Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

2 stycznia 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z dyrektorem, panem Andrzejem Nizielskim, wychowawcą panem Łukaszem Palmowskim, nauczycielką panią Hanną Szałkowską i rodzicami licealistów z klasy pierwszej, paniami: Bożeną Cichocką i Małgorzatą Drzewiecką wybrali się do Warszawy do Teatru Wielkiego i Centrum Nauki Kopernik.

Na wstępie wszyscy uczestnicy wyjazdu odwiedzili zaprojektowany przez artystę-rzeźbiarza Stanisława Kazimierza Ostrowskiego i położony na placu marszałka Józefa Piłsudskiego Grób Nieznanego Żołnierza, odsłonięty 2 listopada 1925 roku. Licealiści dowiedzieli się, żepowstał on jako hołd narodu polskiego dla wszystkich nieznanych z imienia i nazwiska żołnierzy, którzy poświęcili własne życie w imię wolności i miłości ojczyzny i umieszczono w nim urny z ziemią zebraną z pól bitewnych, na których podczas I wojny światowej walczyli Polacy.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły, szczególny okres, kiedy spotykamy się z najbliższymi, przyozdabiamy choinkę przepięknymi łańcuchami, kolorowymi bombkami, przygotowujemy stroiki świąteczne oraz z niecierpliwością oczekujemy wizyty św. Mikołaja.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu wieloletnią tradycją jest organizowanie wigilii klasowych. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, poszczególne klasy zasiadły wraz  z wychowawcami przy suto zastawionych stołach. Był czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, i składanie świątecznych życzeń. Niecodzienne spotkania były okazją do rozmowy i wybaczenia sobie wzajemnych urazów.

Czytaj więcej...

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu z inicjatywy wychowawcy klasy pierwszej, pana Łukasza Palmowskiego odbyło się zebranie z rodzicami połączone ze spotkaniem wigilijnym. Tego niezwykłego popołudnia honorowym gościem był dyrektor, pan Andrzej Nizielski. Był czas na świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Zgromadzeni mogli skosztować wigilijnych przysmaków przygotowanych przez panią Elżbietę Radomską: pierogów, ryb po grecku, śledzi w śmietanie, barszczu oraz pysznego sernika.

Kilkugodzinne spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze sprzyjając integracji wychowawcy, dyrekcji i rodziców. Wszyscy zgromadzeni mogli bliżej się poznać oraz porozmawiać na temat swoich oczekiwań związanych z dalszą edukacją młodzieży w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu.

 

 Wigilia zakończyła się po kilku godzinach i z pewnością należy ją zaliczyć do bardzo udanych. Takie piękne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania z rodzicami. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy wesołych, zdrowych, rodzinnych Świąt!

21 grudnia 2017 roku dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski wraz z wychowawcami, panem Łukaszem Palmowskim, panem Damianem Szcześniewskim i panią Jolantą Wiśniewską oraz uczniami Agatą Zglinicką. Dominiką Maron, Angeliką Sikorską, Oskarem Gdowikiem, Arkadiuszem Dobiesem, Danielem Bodziakiem, Kamilem Jędraszczakiem, Angeliką Giżyńską, Agatą Skorupską, Julią Radomską, Darią Piłat i Alicją Brudzińską zawitali do Centrum Medycznego Grupa Zdrowie w Kraszewie – Czubakach. Spotkali się z dyrektorem Podstawowej Szkoły Specjalnej Odzyskać Radość, panią Martą Samoraj i  z niepełnosprawnymi dziećmi. Towarzyszył im św. Mikołaj (w tej roli Kamil Popin), który obdarował małych podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość świątecznymi upominkami. Uczennica klasy II Agata Zglinicka przebrała się za renifera. Był czas na wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcia. Wizyta w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie dostarczyła wszystkim wiele radości.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_dziewczat_2012_60.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.