Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Bal studniówkowy to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego licealisty. Szykowne garnitury, piękne suknie oraz starannie wykonane fryzury podkreślają niezwykłą rangę tego wydarzenia.

13 stycznia 2018 roku uczniowie i uczennice klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych mieli okazję do wspólnej zabawy na studniówce. Była to długo wyczekiwana chwila pozwalająca chociaż na chwilę zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Impreza miała miejsce w Karczmie Retro w Kraszewie-Gaczułtach o godzinie 1900. Rozpoczął ją dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Wśród zaproszonych ważnych gości znaleźli się wicedyrektorzy, panowie: Włodzimierz Kosiorek i Krzysztof Kuskowski, Burmistrz Miasta Raciąż, pan Mariusz Godlewski oraz przewodniczący rady powiatu płońskiego, pan Jan Mączewski. By tradycji stało się zadość wszyscy wspólnie odtańczyli poloneza. W pierwszej parze na parkiecie pojawił się dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski w towarzystwie stypendystki Prezesa Rady Ministrów – Alicji Jackiewicz. Tuż za nimi można było zauważyć wychowawczynię klas trzecich, panią Jolantę Wiśniewską z uczniem Jakubem Gąsiorowskim.

Tegorocznych maturzystów reprezentowali Tomasz Ptasik i Alicja Brudzińska z SLO dla młodzieży oraz pani Halina Dudkiewicz, słuchaczka z liceum dla dorosłych. W ciepłych słowach wyrazili oni swoją wdzięczność wobec tych, którzy w ostatnich latach wspierali ich oraz mobilizowali do systematycznej nauki. Nie zabrakło również delegacji z klasy drugiej, której przedstawicielami byli: Przemysław Naguszewski i Angelika Sikorska. Uczennica odczytała okolicznościowe przemówienie, którego treść prezentujemy poniżej:

Czytaj więcej...

            14 stycznia 2018 roku odbyła się coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo – medialna o charakterze charytatywnym, zwana Wielkim Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest on najbardziej znaną formą działalności fundacji założonej przez Jurka Owsiaka, której celem jest ochrona i promocja zdrowia oraz profilaktyka zdrowotna. W tym roku zbierano pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

            Na terenie Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu zebrano 359,94 zł. Do akcji włączyła się dyrekcja szkoły, uczniowie, słuchacze, nauczyciele oraz pozostali pracownicy. Nad całością przedsięwzięcia czuwał dyrektor, pan Andrzej Nizielski, który bardzo chętnie wspiera tego typu akcje. Opiekunem skarbony był pan Marcin Ciarkowski. Po zakończeniu zbiórki zaniósł puszkę kwestorską do siedziby Sztabu - Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Towarzyszyła mu nauczycielka języka angielskiego, pani Urszula Skierkowska.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół STO w Raciążu serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w pomoc chorym dzieciom. 

Spotykamy się dziś z zupełnie wyjątkowej okazji. Jest  Nam  niezmiernie miło powitać wszystkich w piękny, zimowy wieczór na naszym Balu Studniówkowym, balu szacownym poprzez długą tradycję studniówkowych szaleństw, balu dostojnym, bo zaczynającym się pięknym polskim tańcem polonezem. To bal od którego dla uczniów i słuchaczy zaczynają się poważne zadania. Matura, może studia, może a to w wypadku III klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży bardzo prawdopodobne, kariera sportowa. To dziś bawią się nasi szkolni mistrzowie sportu. Dwukrotni mistrzowie powiatu w piłce nożnej.

Moi Drodzy! Życie to wielkie wyzwanie, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko. Bardzo często poddajecie się chwili i puszczacie wodze fantazji. Odłączacie się od szarej rzeczywistości i wkraczacie w krainę marzeń, tam gdzie wszystko jest możliwe, gdzie dzieje się to czego pragniecie i tak jak sobie tego życzycie. Kochani! Nie pozbawiajcie się tego najpiękniejszego z darów. Snujcie marzenia te wielkie, prawie nieosiągalne i te małe czasem nawet niewidoczne. Dzięki nim macie siłę iść wciąż przed siebie i bronić się przed przeciwnościami losu. Marzenia! To one dodają skrzydeł i sprawiają, że życie nabiera kolorów. Bez nich pozostała by nam jedynie szara, bezużyteczna rzeczywistość. Cóż warte byłoby życie, gdybyśmy nie mogli marzyć. Mam nadzieję, że plany i marzenia z jakimi przyszliście do liceum chociaż po części się spełnią.

Czytaj więcej...

8 stycznia 2018 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z nauczycielem matematyki, panem Damianem Szcześniewskim wybrali się do Siemiątkowa. Spotkali się tam z trenerem piłkarskim, panem Zbigniewem Pawłowskim. Wspomniany autor książek z zakresu historii sportu, między innymi: ,,FC Barcelona w Polsce i na świecie" oraz ,,Duma Mazowsza'' (monografia Wisły Płock) przypomniał historię reprezentacji Polski, którą szczegółowo opisał w swojej publikacji ,,Historia Reprezentacji Polski 1977-2017”.

 

Była to doskonała okazja do promocji Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu w lokalnym środowisku. Licealistki: Anastazja Bakhmatovich, Elżbieta Panak, Weronika Cybulska, Dominika Cybulska i Natalia Lewandowska w towarzystwie dziewcząt z siemiątkowskiego gimnazjum prezentowały oryginalne koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej z wybranych meczów. Uczniowie usłyszeli historię meczu, w którym polscy piłkarze grali w czarnych koszulkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się koszulki znanych piłkarzy: Arkadiusza Milika, Roberta Lewandowskiego oraz Ireneusza Jelenia. Licealiści mogli również obejrzeć koszulki, w których grała reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja266.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.