Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Dwudziestego czwartego czerwca w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu zabrzmiał ostatni dzwonek zwiastujący rozpoczęcie upragnionej i z niecierpliwością oczekiwanej przez wszystkich uczniów wakacyjnej przerwy. Zanim to jednak nastąpiło przyszedł czas podziękowań i pożegnań, moment niezwykle wzruszający i skłaniający do refleksji. Swój wielki dzień miała dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim licealiści, których całoroczna praca i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy została doceniona i odpowiednio nagrodzona ? dyplomami i wyróżnieniami.

Uroczystość otworzył dyrektor, pan Andrzej Nizielski serdecznie witając wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka, nauczycieli, całą społeczność szkolną oraz rodziców, którzy zechcieli towarzyszyć swoim dzieciom w tym szczególnym dla nich dniu. Wśród nich byli także szczególni goście, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Elżbieta Radomska oraz członek Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, pani Beata Kupniewska. 

Czytaj więcej...

1 czerwca 2016 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie- Czubakach zorganizowany został Dzień Dziecka dla podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Kraszewie ? Gaczułtach (filia Zespołu Szkół w Koziebrodach). Celem imprezy było sprawienie miłej niespodzianki dzieciom, w tym także niepełnosprawnym wychowankom zakładu opiekuńczo-leczniczego, które z powodu choroby nie są w stanie normalnie egzystować i dzięki pomocy dobrych ludzi: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, logopedów, rehabilitantów oraz opiekunek, dzielnie walczą z problemami dnia codziennego.

Wesprzeć tę szlachetną inicjatywę zdecydował się dyrektor naszej szkoły, pan Andrzej Nizielski, który dobrze wie, jak ważne jest sprawienie radości wszystkim dzieciom, a w szczególności tym najbardziej potrzebującym, które w tak niezwykłym dniu, jakim jest międzynarodowy Dzień Dziecka nie powinny być samotne, a wręcz przeciwnie powinny odczuwać magię swojego święta.

Czytaj więcej...

 Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Pragniemy zachęcić Państwa  do nowych wyzwań , do zdobywania kolejnych uprawnień i kwalifikacji zawodowych w ramach kształcenia ustawicznego .  Jest to wymóg obecnych czasów , pozwalający na elastyczne dostosowywanie się do codzienności.

W ofercie szkoły są kierunki dające ciekawe możliwości zawodowe i życiowe. Nowa reforma szkolna , być może, zlikwiduje możliwości zdobywania zawodu w szkołach dla dorosłych w formie obecnie funkcjonującej. Dlatego też  warto teraz poznać aktualną ofertę kształcenia , podjąć  decyzję o wyborze nowego kierunku i dołączyć do grona naszych słuchaczy .

Czytaj więcej...

9 czerwca 2016 roku uczniowie ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, panami: Łukaszem Palmowskim i Marcinem Ciarkowskim, wybrali się z gościnną wizytą do zakładu mleczarskiego w Raciążu, należącego do grupy POLMLEK. Wspomniany oddział specjalizuje się w produkcji  mleka w proszku, całej gamy twarogów i jogurtów oraz mleka UHT z obniżoną zawartością laktozy.

Na wstępie licealiści spotkali się z jednym z kierowników zakładu, który oprowadził ich po placu zakładowym, pokrótce zapoznając z działalnością firmy. Przedstawił on bazę lokalową, dostępny asortyment, zwracając przy tym uwagę na kierunek i wielkość produkcji, liczbę zatrudnianych pracowników oraz zapotrzebowanie kadrowe. Przypomniał, że wciąż najbardziej poszukiwani są technolodzy żywności, zaznaczając, że przedsiębiorstwo finansuje kursy i szkolenia dla operatorów wózków widłowych i innych urządzeń w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_187.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.