Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu z inicjatywy wychowawcy klasy pierwszej, pana Łukasza Palmowskiego odbyło się zebranie z rodzicami połączone ze spotkaniem wigilijnym. Tego niezwykłego popołudnia honorowym gościem był dyrektor, pan Andrzej Nizielski. Był czas na świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Zgromadzeni mogli skosztować wigilijnych przysmaków przygotowanych przez panią Elżbietę Radomską: pierogów, ryb po grecku, śledzi w śmietanie, barszczu oraz pysznego sernika.

Kilkugodzinne spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze sprzyjając integracji wychowawcy, dyrekcji i rodziców. Wszyscy zgromadzeni mogli bliżej się poznać oraz porozmawiać na temat swoich oczekiwań związanych z dalszą edukacją młodzieży w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu.

 

 Wigilia zakończyła się po kilku godzinach i z pewnością należy ją zaliczyć do bardzo udanych. Takie piękne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania z rodzicami. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy wesołych, zdrowych, rodzinnych Świąt!

21 grudnia 2017 roku dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski wraz z wychowawcami, panem Łukaszem Palmowskim, panem Damianem Szcześniewskim i panią Jolantą Wiśniewską oraz uczniami Agatą Zglinicką. Dominiką Maron, Angeliką Sikorską, Oskarem Gdowikiem, Arkadiuszem Dobiesem, Danielem Bodziakiem, Kamilem Jędraszczakiem, Angeliką Giżyńską, Agatą Skorupską, Julią Radomską, Darią Piłat i Alicją Brudzińską zawitali do Centrum Medycznego Grupa Zdrowie w Kraszewie – Czubakach. Spotkali się z dyrektorem Podstawowej Szkoły Specjalnej Odzyskać Radość, panią Martą Samoraj i  z niepełnosprawnymi dziećmi. Towarzyszył im św. Mikołaj (w tej roli Kamil Popin), który obdarował małych podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość świątecznymi upominkami. Uczennica klasy II Agata Zglinicka przebrała się za renifera. Był czas na wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcia. Wizyta w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie dostarczyła wszystkim wiele radości.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach  i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dwudziestego grudnia 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, pod kierunkiem katechetki, pani Ewy Olszewskiej przygotowali jasełka bożonarodzeniowe.

O godz. 1200 dyrektor, pan  Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek,licealiści oraz nauczyciele wysłuchali wzruszającego, pełnego nadziei i skłaniającego do refleksji programu artystycznego, który upłynął  w milej, rodzinnej atmosferze.

 Występujący przed  publicznością uczniowie byli odświętnie ubrani. Niektórzy z nich nawiązując do zbliżającego się Bożego Narodzenia przebrali się za postacie z Biblii: św. Józefa (Daniel Bodziak), Maryję (Martyna Sadecka) oraz Trzech Króli (Kamil Jędraszczak, Oskar Gdowik, Maciej Sosnowski). Nie zabrakło również świętego Mikołaja (Dominik Kadecki) i śnieżynek (Karolina Zielińska i Marta Tyska).

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Legia 3.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.