Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach  i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dwudziestego grudnia 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pod kierunkiem katechetki, pani Ewy Olszewskiej przygotowali jasełka bożonarodzeniowe.

O godz. 1200 dyrektor, pan  Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek,licealiści oraz nauczyciele wysłuchali wzruszającego, pełnego nadziei i skłaniającego do refleksji programu artystycznego, który upłynął  w milej, rodzinnej atmosferze.

 Występujący przed  publicznością uczniowie byli odświętnie ubrani. Niektórzy z nich nawiązując do zbliżającego się Bożego Narodzenia przebrali się za postacie z Biblii: św. Józefa (Daniel Bodziak), Maryję (Martyna Sadecka) oraz Trzech Króli (Kamil Jędraszczak, Oskar Gdowik, Maciej Sosnowski). Nie zabrakło również świętego Mikołaja (Dominik Kadecki) i śnieżynek (Karolina Zielińska i Marta Tyska).

Czytaj więcej...

 

 

28 listopada 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się szczególne spotkanie. Do szkoły zawitał wyjątkowy gość, pan Jerzy Kostowski. Opowiedział uczniom klasy I i II o sposobach na osiągnięcie sukcesu i różnego rodzaju motywacjach, które pozwalają realizować postawione sobie w życiu cele. Zachęcał ich do wytrwałego dążenia do spełnienia własnych marzeń przypominając, że świat nieustannie się zmienia, idzie do przodu,a w przyszłości powstanie wiele nowych zawodów, których wykonywanie będzie wymagać od pracowników zupełnie nowych kwalifikacji i umiejętności.

Licealiści dowiedzieli się że należy dążyć do jak najlepszego poznania własnego siebie, a koniecznością stało się nieustanne dokształcanie, by móc sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku pracy. Uczniom uświadomiono, że powinni wybrać taki zawód do którego mają predyspozycje, którego wykonanie będzie sprawiać im przyjemność i robić to w czym się fantastycznie czują, co jest zgodne z ich zainteresowaniami.

Zaproszony gość zwrócił uwagę zebranych na fakt, że aby osiągnąć sukces trzeba być zdeterminowanym w działaniu, zaznaczając że ludzie sukcesu to osoby, które nie poddawały się przeciwnościom losu, odpowiednio kierowały swoim rozwojem, miały własny pomysł na życie, potrafiły zjednywać sobie ludzi znajdując sprzymierzeńców, którzy ich rozumieli, kibicowali im,wspierali i pomagali realizować marzenia.

Czytaj więcej...

 

W dniach 27-29.10.2017 r. słuchacze trzeciego semestru technikum turystyki wiejskiej wraz z opiekunami: kierownikiem szkolenia praktycznego, panem Łukaszem Palmowskim i nauczycielką przedmiotów zawodowych, panią Hanną Szałkowską uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo-edukacyjnym do położonego w województwie warmińsko - mazurskim Gospodarstwa Agroturystycznego "Dolina Wierzby" w Dorotowie, , skansenu - Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz do Olsztyna.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Wierzby" usytuowane jest  w przepięknej, zacisznej dolinie otoczonej polami z uprawą wierzby energetycznej i lasami. Słuchacze spędzili tam niezapomniane

chwile.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie3klasy_52.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.