Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Dobry nauczyciel, jak aforysta,

nie poniża i nie krzyczy,

a zapraszając do refleksji

nie traci poczucia realizmu i optymizmu

 

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu!  

                      

Jest w kalendarzu polskich świąt dzień wyjątkowy – dzień poświęcony na podziękowania ludziom, w których ręce oddaliśmy przyszłość całego Narodu. Święto Nauczycieli i wszystkich pracowników polskiej oświaty jest okazją, by złożyć wyrazy wdzięczności i uznania osobom, które wykonują zawód niezwykły i wyjątkowo odpowiedzialny, kształtują umysły i charaktery uczniów, wzbogacają ich wiedzę, rozwijają umiejętności oraz budują przyszłość i nadzieję na lepsze jutro. 

Dzień Edukacji Narodowej łączy nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych i uczniów. To wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości edukacji. 

Czytaj więcej...

17 września 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: panem Łukaszem Palmowskim, panem Damianem Szcześniewskim, panią Jolantą Wiśniewską, panią Moniką Czyżyk-Dureńską, panem Damianem Wierzchowskim i panią Justyną Jaraczewską wybrali się na wycieczkę do Studzieńca.

W programie wyjazdu zaplanowano rozgrywki w paintball i spotkanie integracyjne przy grillu. Licealiści mogli miło spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie koleżanek i kolegów. Pierwszoklasiści mieli niepowtarzalną okazję do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany wrażeń na temat nowej szkoły.

Czytaj więcej...

20 września 2018 roku uczniowie klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z dzielnicowym z Komendy Miejskiej Policji w Raciążu, panem aspirantem Robertem Kędzierskim.

            Celem spotkania było kształtowanie wśród młodzieży szkolnej pożądanych społecznie postaw, umacnianie asertywnych zachowań oraz podnoszenie świadomości i wiedzy na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze mające bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Policjant poinformował uczniów, że są to bardzo niebezpieczne substancje, a ich zażywanie może doprowadzić do uzależnienia, a to z kolei do śmierci z powodu przedawkowania.

Czytaj więcej...

 

W Raciążu odbyła się kolejna edycja ,,Narodowego Czytania”, akcji której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy pary prezydenckiej w całym kraju odczytywane były fragmenty ,,Przedwiośnia” wybitnego dzieła Stefana Żeromskiego zmuszającego do refleksji nad dziejami Ojczyzny, będącego inspiracją do dyskusji o sprawach dawnej, jak i współczesnej Rzeczpospolitej, zastanowienia nad przyszłością kraju w którym przyszło nam żyć.

W środę 12 września 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Agata Zglinicka, Dominika Maron, Oskar Gdowik, Mariusz Mielczarski, Martyna Sarwińska, Dawid Gawin, Łukasz Marek Kowalski i Maciej Sosnowski wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Janiną Pieczurą wzięli udział w ,,Narodowym Czytaniu”, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Towarzyszył im wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 092.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.