Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 3 grudnia 2018 roku w Podstawowej Szkole Specjalnej ,,Odzyskać Radość” obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji: teatrzyk cieni, prezentację multimedialną oraz słodki poczęstunek.

 

W uroczystości wzięły udział uczennice z klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Karwowska i Maja Turowska wraz z nauczycielem, panem Łukaszem Palmowskim.

Maja Turowska odczytała okolicznościowe przemówienie na temat niepełnosprawności. Zwracając się do zgromadzonych przypomniała, że osoby niepełnosprawne nie potrzebują litości, lecz oczekują od reszty społeczeństwa większego zrozumienia, życzliwości, a przede wszystkim naturalnego traktowania w codziennych kontaktach, tak aby nie czuły się samotne i zagubione, lecz miały wyższe poczucie własnej wartości, przydatności i użyteczności społecznej.

Czytaj więcej...

5 grudnia 2018 roku na hali Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym w kategoriach chłopcy i dziewczęta.

 

Reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu pokazała prawdziwą klasę i zajęła wysokie lokaty.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Rembecki, Wiktor Wiśniewski i Krystian Lewandowski w generalnej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce na podium. To doskonały wynik! Uczniowie przywieźli do szkoły puchar i dyplom.

                Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta: Angelika Sikorska i Anastazja Bakhmatovich, które drużynowo uplasowały się na czwartej pozycji i  również otrzymały dyplom.

                Opiekunem drużyny był nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski.

7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość” w Kraszewie-Czubakach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach akcji "Poczytaj mi swoją ulubioną bajkę" do Centrum Medycznego Grupa Zdrowie przybyło wiele znanych osobistości, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, kierowników jednostek administracyjnych, a także osób prywatnych, które zdecydowały się spotkać z chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi i spędzić z nimi trochę czasu.

W tym niezwykłym dniu nie zabrakło także przedstawicieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, dyrektora pana Andrzeja Nizielskiego oraz nauczyciela, pana Łukasza Palmowskiego wraz z licealistami: Alicją Karwowską, Natalią Chojnacką, Katarzyną Zajedzińską. Julią Bielską, Elą Panak, Angeliką Sikorską, Oskarem Gdowikiem, Wiktorem Wiśniewskim, Dominiką Cybulską, Arkadiuszem Dobiesem, Klaudią Zawadzką i Dominiką Maron.

Czytaj więcej...

Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości rozpoczęły się już w piątek 9 listopada, kiedy młodzież, nauczyciele i pozostali pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wspólnie odśpiewali cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Punktualnie o godz. 1111 wszyscy odświętnie ubrani zebrali się na placu przed budynkiem szkoły. W rękach trzymali biało-czerwone flagi oraz czerwone balony, a do ubrań mieli przypięte kotyliony.

Od piątku we wszystkich klasach na lekcjach historii licealiści oglądali prezentacje dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości oraz filmy poświecone marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, a także słuchali różnych ciekawych, tematycznych opowieści. W klasie pierwszej umieszczono najważniejsze informacje dotyczące hymnu polskiego ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Wigilia_SLO_2011 014.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.