Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

3 września 2016 roku w Centrum Medycznym Grupa Zdrowie w Kraszewie - Czubakach odbył się VIII Festyn Rodzinny ,,Pożegnanie lata?? zorganizowany przez Grupę Zdrowie i Fundację Odzyskać Radość. Celem imprezy było sprawienie radości podopiecznym zakładu opiekuńczo ? leczniczego, będącego jedyną w powiecie płońskim i jedną z największych w kraju placówką medyczną zapewniającą kompleksową, całodobową opiekę osobom chorym psychicznie i fizycznie, które ze względu na swoją niepełnosprawność i konieczność przebywania pod stała kontrolą zespołu specjalistów nie mogą powrócić do własnych domów.

 Lekarze, pielęgniarki i opiekunowie medyczni każdego dnia zapewniają im niezbędną pomoc i wsparcie ? bez których nie mogliby oni normalnie funkcjonować. Fundacja Odzyskać Radość działająca od2009 roku umożliwia edukację i rehabilitację porzuconym, niepełnosprawnym dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym, poszukując dla nich domu, gdzie będą otoczone miłością, a kochający rodzice nie szczędząc środków finansowych stworzą im idealne warunki do właściwego rozwoju. Od 1 września 2016 roku podopieczni fundacji mogą uczęszczać do Szkoły Podstawowej Specjalnej ,,Odzyskać Radość??, która ma swoją siedzibę w Śmiłowie.

Czytaj więcej...

            Bycie atrakcyjną to z pewnością marzenie każdej kobiety. Nie jest to jednak łatwe i wymaga wiele pracy. Jak być piękną i przyciągnąć uwagę płci przeciwnej uczyły się 22 i 23 sierpnia słuchaczki z kierunku technik usług kosmetycznych w ramach odbywającej się w specjalistycznej pracowni przedmiotowej praktyki zawodowej.

 

            Podczas zajęć, pod czujnym okiem nauczycielki, pani Magdaleny Soboty, dowiedziały się jak właściwie dbać o dłonie poznając metody przedłużania i stylizacji paznokci, tak aby nabrały one odpowiedniego kształtu i pięknego wyglądu. Przedłużały paznokcie metodą żelową, polegającą na nałożeniu na nie specjalnego preparatu, utwardzanego za pomocą światła UV oraz akrylową z użyciem wcześniej przygotowanej masy, która nakładana jest na tipsie lub szablonie. Metoda ta szczególnie polecana jest kobietom, których paznokcie narażone są na czynniki niszczące. Słuchaczki wykonywały również manicure hybrydowy z użyciem lakieru hybrydowego (nakładanego na specjalną bazę) i wykończającego topu (lakieru nawierzchniowego) nabłyszczającego i utrwalającego wspomniany wcześniej lakier hybrydowy. Powstałe tym sposobem paznokcie charakteryzują się niezwykłą trwałością i nie odpryskują, dzięki czemu z łatwością można wykonywać wszystkie codzienne czynności. W czasie praktyk słuchaczki nauczyły się również zdobić paznokcie w stylu ombre, malując je na czerwono. Dowiedziały się, jakie narzędzia i preparaty potrzebne są do właściwego wykonania tego zabiegu oraz jak przygotować do niego klienta. Poznały ponadto zdobienie metodą 3 D. 

Czytaj więcej...

Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 zacznie się o godzinie 9.00

Emocje, emocje, zabawa i bardzo serdeczna atmosfera. Tak w telegraficznym skrócie można opisać to co działo się na Orliku przy Zespole Szkół w Raciążu za sprawą Turnieju o Puchar Wójta Gminy Raciąż rozgrywanego na szkolnym boisku w sierpniu bieżącego roku o godzinie dziesiątej.

Niedzielny sierpniowy poranek przywitał wszystkich piękną, słoneczną pogodą. Sześcioosobowe ekipy z miejscowości: Raciąż, Pólka Raciąż, Kraszewo, Gralewo, Koziebrody złożone z amatorów w wieku powyżej 17 lat miały możliwość zaprezentowania posiadanych przez siebie umiejętności, rywalizując ze sobą w duchu fair play o Puchar Wójta i tytuł mistrza Gminy Raciąż.

 

Zanim to jednak nastąpiło uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, pan Andrzej Nizielski, działacz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Przywitał on wszystkich zgromadzonych. Wśród nich znaleźli się radni: Janusz Kędzierski, Jacek Gadomski oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Poczmański,  współorganizator turnieju i opiekun Orlika. Honorowym gościem imprezy była postać niezwykła, legendarna, znana wszystkim fascynatom sportu -  pan Kazimierz Mikołajewski.  Działacz Ciechanowsko - Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, były wieloletni sędzia klasy międzynarodowej sędziował wszystkie mecze w turnieju.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja052.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.