Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

Zespół Szkół STO w Raciążu jest jedną z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Polsce. Z tego też względu, w ostatnich dniach wiele ogólnopolskich portali i gazet regionalnych poświęca uwagę naszej placówce. Oto kilka wybranych publikacji (między innymi wywiad z Panem Damianem Szcześniewskim o nowoczesnych i tradycyjnych placówkach oświatowych w gazecie Extra Płońsk i na łamach ogólnopolskiego portalu INN Poland).

EduNews:
 
 
Edukacja i Dialog:
 
 
Centrum Dydaktyki Cyfrowej:
 
 
Edufabryka:
 
 
 
 
INNPoland:
 
 
 
 
Spider's Web:
 
 

Extra Płońsk:

http://extra-plonsk.pl/wp-content/uploads/2016/05/Extra-Plonsk-149.pdf (str. 15)

21 maja 2016 roku uczennice klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Gawrońska i Justyna Jaraczewska wraz z opiekunami, panią Martą Samoraj i panem Łukaszem Palmowskim wsparli akcję ,,Decydujesz, pomagamy?? organizowaną przez Tesco Polska przy współpracy z Fundacją Tesco Dzieciom oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych ?Stocznia?. Głównym celem programu jest wspieranie lokalnych społeczności i instytucji pozarządowych w realizacji planowanych dla dobra wspólnego inwestycji.

Udział naszych uczniów i pracowników w akcji nie był przypadkowy. Pomagając klientom sieci Tesco w robieniu zakupów zachęcali ich do oddania głosu na projekt ,,Pływaj po zdrowie?? Fundacji Odzyskać Radość działającej przy Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie ? Czubakach. Polega on na organizacji zawodów pływackich i konsultacji medycznych dla mieszkańców Płońska i okolic. Zwycięski projekt będzie miał szansę realizacji ? zostanie sfinansowany.

Czytaj więcej...

Czy jest możliwy przewrót kopernikański w edukacji na poziomie jednej szkoły? Czy można własnymi siłami zmodernizować proces uczenia się i nauczania? Czy istnieje kompromis pomiędzy tradycyjną edukacją a cyfryzacją dydaktyki? Jakie możliwości daje e-learning w nauczaniu szkolnym?  Na te pytania szukam odpowiedzi w rozmowie z panem Damianem Szcześniewskim, nauczycielem matematyki i informatyki w Zespole Szkół STO w Raciążu, prekursorem cyfrowej rewolucji zachodzącej w tej placówce.


Dlaczego zainteresował pana e-learning?

Podobne pytanie można zadać naszym dziadkom ? czemu interesowało, czy fascynowało ich radio czy telewizja? Czemu naszych rodziców interesowały telefony komórkowe? Ponieważ to były urządzenia, które nieodzownie wkomponowały się w ich życie. To samo będzie z e-learningiem. Prędzej czy później będzie to wiodąca forma nauczania. Miałem ambicję być liderem we wdrażaniu nowych technologii informatycznych , a tym samym w udoskonalaniu i unowocześnianiu pracy w szkole . Praca w Zespole Szkół STO w Raciążu  dała mi  możliwości realizacji moich pomysłów.

Czytaj więcej...

23 kwietnia 2016 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu, Natalia Gawrońska i Justyna Jaraczewska, wzięły udział w rajdzie historycznym ?Szlakiem Wielkiej Wojny? zorganizowanym po raz drugi przez panów Grzegorza Domańskiego i Andrzeja Pokorskiego oraz ?Grupę Motocyklową Raciąż?. Towarzyszył im opiekun, nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski i urzędniczki z raciąskiego magistratu, panie Magdalena Szcześniewska i Jolanta Maławska, z którymi licealistki tworzyły jedną grupę.

Spragnieni nowych wrażeń, zdecydowani przeżyć niezapomnianą przygodę oraz zainteresowani bliższym poznaniem historii naszego rejonu wyruszyli w osiemnastokilometrową trasę, przemierzając miejskie i gminne drogi w celu obejrzenia miejsc związanych z wydarzeniami I wojny światowej.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

pnd1.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.