Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

17 kwietnia 2018 roku reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wzięła udział w półfinale powiatu płońskiego szkól średnich w piłce nożnej. Spotkania rozgrywane były na Orliku ZS w Raciążu. Piłkarze z SLO w spektakularnym stylu pokonali drużynę z Nowego Miasta 6:0 i Zespołu Szkól z Raciąża 4:0 zajmując pierwsze miejsce na podium. Zwycięzcy wezmą udział w finale powiatu, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku w Płońsku.

W czasie rozgrywek zawodnikom szkolnej drużyny piłkarskiej towarzyszył trener, pan Olgerd Wszałkowski. Odwiedził ich także wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek.

Wyniki półfinału powiatu płońskiego

I miejsce - Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu

II miejsce - Zespół Szkól w Raciążu

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście

 

 

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu ogromną wagę przykłada się do pielęgnowania wszelkich tradycji, dbając o to, by nie zaginęły i były przekazywane następnym pokoleniom.

Dwudziestego ósmego marca 2018 roku zorganizowano spotkanie wielkanocne, które miało na celu zintegrowanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz pozostałych pracowników szkoły. Po raz pierwszy w historii wszystkie trzy licealne klasy zebrały się w jednej sali, by podzielić się jajkiem stanowiącym symbol życia i odrodzenia oraz złożyć sobie życzenia. Była to także okazja do przybliżenia społeczności szkolnej zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Od samego początku wszyscy byli niezwykle przejęci, gdyż pragnęli, by ten dzień był niepowtarzalny i na długo zapadł każdemu w pamięć. Nakryty białym obrusem stół zapełniony po brzegi wielkanocnymi potrawami zwiastował nadchodzące święta. O dużym przywiązaniu do tradycji świadczyły także piękne stroje młodzieży, która zadbała o to, by dobrze prezentować się na spotkaniu.

Uczestnikami uroczystości byli: dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek, wychowawcy klas (pan Łukasz Palmowski, pan Damian Szcześniewski, pani Jolanta Wiśniewska) oraz pracownicy administracyjni (pani Justyna Jaraczewska, pan Marcin Ciarkowski oraz pan Damian Wierzchowski).

Czytaj więcej...

 

Jak wiadomo większość z nas oprócz wykonywania obowiązków zawodowych lub szkolnych ma swoje hobby, któremu poświęca się bez reszty. Jedni zbierają znaczki, drudzy interesują się fotografią, wędkarstwem, lub uprawiają jakiś sport. Kamil Jędraszczak, uczeń pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu jest członkiem plutonu strzeleckiego. Tak oto opisuje to, czym zajmuje się w wolnym czasie:

Pluton strzelecki z Raciąża liczy około dwudziestu osób. Jest jedną z wielu paramilitarnych grup w Polsce podlegających pod wojsko. Mamy własną strzelnicę w Gralewie. Strzelamy z różnych typów broni i ćwiczymy musztrę. Jeździmy na obozy, zimowiska. Uczymy się między innymi obrony pozycji, przeszukiwania aut, osób i robienia zasadzek. Raz w roku organizowana jest tak zwana kadrówka - przejście szlakiem pierwszej kompani kadrowej z Krakowa do Kielc, idziemy przez pola, rzeki, śpimy w namiotach. Trwa to ponad tydzień.

Czytaj więcej...

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.

św. Jan Paweł II

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy i sympatycy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

 

Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz drugiego człowieka. Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia. W tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze jutro składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, by te Wielkie i Święte dni były czasem pełnym miłości i rodzinnego ciepła, wielkanocnych mazurków i lukrowanych bab, szczególnej łaski i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu życzy Wam świąt spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, pełnych życzliwości, pogody ducha, wiary we własne możliwości, wielu, wielu radości, abyście mogli przeżywać i ożywiać w sobie nadzieję i odwagę w zmaganiu się z problemami codziennego życia, a przede wszystkim miłości ważniejszej od wszelkich dóbr, zdrowia pozwalającego przetrwać najgorsze, uśmiechów bliskich oraz szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie. Niech zetknięcie się z wydarzeniami Zmartwychwstania pozwoli Wam uczyć się żyć z wielką wdzięcznością, wzrastać w wierności wartościom oraz doświadczać odmieniania siebie.

 

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Zespołu Szkół STO w Raciążu

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

stypendium.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.