Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.

św. Jan Paweł II

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy i sympatycy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

 

Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz drugiego człowieka. Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia. W tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze jutro składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, by te Wielkie i Święte dni były czasem pełnym miłości i rodzinnego ciepła, wielkanocnych mazurków i lukrowanych bab, szczególnej łaski i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu życzy Wam świąt spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, pełnych życzliwości, pogody ducha, wiary we własne możliwości, wielu, wielu radości, abyście mogli przeżywać i ożywiać w sobie nadzieję i odwagę w zmaganiu się z problemami codziennego życia, a przede wszystkim miłości ważniejszej od wszelkich dóbr, zdrowia pozwalającego przetrwać najgorsze, uśmiechów bliskich oraz szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie. Niech zetknięcie się z wydarzeniami Zmartwychwstania pozwoli Wam uczyć się żyć z wielką wdzięcznością, wzrastać w wierności wartościom oraz doświadczać odmieniania siebie.

 

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Zespołu Szkół STO w Raciążu

Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu informuje o Dniach Otwartych, dla:

1) młodzieży, kandydatów do szkoły w dniu 23.03.2018 od godziny 9.00

2) rodziców kandydatów do szkoły w dniu 14.04.2018 o godzinie 11.00

 

Podczas tych dni, będą mieli Państwo okazję poznać warunki lokalowe, kadrę pedagogiczną oraz dyrekcję szkoły. Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego informuje, że można składać już podania do szkoły. Druk można pobrać i wypełnić w domu (do pobrania z lewej strony menu), bądź w siedzibie szkoły - Płocka 28, każdego dnia tygodnia (również weekendy).

Bal studniówkowy to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego licealisty. Szykowne garnitury, piękne suknie oraz starannie wykonane fryzury podkreślają niezwykłą rangę tego wydarzenia.

13 stycznia 2018 roku uczniowie i uczennice klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych mieli okazję do wspólnej zabawy na studniówce. Była to długo wyczekiwana chwila pozwalająca chociaż na chwilę zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Impreza miała miejsce w Karczmie Retro w Kraszewie-Gaczułtach o godzinie 1900. Rozpoczął ją dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Wśród zaproszonych ważnych gości znaleźli się wicedyrektorzy, panowie: Włodzimierz Kosiorek i Krzysztof Kuskowski, Burmistrz Miasta Raciąż, pan Mariusz Godlewski oraz przewodniczący rady powiatu płońskiego, pan Jan Mączewski. By tradycji stało się zadość wszyscy wspólnie odtańczyli poloneza. W pierwszej parze na parkiecie pojawił się dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski w towarzystwie stypendystki Prezesa Rady Ministrów – Alicji Jackiewicz. Tuż za nimi można było zauważyć wychowawczynię klas trzecich, panią Jolantę Wiśniewską z uczniem Jakubem Gąsiorowskim.

Tegorocznych maturzystów reprezentowali Tomasz Ptasik i Alicja Brudzińska z SLO dla młodzieży oraz pani Halina Dudkiewicz, słuchaczka z liceum dla dorosłych. W ciepłych słowach wyrazili oni swoją wdzięczność wobec tych, którzy w ostatnich latach wspierali ich oraz mobilizowali do systematycznej nauki. Nie zabrakło również delegacji z klasy drugiej, której przedstawicielami byli: Przemysław Naguszewski i Angelika Sikorska. Uczennica odczytała okolicznościowe przemówienie, którego treść prezentujemy poniżej:

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja057.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.