Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

26 kwietnia 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się zakończenie roku klasy maturalnej. Był to szczególnie uroczysty, niezwykle wyczekiwany przez uczniów dzień, gdyż po trzech latach wytężonej pracy, pełnych wielu wyrzeczeń, sukcesów i porażek otrzymali oni wreszcie wymarzone świadectwa ukończenia szkoły średniej. Zanim to jednak nastąpiło przyszedł czas podziękowań i pożegnań, moment niezwykle wzruszający i skłaniający do refleksji. Swój wielki dzień miała dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim licealiści, których całoroczna praca i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy została doceniona i odpowiednio nagrodzona. Absolwenci nie ukrywali swojej radości z powodu dotarcia do mety ważnego etapu edukacyjnego.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski serdecznie witając wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka, członków Rady Pedagogicznej: panią Jolantę Wiśniewską (wychowawczynię klasy trzeciej), pana Olgerda Wszałkowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego oraz pana Łukasza Palmowskiego. Powitał również rodziców, którzy zechcieli towarzyszyć swoim dzieciom w tym szczególnym dla nich dniu: panią Elżbietę Radomską (przewodniczącą Rady Rodziców) oraz panią Beatę Kupniewską - członkinię Komisji Rewizyjnej Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu.

Impreza będąca zwieńczeniem pracy pedagogów i licealistów przebiegła w cudownej atmosferze. Ten dzień bez wątpienia zapadnie wszystkim w pamięci. Jak przystało na pożegnanie padło wiele ciepłych słów skierowanych do uczniów ze strony dyrekcji i wychowawczyni. Dodatkowej, niezwykłej rangi uroczystości dodała obecność gości honorowych: Burmistrza Miasta Raciąża, pana Mariusza Godlewskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Płońskiego, pana Jana Mączewskiego.

Czytaj więcej...

 

23 kwietnia 2018 roku drużyna piłkarska Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu płońskiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych. Zawodnicy pokazali prawdziwą klasę nie tracąc ani jednej bramki. W spektakularnym stylu pokonali Zespół Szkół nr 2 w Płońsku 2:0, Zespół Szkół w Raciążu 2:0 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Płońsku 1:0. Podczas wyjazdu zawodnikom towarzyszył trener, pan Olgerd Wszałkowski oraz dyrektor, pan Andrzej Nizielski.W generalnej klasyfikacji drużyna z SLO z Raciąża uplasowała się na pierwszej pozycji zdobywając tytuł mistrza powiatu płońskiego.Świadczy to o doskonałej formie piłkarzy, których codzienna praca i ogromne zaangażowanie w treningi przyniosły widoczne rezultaty. Sportowa postawa chłopców i duch walki, który nie opuszczał ich podczas wszystkich rozgrywanych spotkań sprawiły, że spełniło się ich marzenie - zostali mistrzami i stanowią powód do dumy dla dyrekcji i pozostałych pracowników Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu.

                                       Wyniki przedstawiają się następująco:

                                                              

SLO Raciąż  - ZSO Płońsk                                                                                                                           1:0

SLO Raciąż – ZS nr 2 Płońsk                                                                                                                        2:0

SLO Raciąż – ZS Raciąż                                                                                                                                 2:0

 

Klasyfikacja Mistrzostw Powiatu Płońskiego w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych

                              

I miejsce - SLO w Raciążu - Mistrz Powiatu Płońskiego       5:0      9 pkt.  

II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących Płońsk       6:5     6 pkt.

III miejsce - Zespół Szkół Raciąż      7:8      3 pkt.

IV miejsce – Zespół Szkół nr 2 Płońsk      3:7      0 pkt.

 

17 kwietnia 2018 roku reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wzięła udział w półfinale powiatu płońskiego szkól średnich w piłce nożnej. Spotkania rozgrywane były na Orliku ZS w Raciążu. Piłkarze z SLO w spektakularnym stylu pokonali drużynę z Nowego Miasta 6:0 i Zespołu Szkól z Raciąża 4:0 zajmując pierwsze miejsce na podium. Zwycięzcy wezmą udział w finale powiatu, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku w Płońsku.

W czasie rozgrywek zawodnikom szkolnej drużyny piłkarskiej towarzyszył trener, pan Olgerd Wszałkowski. Odwiedził ich także wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek.

Wyniki półfinału powiatu płońskiego

I miejsce - Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu

II miejsce - Zespół Szkól w Raciążu

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście

 

 

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu ogromną wagę przykłada się do pielęgnowania wszelkich tradycji, dbając o to, by nie zaginęły i były przekazywane następnym pokoleniom.

Dwudziestego ósmego marca 2018 roku zorganizowano spotkanie wielkanocne, które miało na celu zintegrowanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz pozostałych pracowników szkoły. Po raz pierwszy w historii wszystkie trzy licealne klasy zebrały się w jednej sali, by podzielić się jajkiem stanowiącym symbol życia i odrodzenia oraz złożyć sobie życzenia. Była to także okazja do przybliżenia społeczności szkolnej zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Od samego początku wszyscy byli niezwykle przejęci, gdyż pragnęli, by ten dzień był niepowtarzalny i na długo zapadł każdemu w pamięć. Nakryty białym obrusem stół zapełniony po brzegi wielkanocnymi potrawami zwiastował nadchodzące święta. O dużym przywiązaniu do tradycji świadczyły także piękne stroje młodzieży, która zadbała o to, by dobrze prezentować się na spotkaniu.

Uczestnikami uroczystości byli: dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek, wychowawcy klas (pan Łukasz Palmowski, pan Damian Szcześniewski, pani Jolanta Wiśniewska) oraz pracownicy administracyjni (pani Justyna Jaraczewska, pan Marcin Ciarkowski oraz pan Damian Wierzchowski).

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Nowe_miasto092.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.