu polskiego dla wszystkich nieznanych z imienia i nazwiska żołnierzy, którzy poświęcili własne życie w imię wolności i miłości ojczyzny i umieszczono w nim urny z ziemią zebraną z pól bitewnych, na których podczas I wojny światowej walczyli Polacy.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły, szczególny okres, kiedy spotykamy się z najbliższymi, przyozdabiamy choinkę przepięknymi łańcuchami, kolorowymi bombkami, przygotowujemy stroiki świąteczne oraz z niecierpliwością oczekujemy wizyty św. Mikołaja.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu wieloletnią tradycją jest organizowanie wigilii klasowych. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, poszczególne klasy zasiadły wraz  z wychowawcami przy suto zastawionych stołach. Był czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, i składanie świątecznych życzeń. Niecodzienne spotkania były okazją do rozmowy i wybaczenia sobie wzajemnych urazów.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja153.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.