Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

3 grudnia 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się spotkanie z panią Anną Magnuszewską – Rzecznikiem Praw Konsumenta ze Starostwa Powiatowego w Płońsku.

Uczniowie mogli zaspokoić swoją ciekawość i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Dzięki temu pogłębili posiadaną wiedzę. Jest to bardzo ważne. W przyszłości będą potrafili dochodzić swoich praw w sporach z nieuczciwymi sprzedawcami i przedsiębiorcami i nie dadzą się oszukać.

W czasie spotkania licealistów zapoznano z wieloma bardzo interesującymi zagadnieniami. Pani rzecznik wyjaśniła im między innymi, czym jest umowa konsumencka, jakie towary podlegają gwarancji i co zrobić, gdy produkt nie jest zgodny z umową. Uczniowie poznali sposoby reklamowania towaru: reklamację z tytułu rękojmi i gwarancji, formy oraz procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, a także problemy wynikające z zawierania umów na odległość.

Czytaj więcej...

 3 grudnia 2018 roku w Podstawowej Szkole Specjalnej ,,Odzyskać Radość” obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji: teatrzyk cieni, prezentację multimedialną oraz słodki poczęstunek.

 

W uroczystości wzięły udział uczennice z klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Karwowska i Maja Turowska wraz z nauczycielem, panem Łukaszem Palmowskim.

Maja Turowska odczytała okolicznościowe przemówienie na temat niepełnosprawności. Zwracając się do zgromadzonych przypomniała, że osoby niepełnosprawne nie potrzebują litości, lecz oczekują od reszty społeczeństwa większego zrozumienia, życzliwości, a przede wszystkim naturalnego traktowania w codziennych kontaktach, tak aby nie czuły się samotne i zagubione, lecz miały wyższe poczucie własnej wartości, przydatności i użyteczności społecznej.

Czytaj więcej...

5 grudnia 2018 roku na hali Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym w kategoriach chłopcy i dziewczęta.

 

Reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu pokazała prawdziwą klasę i zajęła wysokie lokaty.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Rembecki, Wiktor Wiśniewski i Krystian Lewandowski w generalnej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce na podium. To doskonały wynik! Uczniowie przywieźli do szkoły puchar i dyplom.

                Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta: Angelika Sikorska i Anastazja Bakhmatovich, które drużynowo uplasowały się na czwartej pozycji i  również otrzymały dyplom.

                Opiekunem drużyny był nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski.

7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość” w Kraszewie-Czubakach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach akcji "Poczytaj mi swoją ulubioną bajkę" do Centrum Medycznego Grupa Zdrowie przybyło wiele znanych osobistości, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, kierowników jednostek administracyjnych, a także osób prywatnych, które zdecydowały się spotkać z chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi i spędzić z nimi trochę czasu.

W tym niezwykłym dniu nie zabrakło także przedstawicieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, dyrektora pana Andrzeja Nizielskiego oraz nauczyciela, pana Łukasza Palmowskiego wraz z licealistami: Alicją Karwowską, Natalią Chojnacką, Katarzyną Zajedzińską. Julią Bielską, Elą Panak, Angeliką Sikorską, Oskarem Gdowikiem, Wiktorem Wiśniewskim, Dominiką Cybulską, Arkadiuszem Dobiesem, Klaudią Zawadzką i Dominiką Maron.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Przelaje_rejon_27.03.2012 016.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.