Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

23 kwietnia 2016 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu, Natalia Gawrońska i Justyna Jaraczewska, wzięły udział w rajdzie historycznym ?Szlakiem Wielkiej Wojny? zorganizowanym po raz drugi przez panów Grzegorza Domańskiego i Andrzeja Pokorskiego oraz ?Grupę Motocyklową Raciąż?. Towarzyszył im opiekun, nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski i urzędniczki z raciąskiego magistratu, panie Magdalena Szcześniewska i Jolanta Maławska, z którymi licealistki tworzyły jedną grupę.

Spragnieni nowych wrażeń, zdecydowani przeżyć niezapomnianą przygodę oraz zainteresowani bliższym poznaniem historii naszego rejonu wyruszyli w osiemnastokilometrową trasę, przemierzając miejskie i gminne drogi w celu obejrzenia miejsc związanych z wydarzeniami I wojny światowej.

Czytaj więcej...

20 kwietnia 2016 roku pracownicy Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu: pan Damian Szcześniewski, pan Damian Wierzchowski oraz pan Marcin Ciarkowski wybrali się na warsztaty profilaktyczno-metodyczne pt. ,,Narkotyki i dopalacze'' poprowadzone przez prof. nadzw. dr hab. Mariusza Jędrzejkę i mgr Macieja Szczodrowskiego w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Płońsku.

Celem spotkania było uświadomienie zebranym niebezpieczeństw związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, nauczenie rozpoznawania zachowań  o spożyciu narkotyku oraz właściwego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej...

21 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Julia Radomska, Magdalena Siemianowska, Agata Skorupska, Krystian Wiśniewski i Maciej Karwowski wraz z opiekunami panią Martą Samoraj i panem Łukaszem Palmowskim wybrali się na VI Mławskie Targi Pracy, które od lat cieszą się coraz większą popularnością.

Mogli się o tym przekonać na własne oczy - w hali sportowej bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce, a pracodawcy prześcigali się, oferując zatrudnienie w wielu branżach. Poszukiwali policjantów, wojskowych, inżynierów, mechaników, magazynierów, kierowców, pracowników branży rolno-spożywczej i elektronicznej oraz opiekunów osób starszych, co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny wciąż rośnie, a kierunki kształcenia proponowane przez naszą szkołę policealną absolwentom liceów ogólnokształcących są na tyle przyszłościowe, że znalezienie zatrudnienia po ich ukończeniu jest więcej niż pewne.

Czytaj więcej...

Konstytucja 3 maja, owoc  Sejmu Wielkiego z 1971 roku, była  pierwszą w Europie ustawą zasadniczą ustalającą podstawy ustrojowe w nowożytnej Polsce ? bardzo innowacyjnym i nowoczesnym, jak na tamte czasy, dokumentem stworzonym przez Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja oraz ówczesnego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wprowadziła wolność wyznania oraz trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Znosiła także liberum veto, wolną elekcję, odrębność między Koroną i Litwą oraz zapewniała chłopom ochronę  rządu.

 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja było wielkim osiągnięciem polskiego narodu, gdyż gwarantowała ona rozwój gospodarczy i polityczny naszego kraju. Nazywana przez swoich twórców ?ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny? nie była jednak akceptowana i uznawana przez wszystkich. Część szlachty, przedkładająca własne interesy nad dobro narodu, uważała jej powstanie za zamach na swoją wolność. Ustawa zasadnicza w dużej mierze ograniczała tzw. ,,złotą wolność?, likwidując przywileje wiążące się z wieloma korzyściami dla stanu szlacheckiego.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 045.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.