Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

4 października 2017 roku pracownicy Zespołu Szkół STO w Raciążu: pan Damian Szcześniewski i pan Marcin Ciarkowski wybrali się do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie na konferencję "Narzędzia Komisji Europejskiej wspierające edukację dorosłych".

Podczas spotkania poruszono wiele interesujących zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami, które mogą sprawić, że edukacja będzie szybsza, ciekawsza i przyjemniejsza. Zgromadzonym zwrócono uwagę, że należy dokładać wszelkich starań by zmotywować osoby dorosłe do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, gdyż liczba dokształcających się dorosłych w Polsce jest niewielka w porównaniu z krajami europejskimi. Podkreślono, że znajomość technologii informacyjnych i umiejętność ich zastosowania w praktyce przez pedagogów jest niska, dlatego też ogromnie ważna jest edukacja międzypokoleniowa, tak aby starsi nauczyciele potrafili właściwie komunikować się z młodszą generacją słuchaczy z wykorzystaniem wszystkich osiągnięć współczesnej techniki.

Czytaj więcej...

Młodzież potrzebuje oderwania od szkolnej rutyny. Powinna także rozwijać sportowe pasje dbając jednocześnie o swój rozwój fizyczny. W środę3.10.2017 roku uczniowie z klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Kamil Jędraszczak, Daniel Bodziak i Maciej Sosnowski uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Płońskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Licealiści godnie reprezentowali swoją szkołę i dzielnie walczyli w gronie kilkudziesięciu zawodników. Opiekunem uczniów był  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski.

 

Dwudziestego siódmego września uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wybrali się do Zespołu Szkół na koncert „Wyrwanych z Niewoli'' - grupy utworzonej przez Jacka Zajkowskiego (pseudonim Heres) oraz Piotra Zalewskiego (pseudonim ,,Pit'').

     Licealiści mieli okazję wysłuchać historii Piotra Zalewskiego, który mimo trudnego dzieciństwa diametralnie zmienił swoje życie, odciął się od destrukcyjnych ludzi, zerwał z uzależnieniem, ożenił się i zbudował z ukochaną szczęśliwy, dojrzały związek oparty na relacji dwóch serc.

     Artysta hiphopowy pokazał na własnym przykładzie, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, jeśli bezgranicznie zaufa się Bogu w sakramencie spowiedzi, która potrafi dać ukojenie stanowiąc wewnętrzny impuls do zmiany na lepsze.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu powstał w1997 roku na bazie Społecznego Technikum Zawodowego dla Dorosłych i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Dyrektorem i założycielem szkoły jest magister Andrzej Nizielski, nauczyciel dyplomowany, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. 

Organem prowadzącym ZS STO jest Samodzielne Koło Terenowe Nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którego prezesem jest pan Marek Bieńkowski. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Ciechanowie.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Mecz_Ciechanow_201203.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.