Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy i sympatycy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

 

 

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,

kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa

pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,

zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.

                                   

 

Przed nami dni o szczególnej wymowie i wyjątkowej symbolice. czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Zbliżają się Święta Wielkanocne najważniejsze dla każdej katolickiej rodziny, także dla nas - ludzi na stałe związanych z edukacją. Niech staną się one dla nas wszystkich okazją do pojednania i okazywania sobie miłości i szacunku, ciepło płynące z ludzkiej serdeczności niech zagości we wszystkich sercach, a wzajemna współpraca i życzliwość zaowocują pomyślną przyszłością. 

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu życzy swoim pracownikom i uczniom świąt spędzonych w gronie rodziny, przyjaciół bez pośpiechu, trosk i zmartwień, pełnych życzliwości, pogody ducha, wiary we własne możliwości, wielu, wielu radości, a przede wszystkim miłości ważniejszej od wszelkich dóbr, zdrowia pozwalającego przetrwać najgorsze, uśmiechów bliskich oraz szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie. Niech zetknięcie się z wydarzeniami Zmartwychwstania napełni Was pokojem i wiarą, pozwoli Wam uczyć się żyć z wielką wdzięcznością, wzrastać w wierności wartościom oraz doświadczać odmieniania siebie.

 

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna 

Zespołu Szkół STO w Raciążu

 

11 kwietnia 2019 roku uczniowie pierwszej i trzeciej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: nauczycielką historii, panią Jolantą Wiśniewską i matematykiem, panem Damianem Szcześniewskim wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Płocka.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie na premierze filmu historycznego pt,, Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego opowiadającego o losach legendarnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego w czasie II wojny światowej.

To był jednak dopiero początek wrażeń czekających na licealistów i nauczycieli tego dnia - najważniejsza część programu była dopiero przed nimi.  W dalszej części wyjazdu wycieczkowicze udali się na ulicę Tumską, gdzie odwiedzili miejsce niezwykłe - Manufakturę Czekolady. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentację ukazującą proces produkcji tego znanego wszystkim smakołyku, począwszy od zbioru surowca - prawdziwego ziarna kakaowca, kończąc na produkcie końcowym - znanej wszystkim czekoladzie. Dzięki uczestnictwu w bardzo interesujących warsztatach licealiści zaspokoili swoją ciekawość i zdobyli nową, cenną wiedzę.

Czytaj więcej...

Jaką wybrać uczelnię i kierunek studiów, aby zdobyć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę? To dylematy z którymi każdego roku muszą zmierzyć się licealiści klas trzecich. Decyzja dotycząca dalszej ścieżki edukacji może zaważyć na ich przyszłym życiu, dlatego przed jej podjęciem muszą się oni bardzo poważnie zastanowić.

Dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski chcąc ułatwić swoim uczniom dokonanie trafnego wyboru zaprosił do prowadzonej przez siebie placówki oświatowej przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Spotkanie z maturzystami odbyło się w kwietniu 2019 roku.

Goście zapoznali uczniów z ofertą edukacyjną szkoły wyższej wspominając o atrakcyjnych kierunkach kształcenia, wśród których wymienili: inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatykę, ekonomię, rolnictwo, pedagogikę, pracę socjalną, elektronikę i telekomunikację, logistykę oraz pielęgniarstwo - kierunek medyczny. Licealistów poinformowano o atrakcyjnym systemie stypendialnym (stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium naukowe, stypendium ministra) oraz płatnych praktykach zawodowych.

Czytaj więcej...

9 kwietnia 2019 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Chojnacka, Julia Bielska i Kamil Jędraszczak wraz z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości, panem Łukaszem Palmowskim wybrali się na IX Mławskie Targi Pracy.

Impreza, jak co roku przyciągnęła wielu wystawców i zwiedzających, którzy mieli możliwość zaprezentowania, zareklamowania własnej firmy, czy też placówki oświatowej oraz nawiązania współpracy z przedstawicielami różnych branż, instytucji i organizacji. W hali sportowej bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce, a pracodawcy prześcigali się oferując zatrudnienie w swoich przedsiębiorstwach. Osoby bezrobotne i pracujące zastanawiające się nad przekwalifikowaniem, by móc lepiej dostosować się do aktualnego zapotrzebowania występującego na rynku pracy mogły nawiązać nowe znajomości i cenne kontakty. Była to również okazja dla maturzystów, aby mogli przemyśleć jaki kierunek kształcenia wybrać by móc w przyszłości znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę.

Pracodawcy poszukiwali między innymi pracowników medycznych i socjalnych, co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny wciąż rośnie, a kierunki kształcenia proponowane przez Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciążu: takie jak opiekun medyczny i asystent osoby niepełnosprawnej są na tyle przyszłościowe, że znalezienie zatrudnienia po ich ukończeniu jest więcej niż pewne.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_128.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.