Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

            9 listopada 2017 roku uczniowie klasy III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przeprowadzonej przez panią mecenas Ryszardę Stasiak w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy pod patronatem rzecznika praw obywatelskich Adama Bednara. To właśnie ona wprowadziła ich w świat konstytucji.

            Na wstępie wicedyrektor pan Włodzimierz Kosiorek serdecznie powitał zgromadzonych przedstawiając im niezwykłego gościa. Licealistom przypomniano datę powstania Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Konstytucji 3 Maja oraz obowiązującej do tej pory Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 roku.

            Pani Ryszarda Stasiak wyjaśniła wszystkim, że konstytucja jako ustawa zasadnicza ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa określając prawa, obowiązki i wolności obywateli oraz zasady sprawowania władzy.

Czytaj więcej...

26 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się coroczny rytuał: otrzęsiny klasy pierwszej. Impreza miała bardzo oryginalny przebieg. Działo się bardzo wiele! Szkołę zaatakowali terroryści w kominiarkach i z karabinami (w tej roli licealiści z klasy II: Angelika Sikorska, Patrycja Kwasiborska, Krzysztof Kowalski), sterroryzowali pierwszoklasistów i przeprowadzili korytarzem do sali w której czekały na nich różne zadania do wykonania.

Na wstępie prowadzące imprezę: Weronika Cybulska i Karolina Zielińska powitały wszystkich zgromadzonych. Usłyszeli oni między innymi:

Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność powitać wszystkich na dorocznym, tradycyjnym już w naszej szkole ,,Święcie kota”. Witamy serdecznie: dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Jednak szczególnie gorąco witamy Was, drogie kociaki, bo to dla Was właśnie zorganizowaliśmy tę imprezę.

 Następnie opiekunka samorządu uczniowskiego i nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska uroczyście otworzyła otrzęsiny:

Kochane kociaki! Jesteście już z nami ponad miesiąc i nadszedł wreszcie ten wymarzony dzień, w którym zostaniecie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Nie chcemy jednak przyjmować w nasze szeregi ,,Kota w worku’’. Zatem sprawdźmy, czy sprostacie przygotowanym zadaniom i wykażecie się wolą  walki, hartem ducha i poczuciem humoru.

 Chcąc wkupić się w łaski starszyzny i stać się pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej pierwszoklasiści musieli się bardzo postarać. Wylosowane przez wychowawcę, pana Łukasza Palmowskiego osoby brały udział w przygotowanych konkurencjach. Poprawne wykonanie stawianych przed nimi zadań było o tyle trudne, że nie można się było do nich wcześniej przygotować. Termin Otrzęsin objęty był tajemnicą i nikt oprócz organizatorów i wtajemniczonych uczniów klasy drugiej nie wiedział, co wydarzy się w czwartek 26 października 2017 roku.

Czytaj więcej...

 

18 października 2017 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie - Czubakach odbyłsię Drugi Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom pt. "Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa". Do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży przybyło wiele znanych osobistości, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, kierowników jednostek administracyjnych, a także osób prywatnych, które zdecydowały się spotkać z niepełnosprawnymi dziećmi i spędzić z nimi trochę czasu.

 

W tym niezwykłym dniu nie zabrakło także przedstawicieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, dyrektora pana Andrzeja Nizielskiego, pracownika szkoły pana Marcina Ciarkowskiego oraz licealistek z klasy drugiej: Agaty Zglinickiej i Dominiki Maron, które z ogromną przyjemnością czytały dzieciom bajki. 

13 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce kształceniu i dbają o to, żeby dzieci i młodzież czuli się naprawdę dobrze i bezpiecznie. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia wspaniałej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielki historii, pani Jolanty Wiśniewskiej.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Nie obyło się bez okolicznościowych wierszy i dowcipów z życia szkoły. Licealiści podziękowali swoim pedagogom za codzienny trud przekazywania wiedzy z wielu dziedzin, za to że dzięki mim odkryli cuda przyrody oraz wiele tajemnic i ciekawostek z fizyki, chemii, matematyki i innych przedmiotów. Podczas akademii przyznali, że nie są aniołkami i często popełniają różne przewinienia. Nie ukrywali, że czasem nie chce im się uczyć, odrabiać lekcji, zdarza im się przeszkadzać i robić na złość, jednakże w gruncie rzeczy lubią swoją szkołę i pracujących w niej nauczycieli. W czasie akademii uczniowie odśpiewali także piosenkę pt,, Szkoła naszym życiem jest”.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski i wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek podziękowali nauczycielom za owocną pracę z młodzieżą oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej za ogromny wkład pracy w organizację uroczystości. Kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski odczytał życzenia od dyrekcji dla wszystkich pracowników szkoły. Zgromadzeni usłyszeli między innymi:

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja241.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.