Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu!                                                    

Dzień Edukacji Narodowej łączy nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych i uczniów – wszystkich, dla których przyszłość kraju i wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości nawiązujących do wielowiekowej tradycji polskiego narodu jest dobrem nadrzędnym.

To wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnej misji polegającej na budowaniu fundamentów pomyślnej i lepszej przyszłości.
Z tej wspaniałej okazji do wszystkich nauczycieli kieruję słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego powołania kształcenia młodzieży.

Być dobrym nauczycielem i wychowawcą to ogromna sztuka. Wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim zdobycia zaufania młodych ludzi, uczniów i wychowanków. To dzięki Państwa zaangażowaniu i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę i kształtować umysły. 

Życzę, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów oraz absolwentów szkołwynagradzały Państwu trud niełatwej pracy i stanowiły dowód na to,  jak ogromną rolę spełnili Państwo w ich życiu. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Dzięki Państwa nauczycielskiej służbie młodzież ma szansę, aby rozwinąć i umocnić w sobie zdolność rozróżniania dobra od zła  oraz umiejętność poznawania świata i jego piękna.  To Państwo, poprzez słowo i przykład osobisty, jesteście dla uczniów światłem, które oświetla im drogi przyszłości.

W tym dniu pamiętam również o pracownikach gospodarczych, administracji szkolnej, pracownikach technicznych i wszystkich zaangażowanych w budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkołyProszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

Szanowni Nauczyciele! W Dniu Edukacji Narodowej przyjmijcie życzenia radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu. To od wyników Państwa pracy zależy nasza przyszłość. Życzę, żeby Państwozawsze byli dumni ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowali Państwa w swoich najlepszych wspomnieniach. 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor 

Zespołu Szkół STO

w Raciążu

Andrzej Nizielski

10 października reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu rozegrała mecz z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego w Radzanowie pokonując dotychczasowego mistrza powiatu mławskiego 8:1. W drugim spotkaniu dobra passa również nie opuściła naszych zawodników, którzy pokonali zespół z Gimnazjum z Radzanowa 5:2. 

 

 

4 października 2017 roku pracownicy Zespołu Szkół STO w Raciążu: pan Damian Szcześniewski i pan Marcin Ciarkowski wybrali się do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie na konferencję "Narzędzia Komisji Europejskiej wspierające edukację dorosłych".

Podczas spotkania poruszono wiele interesujących zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami, które mogą sprawić, że edukacja będzie szybsza, ciekawsza i przyjemniejsza. Zgromadzonym zwrócono uwagę, że należy dokładać wszelkich starań by zmotywować osoby dorosłe do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, gdyż liczba dokształcających się dorosłych w Polsce jest niewielka w porównaniu z krajami europejskimi. Podkreślono, że znajomość technologii informacyjnych i umiejętność ich zastosowania w praktyce przez pedagogów jest niska, dlatego też ogromnie ważna jest edukacja międzypokoleniowa, tak aby starsi nauczyciele potrafili właściwie komunikować się z młodszą generacją słuchaczy z wykorzystaniem wszystkich osiągnięć współczesnej techniki.

Czytaj więcej...

Młodzież potrzebuje oderwania od szkolnej rutyny. Powinna także rozwijać sportowe pasje dbając jednocześnie o swój rozwój fizyczny. W środę3.10.2017 roku uczniowie z klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Kamil Jędraszczak, Daniel Bodziak i Maciej Sosnowski uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Płońskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Licealiści godnie reprezentowali swoją szkołę i dzielnie walczyli w gronie kilkudziesięciu zawodników. Opiekunem uczniów był  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dyktando 2012_074.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.