Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły!

 

Już niebawem wejdziemy w okres radosnego świętowania Bożego Narodzenia. To nie tylko czas wesołego kolędowania i serdecznych spotkań przy wigilijnym stole przepełniony szczególną rodzinną atmosferą, pełną radości i pamięci o bliskich - to również czas zadumy, wybaczania, miłości.

Zbliżające się święta są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka, którego należy obdarować ciepłem i dobrym słowem.

Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Życzę Wszystkim, aby choinka była źródłem światła oświetlającego życiową drogę, aby w domach nigdy nie zabrakło zaufania, wsparcia, pożywienia i domowego ciepła, abyście w zwyczaju obdarowywania prezentami znaleźli symbolikę miłości i docenili nie materialną, a duchową wartość prezentów.

Drodzy uczniowie! Wszyscy stanowimy wspólnotę! Tutaj kształcicie swoje umysły, wykonujecie pracę, która będzie owocować w przyszłości, inwestujecie w swój kapitał intelektualny.

Chcielibyśmy bardzo, żebyście czuli się tutaj dobrze, abyście znaleźli tu swoje miejsce i traktowali naszą szkołę jak swój drugi dom. Pamiętajcie, że dla dyrekcji, nauczycieli jesteście równorzędnymi partnerami do dyskusji i nigdy nie zostaniecie pozostawieni sami ze swoimi problemami.

Korzystając z okazji pragniemy :

-  pierwszoklasistom życzyć, żeby dobrze czuli się w szkole,

-   drugoklasistom, przypomnieć , że są już na półmetku swojej edukacji,

-  a trzecioklasistom, uświadomić, że niebawem matura, najważniejszy egzamin w ich dotychczasowym życiu, do którego należy się solidnie przygotować i z powodzeniem zdobyć tak ważne świadectwo dojrzałości - bilet do rozwoju dalszej drogi życiowej .

Wykorzystajcie czas wolny nie tylko na odpoczynek, który Wam się należy, ale także na podsumowanie swoich dokonań i nadrobienie zaległości.

W przeddzień tych pięknych i jedynych w roku chwil wszystkim Państwu składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, by  odżyły zapomniane oraz narodziły się nowe marzenia, dominował młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu, by nie opuszczała nadzieja na powodzenie i spełnienie wszystkich marzeń., zagościło uspokojenie oraz otaczała życzliwość .

Życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech każdy z nas wykorzysta ten okres jak najlepiej, a świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach jak najdłużej. Niech  nadchodzące święta będą dla wszystkich czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

Niech Nowy Rok 2019 będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca. Wesołych Świąt i do siego roku!

 

                                            Dyrektor szkoły

                                             Andrzej Nizielski

   

3 grudnia 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się spotkanie z panią Anną Magnuszewską – Rzecznikiem Praw Konsumenta ze Starostwa Powiatowego w Płońsku.

 

Uczniowie mogli zaspokoić swoją ciekawość i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Dzięki temu pogłębili posiadaną wiedzę. Jest to bardzo ważne. W przyszłości będą potrafili dochodzić swoich praw w sporach z nieuczciwymi sprzedawcami i przedsiębiorcami i nie dadzą się oszukać.

W czasie spotkania licealistów zapoznano z wieloma bardzo interesującymi zagadnieniami. Pani rzecznik wyjaśniła im między innymi, czym jest umowa konsumencka, jakie towary podlegają gwarancji i co zrobić, gdy produkt nie jest zgodny z umową. Uczniowie poznali sposoby reklamowania towaru: reklamację z tytułu rękojmi i gwarancji, formy oraz procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, a także problemy wynikające z zawierania umów na odległość.

Czytaj więcej...

 

Od 1986 roku, co roku 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas pracując społecznie na rzecz potrzebujących.

 

Z tej okazji 11 grudnia 2018 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Chojnacka, Julia Bielska, Alicja Karwowska, Katarzyna Zajedzińska, Angelika Sikorska, Elżbieta Panak, Dominika Cybulska, Natalia Lewandowska i Martyna Sarwińska wybrały się do Szkoły Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość”. Wolontariuszkom towarzyszył opiekun, pan Łukasz Palmowski oraz dyrektor, pan Andrzej Nizielski.

Czytaj więcej...

Dyrekcja szkoły ogłasza rozpoczęcie naboru do DWÓCH klas pierwszych Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - po klasie 8 szkoły podstawowej i po 3 gimnazjum. Dni otwarte, rozmowy z dyrektorem i kadrą pedagogiczną -  całym rokiem, codziennie! Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dzien-papieski 024.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.