Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

1 marca 2019 roku pan Damian Szcześniewski, pani Jolanta Wiśniewska i pani Justyna Jaraczewska wraz z uczennicami z trzeciej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Angeliką Sikorską i Paulą Domańska uczestniczyli w XVIII Targach Edukacyjnych. Odbyły się one w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poświętnym w Płońsku pod hasłem „Wiedza i aktywność szansą na sukces”.

Wyjazd był doskonałą okazją by licealistki mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz porozmawiać z ich przedstawicielami w celu uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły średniej. Uczennice dowiedziały się również jak rozpocząć studia na wybranym przez siebie kierunku oraz z jakich udogodnień mogą korzystać studenci. Otrzymały także informatory z poszczególnych szkół, by móc łatwiej wybrać tą wymarzoną.

Czytaj więcej...

            25 stycznia 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się wewnątrzszkolny turniej szachowy. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grze strategicznej rozwijającej wyobraźnię, uczącej logicznego myślenia i cierpliwości, która cieszyła się zainteresowaniem także płci pięknej. Jako jedyna z dziewcząt w turnieju szachowym wzięła udział Anastazja Bakhmatowich.

            W rozgrywkach uczestniczyli pracownicy szkoły: pan Marcin Ciarkowski oraz nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. a także uczniowie z drugiej i trzeciej klasy. Wszyscy przestrzegali zasad fair play, dzięki czemu panowała atmosfera zdrowej, sportowej rywalizacji.

            Po spektakularnych pojedynkach rozegranych w fazie grupowej i finałowej udało się w końcu poznać zdobywców trzech pierwszym miejsc na podium. Na pierwszej pozycji uplasował się matematyk, pan Damian Szczesniewski pokonując trzecioklasistę Łukasza Marka Kowalskiego, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Maciej Sosnowski z klasy drugiej zwyciężając z Krzyśkiem Kowalskim, który w generalnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce.

            Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju szachowego serdecznie gratulujemy i zachęcamy ich do rozwijania posiadanych już umiejętności.

25 stycznia 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się Międzyszkolny Turniej Fifa 2019.

Organizatorem i sponsorem zawodów był dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski, a pomysłodawcą oraz prowadzącym turniej – nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. Oprócz reprezentantów SLO w Raciążu w rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum w Raciążu, szkoły podstawowej i gimnazjum w Baboszewie oraz szkoły podstawowej w Uniecku.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek. Po wylosowaniu zespołów rozpoczęła się bardzo emocjonująca gra, która trwała kilka godzin. Po jej zakończeniu wszyscy mogli wreszcie poznać końcowe wyniki turnieju. Na pierwszej pozycji uplasował się Mikołaj Demkowski z gimnazjum z Baboszewa pokonując Michała Lewandowskiego z gimnazjum z Raciąża, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium wywalczył uczeń ze szkoły podstawowej w Raciążu – Wiktor Krajewski.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 095.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.