Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

16 listopada 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu spotkali się z koordynatorką biura Fundacji Odzyskać Radość ds. pożytku publicznego, panią Pauliną Szklarzewską oraz dietetyczką, panią Patrycją Sadecką, które zaangażowały się w kampanię informacyjno – edukacyjną Fokus na zdrowie realizowaną przez wspomnianą wcześniej fundację i współfinansowaną  ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wspomniane działania mają na celu propagowanie i kształtowanie idei  zdrowego odżywiania się  i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym wśród młodzieży, która dopiero kształtuje własne nawyki żywieniowe.

Czytaj więcej...

 

            9 listopada 2017 roku uczniowie klasy III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przeprowadzonej przez panią mecenas Ryszardę Stasiak w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy pod patronatem rzecznika praw obywatelskich Adama Bednara. To właśnie ona wprowadziła ich w świat konstytucji.

            Na wstępie wicedyrektor pan Włodzimierz Kosiorek serdecznie powitał zgromadzonych przedstawiając im niezwykłego gościa. Licealistom przypomniano datę powstania Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Konstytucji 3 Maja oraz obowiązującej do tej pory Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 roku.

            Pani Ryszarda Stasiak wyjaśniła wszystkim, że konstytucja jako ustawa zasadnicza ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa określając prawa, obowiązki i wolności obywateli oraz zasady sprawowania władzy.

Czytaj więcej...

26 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się coroczny rytuał: otrzęsiny klasy pierwszej. Impreza miała bardzo oryginalny przebieg. Działo się bardzo wiele! Szkołę zaatakowali terroryści w kominiarkach i z karabinami (w tej roli licealiści z klasy II: Angelika Sikorska, Patrycja Kwasiborska, Krzysztof Kowalski), sterroryzowali pierwszoklasistów i przeprowadzili korytarzem do sali w której czekały na nich różne zadania do wykonania.

Na wstępie prowadzące imprezę: Weronika Cybulska i Karolina Zielińska powitały wszystkich zgromadzonych. Usłyszeli oni między innymi:

Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność powitać wszystkich na dorocznym, tradycyjnym już w naszej szkole ,,Święcie kota”. Witamy serdecznie: dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Jednak szczególnie gorąco witamy Was, drogie kociaki, bo to dla Was właśnie zorganizowaliśmy tę imprezę.

 Następnie opiekunka samorządu uczniowskiego i nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska uroczyście otworzyła otrzęsiny:

Kochane kociaki! Jesteście już z nami ponad miesiąc i nadszedł wreszcie ten wymarzony dzień, w którym zostaniecie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Nie chcemy jednak przyjmować w nasze szeregi ,,Kota w worku’’. Zatem sprawdźmy, czy sprostacie przygotowanym zadaniom i wykażecie się wolą  walki, hartem ducha i poczuciem humoru.

 Chcąc wkupić się w łaski starszyzny i stać się pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej pierwszoklasiści musieli się bardzo postarać. Wylosowane przez wychowawcę, pana Łukasza Palmowskiego osoby brały udział w przygotowanych konkurencjach. Poprawne wykonanie stawianych przed nimi zadań było o tyle trudne, że nie można się było do nich wcześniej przygotować. Termin Otrzęsin objęty był tajemnicą i nikt oprócz organizatorów i wtajemniczonych uczniów klasy drugiej nie wiedział, co wydarzy się w czwartek 26 października 2017 roku.

Czytaj więcej...

 

18 października 2017 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie - Czubakach odbyłsię Drugi Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom pt. "Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa". Do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży przybyło wiele znanych osobistości, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, kierowników jednostek administracyjnych, a także osób prywatnych, które zdecydowały się spotkać z niepełnosprawnymi dziećmi i spędzić z nimi trochę czasu.

 

W tym niezwykłym dniu nie zabrakło także przedstawicieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, dyrektora pana Andrzeja Nizielskiego, pracownika szkoły pana Marcina Ciarkowskiego oraz licealistek z klasy drugiej: Agaty Zglinickiej i Dominiki Maron, które z ogromną przyjemnością czytały dzieciom bajki. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja059.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.