Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że warto uczyć się języków obcych. Czy naprawdę tak jest? – Oczywiście. Odgrywają one ogromną rolę w życiu codziennym i zawodowym człowieka. Ich znajomość ułatwia znalezienie zatrudnienia, podróżowanie, zawieranie nowych znajomości, integrację z innymi narodami i poznawanie ich kultury.

12 września 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wybrali się do Zespołu Szkół w Raciążu, by spotkać się ze studentami z organizacji AIESEC, jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem. Wyjeżdżając na wolontariat oraz praktyki zagraniczne rozwijają oni swoje umiejętności, zainteresowania, zdobywają nową wiedzę oraz doświadczenie w ponad 120 krajach świata poznając jednocześnie nowych ludzi.

Czytaj więcej...

W 2017 roku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

 

            We wtorek 12 września mieszkańcy Raciąża zebrali się w Miejskim Centrum Kultur, aby w skupieniu posłuchać fragmentów ,,Wesela" Stanisława Wyspiańskiego odczytywanych przez zaproszonych gości: przedstawicieli  lokalnych władz, nauczycieli oraz uczniów z Zespołu Szkół w Raciążu i Społecznego Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, które reprezentowali: Julia Radomska, Agata Zglinicka, Dominika Maron, Oskar Gdowik oraz nauczycielka języka polskiego, pani Janina Pieczura. Mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością. W trakcie czytania przedstawiona została prezentacja przygotowana przez uczniów SLO w Raciążu – życiorys Wyspiańskiego. Po części oficjalnej przygotowany został smaczny poczęstunek dla uczestników wydarzenia w postaci ciasta, kawy i herbaty. Był to dla wszystkich miło spędzony czas. 

17 września 2017 roku słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu z kierunku Technik Turystyki Wiejskiej (I i II rok) wybrali się wraz z opiekunami: Hanną Szałkowską i Martą Samoraj do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnym.

            Celem wyjazdu szkoleniowego był udział w XII Jesiennym Jarmarku „Od pola do stołu” - plenerowej imprezie promującej dziedzictwo kulturowe mazowieckiej wsi, różne formy przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej oraz zdrowej, ekologicznej żywności. Dla miłośników ogródków i ogrodów przydomowych zorganizowano kiermasz kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych.

Czytaj więcej...

14 września 2017 roku uczniów z I klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu odwiedziła pani pedagog - Ewa Szelągowska. W czasie zajęć dowiedzieli się oni, czym są spotkania integracyjne i w jakim celu są organizowane. Uświadomiono im, że w zakładach pracy odbywają się one bardzo często, aby załoga i kierownictwo, a szczególności nowi pracownicy mogli bliżej poznać siebie nawzajem - swoje mocne i słabe strony.

Po zajęciach z panią pedagog uczniowie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym przy grillu zorganizowanym z inicjatywy wychowawcy klasy pierwszej, pana Łukasza Palmowskiego. Licealiści wraz z opiekunami odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Przystanek Natura zlokalizowane w miejscowości Pólka Raciąż.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie III klasyl58.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.