Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

W kwietniu 2018 roku dla uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego zorganizowano wycieczką dydaktyczną do zakładu mleczarskiego w Raciążu, należącego do grupy POLMLEK.  Specjalizuje się on w produkcji mleka w proszku, twarogów, jogurtów oraz mleka UHT z obniżoną zawartością laktozy. Szesnastego kwietnia przedsiębiorstwo odwiedzili licealiści z klasy drugiej, a 26 kwietnia z klasy pierwszej. Towarzyszyli im opiekunowie: pan Łukasz Palmowski, pan Damian Szcześniewski i pan Marcin Ciarkowski.

Przed wejściem na hale produkcyjne licealiści musieli spełnić wszystkie niezbędne wymogi wynikające z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, założyć ochraniacze na obuwie, ubrania ochronne, czepki, maseczki oraz zdezynfekować ręce. Następnie goście rozpoczęli zwiedzanie przedsiębiorstwa, obserwowali proces produkcji mleka i jego przetworów poznając specyfikę pracy przy zautomatyzowanych liniach technologicznych.

Czytaj więcej...

 

12 kwietnia 2018 roku uczniowie pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Dominika Cybulska, Natalia Lewandowska i Kamil Cichocki wraz z wychowawcą, panem Łukaszem Palmowskim wybrali się do Żuromina na Targi Pracy i Edukacji.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu było niezapomnianym przeżyciem i ciekawym, kształcącym doświadczeniem dla naszych uczniów. Mogli oni wymienić cenne kontakty, nawiązać nowe znajomości, spotkać się z przedstawicielami firm, służbami mundurowymi, uzyskać porady i informacje dotyczące pozyskania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego oraz udać się na stoiska konsultacyjne, gdzie eksperci z różnych instytucji (Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego w Żurominie, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie) udzielali zainteresowanym stosownych porad.

Czytaj więcej...

17 kwietnia 2018 roku uczniów klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu odwiedziła pielęgniarka, pani Iwona Drążkiewicz. Celem spotkania była szerokorozumiana profilaktyka prozdrowotna oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Pani Iwona Drążkiewicz przypominała licealistom o konieczności przeprowadzaniasystematycznych badań lekarskich w celu zapobiegania ewentualnym chorobom, potrzebie stosowania zabezpieczeń, aby uchronić się przed nieplanowaną ciążą oraz właściwym doborze środków antykoncepcyjnych. Podkreśliła, że wcześnie wykryte nowotwory mogą być całkowicie wyleczalne, przypominając dziewczynom, że powinny systematycznie badać swoje piersi na obecność zmian nowotworowych. Wspomniała także, że stosowanie prezerwatyw chroni przed chorobami wenerycznymi, czyli przenoszonymi drogą płciową, takimi jak AIDS, czy wirusowe zapalenie wątroby.

Uczniowie pogłębili również swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się, że muszą unikać kupowania gotowego, wysokokalorycznego jedzenia tzw. fast – foodów,  a w zamian za to jeść zdrowe, domowe obiady.

Pani pielęgniarka poinformowała licealistów, że nie powinni stosować używek, takich jak: papierosy, alkohol, czy też narkotyki, gdyż mają one bardzo zły wpływ ma ludzki organizm powodując nieodwracalne zmiany w jego funkcjonowaniu. Uczestnikom spotkania zwrócono także uwagę, że  niedozwolone jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, gdyż ryzyko spowodowania wypadku jest wtedy znacznie większe.

Na zakończenie uczniowie pierwszej klasy: Arkadiusz Dobies i Kamil Jędraszczak wręczyli pani pielęgniarce kwiaty.

Spotkanie było bardzo interesujące i przebiegło w miłej atmosferze. Pani Iwona Drążkiewicz uświadomiła uczniom, że powinni dbać o własne zdrowie, podejmując różnego rodzaju działania profilaktyczne.  Zachęciła ich doaktywności i zadawania pytań. Przypomniała także, że licealiści mogą się do niej zwracać o pomoc w ważnych sprawach, o których nie chcą lub nie mogą porozmawiać z rodzicami. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Drążkiewicz za podzielenie się z licealistami swoją obszerną wiedzą.

Kamil Jędraszczak, uczeń klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu tak wspomina swój udział w spotkaniu:

Rozmawialiśmy o sprawach, które dotykają młodzieży w naszym wieku, nieplanowanych ciążach, narkotykach i ich nadużywaniu. Pokazywała co się może z nami stać, jeśli będziemy zażywać dopalacze i inne niedozwolone substancje. Obejrzeliśmy zdjęcia różnych nowotworów. Pani Iwona Drążkiewicz była bardzo miła. Można było się z nią pośmiać. Jest to bez wątpienia osoba z ogromnym poczuciem humoru. Jako jedyna zgodziła się ze mną, że marihuana może być stosowana jako lek w przypadku niektórych chorób. Każdy z nas dowiedział się dużo o różnych środkach antykoncepcji. Moim zdaniem lekcja byłą bardzo fajnie przygotowana i przebiegła w miłej atmosferze. Był to dobrze spożytkowany czas. Moje odczucia są pozytywne. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pani Iwona Drążkiewicz mogłaby uczyć biologii, wychowania do życia w rodzinie oraz prowadzić kursy na sanitariusza.

 

     23 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: panem Damianem Szcześniewskim, panem Damianem Wierzchowskim, panem Marcinem Ciarkowskim i panią Justyną Jaraczewską w ramach realizacji podstawy programowej z podstaw przedsiębiorczości udali się do nowoczesnego zakładu produkcyjnego Alfa PVC Sp. z o.o. zlokalizowanego w Witkowie na terenie Gminy Raciąż. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem granulowanych mieszanek polichlorku winylu (PVC).

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja304.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.