Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

We wrześniu uczniowie klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu wraz z opiekunami: wychowawcą panem Damianem Szcześniewskim oraz nauczycielką języka angielskiego, panią Urszulą Skierkowską wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego ,,Przystanek Natura'' położonego w miejscowości Pólka Raciąż, aby wziąć udział w spotkaniu integracyjnym.

 

Około godziny dziesiątej nauczyciele wraz z licealistami wsiedli do samochodów, które zawiozły ich do celu. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wspólne rozmowy, ognisko, pieczenie ziemniaków, bananów i kiełbasek, zajadanie chipsów, sałatki przyrządzonej przez Martę Tyską, pysznej szarlotki przygotowanej przez Agatę Zglinicką, słuchanie muzyki oraz gra w piłkę nożną i siatkówkę bardzo zbliżyły do siebie naszych uczniów. Był to wspaniały sposób na integrację i bardzo ciekawa forma spędzenia czasu wolnego, sprzyjająca rozładowaniu negatywnych emocji oraz ułatwiająca bliższe zapoznanie się.

Czytaj więcej...

                                               
 

 

 Drodzy Nauczyciele

Społecznego Towarzystwa Oświatowego!

 

Dzień Edukacji Narodowej łączy nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych i uczniów ? wszystkich, dla których przyszłość kraju i wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości nawiązujących do wielowiekowej tradycji polskiego narodu, jest dobrem nadrzędnym.

Potrzeba wiele cierpliwości, mądrości i determinacji, aby mimo przeciwności losu wytrwać w tym trudnym, lecz jakże pięknym zawodzie i w odpowiedzialny sposób kształtować postawy młodych ludzi. Bądźcie mistrzami i przyjaciółmi uczniów, silni swą wiedzą i życzliwością.

Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkoły z okazji Waszego Święta ? Dnia Edukacji Narodowej życzę, by niełatwa praca przyniosła satysfakcję, radość, wymierne efekty oraz dawała świadomość, że budują Państwo fundamenty pomyślnej przyszłości kolejnych pokoleń. 

Dziękując Państwu za wrażliwość, poświęcenie i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą życzę wszystkim, dla których wychodzenie naprzeciw wyzwaniom Edukacji XXI wieku jest piękną przygodą, dużo zdrowia, sił i radości oraz satysfakcji z działalności na rzecz dobra wspólnego.

 

Z wyrazami szacunku

 

Dyrektor 

Zespołu Szkół STO

w Raciążu

 

Andrzej Nizielski

 

 

Raciąż, 14 października 2016 roku

 

 

3 września 2016 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie - Czubakach odbył się VIII Festyn Rodzinny ,,Pożegnanie lata?? zorganizowany przez Grupę Zdrowie i Fundację Odzyskać Radość. Celem imprezy było sprawienie radości podopiecznym zakładu opiekuńczo ? leczniczego, będącego jedyną w powiecie płońskim i jedną z największych w kraju placówką medyczną zapewniającą kompleksową, całodobową opiekę osobom chorym psychicznie i fizycznie, które ze względu na swoją niepełnosprawność i konieczność przebywania pod stała kontrolą zespołu specjalistów nie mogą powrócić do własnych domów.

 Lekarze, pielęgniarki i opiekunowie medyczni każdego dnia zapewniają im niezbędną pomoc i wsparcie ? bez których nie mogliby oni normalnie funkcjonować. Fundacja Odzyskać Radość działająca od2009 roku umożliwia edukację i rehabilitację porzuconym, niepełnosprawnym dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym, poszukując dla nich domu, gdzie będą otoczone miłością, a kochający rodzice nie szczędząc środków finansowych stworzą im idealne warunki do właściwego rozwoju. Od 1 września 2016 roku podopieczni fundacji mogą uczęszczać do Szkoły Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość??, która ma swoją siedzibę w Śmiłowie.

Czytaj więcej...

            Bycie atrakcyjną to z pewnością marzenie każdej kobiety. Nie jest to jednak łatwe i wymaga wiele pracy. Jak być piękną i przyciągnąć uwagę płci przeciwnej uczyły się 22 i 23 sierpnia słuchaczki z kierunku technik usług kosmetycznych w ramach odbywającej się w specjalistycznej pracowni przedmiotowej praktyki zawodowej.

 

            Podczas zajęć, pod czujnym okiem nauczycielki, pani Magdaleny Soboty, dowiedziały się jak właściwie dbać o dłonie poznając metody przedłużania i stylizacji paznokci, tak aby nabrały one odpowiedniego kształtu i pięknego wyglądu. Przedłużały paznokcie metodą żelową, polegającą na nałożeniu na nie specjalnego preparatu, utwardzanego za pomocą światła UV oraz akrylową z użyciem wcześniej przygotowanej masy, która nakładana jest na tipsie lub szablonie. Metoda ta szczególnie polecana jest kobietom, których paznokcie narażone są na czynniki niszczące. Słuchaczki wykonywały również manicure hybrydowy z użyciem lakieru hybrydowego (nakładanego na specjalną bazę) i wykończającego topu (lakieru nawierzchniowego) nabłyszczającego i utrwalającego wspomniany wcześniej lakier hybrydowy. Powstałe tym sposobem paznokcie charakteryzują się niezwykłą trwałością i nie odpryskują, dzięki czemu z łatwością można wykonywać wszystkie codzienne czynności. W czasie praktyk słuchaczki nauczyły się również zdobić paznokcie w stylu ombre, malując je na czerwono. Dowiedziały się, jakie narzędzia i preparaty potrzebne są do właściwego wykonania tego zabiegu oraz jak przygotować do niego klienta. Poznały ponadto zdobienie metodą 3 D. 

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dzien-papieski 023.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.