Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości rozpoczęły się już w piątek 9 listopada, kiedy młodzież, nauczyciele i pozostali pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wspólnie odśpiewali cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godz. 1111 wszyscy odświętnie ubrani zebrali się na placu przed budynkiem szkoły. W rękach trzymali biało-czerwone flagi oraz czerwone balony, a do ubrań mieli przypięte kotyliony.

Od piątku we wszystkich klasach na lekcjach historii licealiści oglądali prezentacje dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości oraz filmy poświecone marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, a także słuchali różnych ciekawych, tematycznych opowieści. W klasie pierwszej umieszczono najważniejsze informacje dotyczące hymnu polskiego ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Józef Piłsudski

 

11 listopada 2018 roku świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już o godzinie 1110 widać było gromadzących się przed urzędem przedstawicieli władz miejskich i powiatowych: urzędników, nauczycieli, kierowników jednostek administracyjnych oraz pozostałych mieszkańców Raciąża. Wśród zebranych nie zabrakło reprezentacji Zespołu Szkół STO w Raciążu: dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka oraz pracownika szkoły, pana Marcina Ciarkowskiego. Wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej wszyscy pomaszerowali do parafialnego kościoła.

Czytaj więcej...

9 listopada dyrekcja, uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wspólnie odśpiewali cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godz. 1111 wszyscy odświętnie ubrani zebrali się na placu przed budynkiem szkoły, aby wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W rękach trzymali biało-czerwone flagi oraz czerwone balony, a do ubrań mieli przypięte kotyliony. Było to bardzo poruszające wydarzenie. Uroczystość przygotowała nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska.

 

Nie tylko codzienna praca składa się na życie uczniów i nauczycieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu. Jest również czas na świętowanie. Już 15 października nadarzyła się świetna okazja, aby odetchnąć choć na chwilę od obowiązków i zrelaksować się w doborowym towarzystwie. Tego właśnie dniaw Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie dniem nauczyciela.

Młodzież postanowiła uprzyjemnić czas nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły prezentując wspaniały program kabaretowy.Zorganizowano krótką część artystyczną w dwóch odsłonach przygotowaną przez młodzież z trzech klas, pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielski historii, pani Jolanty Wiśniewskiej. Była to ogromna dawka humoru!

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 059.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.