Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

13 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce kształceniu i dbają o to, żeby dzieci i młodzież czuli się naprawdę dobrze i bezpiecznie. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia wspaniałej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielki historii, pani Jolanty Wiśniewskiej.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Nie obyło się bez okolicznościowych wierszy i dowcipów z życia szkoły. Licealiści podziękowali swoim pedagogom za codzienny trud przekazywania wiedzy z wielu dziedzin, za to że dzięki mim odkryli cuda przyrody oraz wiele tajemnic i ciekawostek z fizyki, chemii, matematyki i innych przedmiotów. Podczas akademii przyznali, że nie są aniołkami i często popełniają różne przewinienia. Nie ukrywali, że czasem nie chce im się uczyć, odrabiać lekcji, zdarza im się przeszkadzać i robić na złość, jednakże w gruncie rzeczy lubią swoją szkołę i pracujących w niej nauczycieli. W czasie akademii uczniowie odśpiewali także piosenkę pt,, Szkoła naszym życiem jest”.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski i wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek podziękowali nauczycielom za owocną pracę z młodzieżą oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej za ogromny wkład pracy w organizację uroczystości. Kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski odczytał życzenia od dyrekcji dla wszystkich pracowników szkoły. Zgromadzeni usłyszeli między innymi:

Czytaj więcej...

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu!                                                    

Dzień Edukacji Narodowej łączy nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych i uczniów – wszystkich, dla których przyszłość kraju i wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości nawiązujących do wielowiekowej tradycji polskiego narodu jest dobrem nadrzędnym.

To wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnej misji polegającej na budowaniu fundamentów pomyślnej i lepszej przyszłości.
Z tej wspaniałej okazji do wszystkich nauczycieli kieruję słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego powołania kształcenia młodzieży.

Być dobrym nauczycielem i wychowawcą to ogromna sztuka. Wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim zdobycia zaufania młodych ludzi, uczniów i wychowanków. To dzięki Państwa zaangażowaniu i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę i kształtować umysły. 

Życzę, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów oraz absolwentów szkołwynagradzały Państwu trud niełatwej pracy i stanowiły dowód na to,  jak ogromną rolę spełnili Państwo w ich życiu. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Dzięki Państwa nauczycielskiej służbie młodzież ma szansę, aby rozwinąć i umocnić w sobie zdolność rozróżniania dobra od zła  oraz umiejętność poznawania świata i jego piękna.  To Państwo, poprzez słowo i przykład osobisty, jesteście dla uczniów światłem, które oświetla im drogi przyszłości.

W tym dniu pamiętam również o pracownikach gospodarczych, administracji szkolnej, pracownikach technicznych i wszystkich zaangażowanych w budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkołyProszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

Szanowni Nauczyciele! W Dniu Edukacji Narodowej przyjmijcie życzenia radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu. To od wyników Państwa pracy zależy nasza przyszłość. Życzę, żeby Państwozawsze byli dumni ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowali Państwa w swoich najlepszych wspomnieniach. 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor 

Zespołu Szkół STO

w Raciążu

Andrzej Nizielski

10 października reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu rozegrała mecz z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego w Radzanowie pokonując dotychczasowego mistrza powiatu mławskiego 8:1. W drugim spotkaniu dobra passa również nie opuściła naszych zawodników, którzy pokonali zespół z Gimnazjum z Radzanowa 5:2. 

 

 

4 października 2017 roku pracownicy Zespołu Szkół STO w Raciążu: pan Damian Szcześniewski i pan Marcin Ciarkowski wybrali się do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie na konferencję "Narzędzia Komisji Europejskiej wspierające edukację dorosłych".

Podczas spotkania poruszono wiele interesujących zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami, które mogą sprawić, że edukacja będzie szybsza, ciekawsza i przyjemniejsza. Zgromadzonym zwrócono uwagę, że należy dokładać wszelkich starań by zmotywować osoby dorosłe do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, gdyż liczba dokształcających się dorosłych w Polsce jest niewielka w porównaniu z krajami europejskimi. Podkreślono, że znajomość technologii informacyjnych i umiejętność ich zastosowania w praktyce przez pedagogów jest niska, dlatego też ogromnie ważna jest edukacja międzypokoleniowa, tak aby starsi nauczyciele potrafili właściwie komunikować się z młodszą generacją słuchaczy z wykorzystaniem wszystkich osiągnięć współczesnej techniki.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_dziewczat_2012_13.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.