Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

O tym, że podróże kształcą, słyszał zapewne każdy z nas. Mogli się o tym przekonać słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu uczęszczający na kierunek technik turystyki wiejskiej. To właśnie z myślą o nich dyrektor, pan Andrzej Nizielski, w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku zorganizował wyjazd szkoleniowo-turystyczny do Szwecji. W czasie podróży towarzyszyli im: kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski, opiekun Katedry Turystyki, pani Marta Samoraj, nauczyciel, pan Daniel Kolczyński oraz pan Marcin Ciarkowski.

W piątek, 22 kwietnia, słuchacze, po wcześniejszej zbiórce przed budynkiem szkoły, w radosnych nastrojach, spragnieni nowych doznań wyruszyli w nieznane z nadzieją na przeżycie niezapomnianej przygody, marząc o zwiedzaniu nowych miejsc i poznawaniu interesujących ludzi. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję wyjechać za granicę i pogłębić przy tym wiedzę z turystyki wiejskiej, zaliczając jednocześnie część praktyk zawodowych dotyczącą pracy w biurze turystycznym. Mogli też oni zobaczyć odległy zakątek świata, który wcześniej widzieli tylko w książkach, na ekranach telewizorów lub monitorach komputerów.

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2016 roku reprezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w składzie: Krystian Wiśniewski (bramkarz), Patryk Kopczyński, Piotr Rogowski, Dawid Sznajderowicz, Jan Szerszeniewski, Tomasz Ptasik, Mateusz Koziatek, Maciej Karwowski, Paweł Wernik, Kamil Puszcz i Mateusz Staniszewski, wzięła udział w turnieju o mistrzostwo powiatu płońskiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

W spotkaniach rozgrywanych systemem każdy z każdym walczyły cztery zespoły, a o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. W mistrzostwach obfitujących w wiele sytuacji podbramkowych zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, pokonując reprezentację naszego liceum, która w generalnej klasyfikacji zajęła drugą pozycję. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.

Czytaj więcej...

Trzydziestego pierwszego marca 2016 roku uczniowie klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO dla młodzieży wraz z opiekunami, panem Łukaszem Palmowskim, panią Martą Samoraj i panem Marcinem Ciarkowskim wybrali się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Raciążu. W trakcie spotkania z prezesem, panem Piotrem Pniewskim, dowiedzieli się, na jakim obszarze działa wspomniany bank, czym różni się od banków komercyjnych i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo ? Kredytowych, zapoznali się z zasadami zakładania rachunków oszczędnościowo - rozliczeniowych, lokat oraz udzielania kredytów, których otrzymanie nie jest rzeczą łatwą, gdyż wiąże się z koniecznością posiadania tzw. zdolności kredytowej.

 W trakcie interesującego wykładu licealiści z naszej szkoły poznali ryzyko związane z lokowaniem pieniędzy w instytucjach finansowych niewiadomego pochodzenia (np. Amber Gold) nienależących do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, które, oferując swoim klientom wysoki procent, narażają ich jednocześnie na utratę dorobku całego życia. Prezes BS w Raciążu, pan Piotr Pniewski, uświadomił naszym uczniom, że banki ponoszą szereg kosztów związanych z wydawaniem kart, ich personalizowaniem, obsługą kont bankowości internetowej, a od tego roku obciążone są również podatkiem od wartości aktywów.

Czytaj więcej...

Piłka nożna to znana dyscyplina sportu ciesząca się dużym zainteresowaniem. Wygrać mecz nie jest jednak łatwo, potrzeba do tego odpowiedniego skupienia oraz umiejętności analitycznego i strategicznego myślenia. Rozkojarzenie skutkuje głupimi błędami prowadzącymi do porażki. Pomocą w odpowiednim, taktycznym przygotowaniu się do rywalizacji na murawie boiska są wirtualne zmagania piłkarskie stwarzające możliwość utożsamienia się z jedną z czołowych europejskich drużyn.

29 stycznia 2016 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się Międzyszkolny Turniej Fifa 16. Organizatorem i sponsorem zawodów był dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski, a pomysłodawcą oraz prowadzącym turniej ? nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu oraz gimnazjaliści z Raciąża i Koziebród.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_099.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.