Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

4 czerwca 2016 roku miało miejsce pamiętne wydarzenie. Po raz pierwszy w dwudziestotrzyletniej historii Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, absolwent Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży, pan Paweł Dobies przyjął święcenia prezbiteratu z rąk J. E. księdza biskupa Piotra Libery. Uroczystość odbyła się w Bazylice Katedralnej w Płocku 4 czerwca 2016 roku o godz. 11:00.

Moment przyjęcia święceń był z pewnością jedną z najważniejszych i najpiękniejszych chwil w jego dotychczasowym życiu. Przygotowywał się do nich bardzo długo, przez cały okres studiów. Jak każdy diakon uczestniczył także  w pięciodniowych rekolekcjach zamkniętych, poświęcając się modlitwie. W trakcie uroczystości, po liturgii i okolicznościowej homilii przyszły kapłan, musiał odpowiedzieć na zadawane przez ks. biskupa pytania, zapewniając go o swojej gotowości do rozpoczęcia duszpasterskiej posługi i przysięgając bezwzględne posłuszeństwo. Po litanii do Wszystkich Świętych i przyjęciu postawy najwyższego uniżenia przed Bogiem, nastąpił najważniejszy moment podczas całej uroczystości. Nasz absolwent, pan Paweł Dobies został wyświęcony na kapłana poprzez nałożenie rąk i modlitwę konsekracyjną biskupa. Neoprezbiter ubrany w szaty kapłańskie: stułę i ornat, namaszczony olejem Krzyża świętego otrzymał od biskupa dary ofiarne - chleb i kielich z winem, co świadczyło o tym, że jest już przygotowany do samodzielnego sprawowania posługi duszpasterskiej.

Czytaj więcej...

14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, panami: Łukaszem Palmowskim i Marcinem Ciarkowskim w ramach realizacji podstawy programowej z podstaw przedsiębiorczości udali się do wytwórni pasz w Raciążu, obiektu należącego do firmy CEDROB, najnowocześniejszego zakładu produkcji pasz w Polsce i jednego z najnowocześniejszych w Europie. Pobyt w zakładzie produkcyjnym miał na celu zapoznanie licealistów z funkcjonowaniem tego typu przedsiębiorstwa.

            Już na samym wstępie cała grupa spotkała się z niezwykle miłym przyjęciem. Stało się to za sprawą pana kierownika, który oczekiwał niecodziennych gości już około godziny dwunastej. W bardzo ciekawy i przystępny sposób zaprezentował paszarnię, skupiając się na kierunkach produkcji oraz wytwarzanym asortymencie, który w większości wykorzystywany jest na potrzeby właścicieli zakładu posiadających własne kurniki. Ewentualne nadwyżki sprzedawane są na wolnym rynku.

Czytaj więcej...

24 maja 2016 roku uczniowie klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Piotr Rogowski, Krystian Wiśniewski, Jan Szerszeniewski, Tomasz Ptasik, Mateusz Koziatek, Patryk Kopczyński, Dominik Krajewski, Maciej Karwowski, Natalia Jędrzejewska, Aleksandra Obrębska, Aleksandra Kowalska, Magdalena Siemianowska, Agata Skorupska wraz z opiekunami, panami Łukaszem Palmowskim, Piotrem Krakowskim i Marcinem Ciarkowskim wybrali się na coroczny piknik organizowany przez Zespół Szkół w Koziebrodach.

Drużyna piłkarska z naszego liceum rozegrała towarzyski mecz z gimnazjalistami z koziebrodzkiego gimnazjum, który zakończył się wynikiem 4:3 dla zespołu SLO. Podczas spotkania sędziował nauczyciel wychowania fizycznego z Koziebród, pan Krzysztof Bielski. Dziewczęta miały możliwość spróbowania swoich sił w innej dyscyplinie sportu ? siatkówce. Mimo dopingu ze strony chłopców i zaciętej walki do ostatnich sił, naszym licealistkom nie udało się pokonać drużyny gospodarzy, która tym razem okazała się silniejsza.

Czytaj więcej...

 

Zespół Szkół STO w Raciążu jest jedną z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Polsce. Z tego też względu, w ostatnich dniach wiele ogólnopolskich portali i gazet regionalnych poświęca uwagę naszej placówce. Oto kilka wybranych publikacji (między innymi wywiad z Panem Damianem Szcześniewskim o nowoczesnych i tradycyjnych placówkach oświatowych w gazecie Extra Płońsk i na łamach ogólnopolskiego portalu INN Poland).

EduNews:
 
 
Edukacja i Dialog:
 
 
Centrum Dydaktyki Cyfrowej:
 
 
Edufabryka:
 
 
 
 
INNPoland:
 
 
 
 
Spider's Web:
 
 

Extra Płońsk:

http://extra-plonsk.pl/wp-content/uploads/2016/05/Extra-Plonsk-149.pdf (str. 15)

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

mlawa17.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.