Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Kogo nazywamy konsumentem? Czym jest umowa konsumencka i jak się ją zawiera? W jakim celu został powołany do istnienia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Co zrobić, gdy produkt nie jest zgodny z umową? Jakie towary podlegają gwarancji? Na te i inne pytania szczegółowych odpowiedzi udzieliła, pani Anna Magnuszewska – Rzecznik Praw Konsumenta ze Starostwa Powiatowego w Płońsku. Spotkanie odbyło się 9.01.2018 roku w klasie pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu.

Licealiści dowiedzieli sięna czym polega ochrona praw i interesów konsumentów w sporze z przedsiębiorcami. Poznali oni formy, procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, różnice pomiędzy gwarancją, a niezgodnością towaru z umową, problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem,uprawnienia konsumentaprzed i po dokonaniu transakcji kupna – sprzedaży, jak również dwa sposoby reklamowania towaru: reklamację z tytułu rękojmi i gwarancji. Uczniów zachęcono do wnikliwego czytania karty gwarancyjnej, dokładnego zapoznawania się z warunkami zawieranych umów oraz przypomniano im, że nieznajomość prawa działa na niekorzyść klienta.

Czytaj więcej...

2 stycznia 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z dyrektorem, panem Andrzejem Nizielskim, wychowawcą panem Łukaszem Palmowskim, nauczycielką panią Hanną Szałkowską i rodzicami licealistów z klasy pierwszej, paniami: Bożeną Cichocką i Małgorzatą Drzewiecką wybrali się do Warszawy do Teatru Wielkiego i Centrum Nauki Kopernik.

Na wstępie wszyscy uczestnicy wyjazdu odwiedzili zaprojektowany przez artystę-rzeźbiarza Stanisława Kazimierza Ostrowskiego i położony na placu marszałka Józefa Piłsudskiego Grób Nieznanego Żołnierza, odsłonięty 2 listopada 1925 roku. Licealiści dowiedzieli się, żepowstał on jako hołd narodu polskiego dla wszystkich nieznanych z imienia i nazwiska żołnierzy, którzy poświęcili własne życie w imię wolności i miłości ojczyzny i umieszczono w nim urny z ziemią zebraną z pól bitewnych, na których podczas I wojny światowej walczyli Polacy.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły, szczególny okres, kiedy spotykamy się z najbliższymi, przyozdabiamy choinkę przepięknymi łańcuchami, kolorowymi bombkami, przygotowujemy stroiki świąteczne oraz z niecierpliwością oczekujemy wizyty św. Mikołaja.

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu wieloletnią tradycją jest organizowanie wigilii klasowych. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, poszczególne klasy zasiadły wraz  z wychowawcami przy suto zastawionych stołach. Był czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, i składanie świątecznych życzeń. Niecodzienne spotkania były okazją do rozmowy i wybaczenia sobie wzajemnych urazów.

Czytaj więcej...

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu z inicjatywy wychowawcy klasy pierwszej, pana Łukasza Palmowskiego odbyło się zebranie z rodzicami połączone ze spotkaniem wigilijnym. Tego niezwykłego popołudnia honorowym gościem był dyrektor, pan Andrzej Nizielski. Był czas na świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Zgromadzeni mogli skosztować wigilijnych przysmaków przygotowanych przez panią Elżbietę Radomską: pierogów, ryb po grecku, śledzi w śmietanie, barszczu oraz pysznego sernika.

Kilkugodzinne spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze sprzyjając integracji wychowawcy, dyrekcji i rodziców. Wszyscy zgromadzeni mogli bliżej się poznać oraz porozmawiać na temat swoich oczekiwań związanych z dalszą edukacją młodzieży w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu.

 

 Wigilia zakończyła się po kilku godzinach i z pewnością należy ją zaliczyć do bardzo udanych. Takie piękne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania z rodzicami. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy wesołych, zdrowych, rodzinnych Świąt!

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie III klasyl33.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.