Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

 

28 listopada 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyło się szczególne spotkanie. Do szkoły zawitał wyjątkowy gość, pan Jerzy Kostowski. Opowiedział uczniom klasy I i II o sposobach na osiągnięcie sukcesu i różnego rodzaju motywacjach, które pozwalają realizować postawione sobie w życiu cele. Zachęcał ich do wytrwałego dążenia do spełnienia własnych marzeń przypominając, że świat nieustannie się zmienia, idzie do przodu,a w przyszłości powstanie wiele nowych zawodów, których wykonywanie będzie wymagać od pracowników zupełnie nowych kwalifikacji i umiejętności.

Licealiści dowiedzieli się że należy dążyć do jak najlepszego poznania własnego siebie, a koniecznością stało się nieustanne dokształcanie, by móc sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku pracy. Uczniom uświadomiono, że powinni wybrać taki zawód do którego mają predyspozycje, którego wykonanie będzie sprawiać im przyjemność i robić to w czym się fantastycznie czują, co jest zgodne z ich zainteresowaniami.

Zaproszony gość zwrócił uwagę zebranych na fakt, że aby osiągnąć sukces trzeba być zdeterminowanym w działaniu, zaznaczając że ludzie sukcesu to osoby, które nie poddawały się przeciwnościom losu, odpowiednio kierowały swoim rozwojem, miały własny pomysł na życie, potrafiły zjednywać sobie ludzi znajdując sprzymierzeńców, którzy ich rozumieli, kibicowali im,wspierali i pomagali realizować marzenia.

Czytaj więcej...

 

W dniach 27-29.10.2017 r. słuchacze trzeciego semestru technikum turystyki wiejskiej wraz z opiekunami: kierownikiem szkolenia praktycznego, panem Łukaszem Palmowskim i nauczycielką przedmiotów zawodowych, panią Hanną Szałkowską uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo-edukacyjnym do położonego w województwie warmińsko - mazurskim Gospodarstwa Agroturystycznego "Dolina Wierzby" w Dorotowie, , skansenu - Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz do Olsztyna.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Wierzby" usytuowane jest  w przepięknej, zacisznej dolinie otoczonej polami z uprawą wierzby energetycznej i lasami. Słuchacze spędzili tam niezapomniane

chwile.

Czytaj więcej...

Uczennica Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu Alicja Jackiewicz po raz pierwszy znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów szkół średnich - Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Uzyskała najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem w roku szkolnym 2016/2017. Jest to nagroda za jej ciężką pracę orazsumienne realizowanie obowiązków uczniowskich. Uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów odbyło się 29 listopada 2017 roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej. W tym niezwykłym dniu uczennicy towarzyszył dyrektor, pan Andrzej Nizielski oraz członkowie najbliższej rodziny: mama i babcia.

Czytaj więcej...

29 listopada 2017 roku drużyna piłkarska Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w składzie: Dawid Sznajderowicz, Dominik Krajewski, Piotr Rogowski, Mateusz Koziatek, Jakub Gąsiorowski, Patryk Kopczyński, Tomasz Ptasik, Jan Szerszeniewski, Maciej Karwowski, Krystian Wiśniewski, Arkadiusz Dobies i Jakub Wawrowski  wybrała się do Żuromina by reprezentować swoją szkołę w mistrzostwach rejonu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dzien-papieski 058.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.