Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

21 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Julia Radomska, Magdalena Siemianowska, Agata Skorupska, Krystian Wiśniewski i Maciej Karwowski wraz z opiekunami panią Martą Samoraj i panem Łukaszem Palmowskim wybrali się na VI Mławskie Targi Pracy, które od lat cieszą się coraz większą popularnością.

Mogli się o tym przekonać na własne oczy - w hali sportowej bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce, a pracodawcy prześcigali się, oferując zatrudnienie w wielu branżach. Poszukiwali policjantów, wojskowych, inżynierów, mechaników, magazynierów, kierowców, pracowników branży rolno-spożywczej i elektronicznej oraz opiekunów osób starszych, co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny wciąż rośnie, a kierunki kształcenia proponowane przez naszą szkołę policealną absolwentom liceów ogólnokształcących są na tyle przyszłościowe, że znalezienie zatrudnienia po ich ukończeniu jest więcej niż pewne.

Czytaj więcej...

Konstytucja 3 maja, owoc  Sejmu Wielkiego z 1971 roku, była  pierwszą w Europie ustawą zasadniczą ustalającą podstawy ustrojowe w nowożytnej Polsce ? bardzo innowacyjnym i nowoczesnym, jak na tamte czasy, dokumentem stworzonym przez Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja oraz ówczesnego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wprowadziła wolność wyznania oraz trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Znosiła także liberum veto, wolną elekcję, odrębność między Koroną i Litwą oraz zapewniała chłopom ochronę  rządu.

 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja było wielkim osiągnięciem polskiego narodu, gdyż gwarantowała ona rozwój gospodarczy i polityczny naszego kraju. Nazywana przez swoich twórców ?ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny? nie była jednak akceptowana i uznawana przez wszystkich. Część szlachty, przedkładająca własne interesy nad dobro narodu, uważała jej powstanie za zamach na swoją wolność. Ustawa zasadnicza w dużej mierze ograniczała tzw. ,,złotą wolność?, likwidując przywileje wiążące się z wieloma korzyściami dla stanu szlacheckiego.

Czytaj więcej...

O tym, że podróże kształcą, słyszał zapewne każdy z nas. Mogli się o tym przekonać słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu uczęszczający na kierunek technik turystyki wiejskiej. To właśnie z myślą o nich dyrektor, pan Andrzej Nizielski, w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku zorganizował wyjazd szkoleniowo-turystyczny do Szwecji. W czasie podróży towarzyszyli im: kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski, opiekun Katedry Turystyki, pani Marta Samoraj, nauczyciel, pan Daniel Kolczyński oraz pan Marcin Ciarkowski.

W piątek, 22 kwietnia, słuchacze, po wcześniejszej zbiórce przed budynkiem szkoły, w radosnych nastrojach, spragnieni nowych doznań wyruszyli w nieznane z nadzieją na przeżycie niezapomnianej przygody, marząc o zwiedzaniu nowych miejsc i poznawaniu interesujących ludzi. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję wyjechać za granicę i pogłębić przy tym wiedzę z turystyki wiejskiej, zaliczając jednocześnie część praktyk zawodowych dotyczącą pracy w biurze turystycznym. Mogli też oni zobaczyć odległy zakątek świata, który wcześniej widzieli tylko w książkach, na ekranach telewizorów lub monitorach komputerów.

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2016 roku reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w składzie: Krystian Wiśniewski (bramkarz), Patryk Kopczyński, Piotr Rogowski, Dawid Sznajderowicz, Jan Szerszeniewski, Tomasz Ptasik, Mateusz Koziatek, Maciej Karwowski, Paweł Wernik, Kamil Puszcz i Mateusz Staniszewski, wzięła udział w turnieju o mistrzostwo powiatu płońskiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

W spotkaniach rozgrywanych systemem każdy z każdym walczyły cztery zespoły, a o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. W mistrzostwach obfitujących w wiele sytuacji podbramkowych zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, pokonując reprezentację naszego liceum, która w generalnej klasyfikacji zajęła drugą pozycję. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dzien dziecka 201130.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.