Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

Premier naszego rządu, corocznie przyznaje stypendia najzdolniejszym, doceniając ich wysiłek, ponadprzeciętne zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków szkolnych. Ubiegać się o nie mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kończących się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. Muszą jednak spełnić pewne warunki: otrzymać promocję z wyróżnieniem, zdobywając najwyższą średnią ocen w  szkole lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami przynajmniej w jednej dziedzinie wiedzy, osiągając najwyższe wyniki. Nie bez znaczenie są także oceny z pozostałych przedmiotów, które muszą być co najmniej dobre.

Otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia nie jest więc rzeczą łatwą i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale satysfakcja wynikająca z możliwości znalezienia się w gronie wybitnych uczniów z pewnością rekompensuje trudy związane z codzienną edukacją.

Czytaj więcej...

Dwudziestego pierwszego października uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu wybrali się do Zespołu Szkól, aby uczestniczyć w koncercie grupy artystów hiphopowych ?Wyrwani z Niewoli'' utworzonej przez Jacka Zajkowskiego (pseudonim Heres) oraz Piotra Zalewskiego (pseudonim ,,Pit''). Znacząca nazwa formacji związana jest z trudną przeszłością i dzieciństwem wspomnianych mężczyzn, którzy urodzili się w rodzinach dysfunkcyjnych.

Licealiści mieli okazję wysłuchać wstrząsającego, poruszającego, a jednocześnie zapadającego głęboko w pamięć świadectwa Piotra, dorastającego w domu pozbawionym miłości, ciepła, wychowującego się bez ojca. Chłopak mógł liczyć jedynie na matkę, która mimo usilnych prób nie potrafiła uchronić go od niszczącego wpływu środowiska rówieśniczego, które wprowadziło go w świat narkotyków, alkoholu, papierosów, pornografii i przestępczości.

Czytaj więcej...

W ramach wolontariatu, uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Justyna Jaraczewska, Natalia Gawrońska, Julia Radomska, Alicja Brudzińska, Sandra Krynicka, Karolina Wolska, Anastasiya Bakhmatovich, Marta Tyska, Agata Zglinicka, Martyna Sadecka, Angelika Sikorska, Elżbieta Panak, Sandra Krynicka oraz Dominika Maron wraz z opiekunem, panem Łukaszem Palmowskim systematycznie odwiedzają Zakład Opiekuńczo ? Leczniczy dla dzieci do ukończenia 18 roku życia funkcjonujący w ramach Centrum Medycznego Grupa Zdrowie w Kraszewie ? Czubakach. Spotykają się z ciężko chorymi dziećmi, które ze względu na swoją niepełnosprawność, wymagają specjalistycznej opieki i nie mogą przebywać we własnych domach. Dzięki oddaniu, sercu i pomocy dobrych ludzi - pracowników zakładu: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, logopedów, rehabilitantów oraz opiekunek, dzielnie walczą z problemami dnia codziennego. Pokrzywdzone przez los, często porzucone przez najbliższych, pozbawione miłości, żywo reagują na każdy kontakt z drugim człowiekiem, szukając bliskości i ciepła rodzinnego, którego często nie było dane im zaznać.

Czytaj więcej...

19 października słuchaczki z kierunku opiekunka dziecięca wraz z opiekunami, panią Jolantą Wiśniewską i panem Marcinem Ciarkowskim, w ramach realizacji podstawy programowej wybrali się na wycieczkę szkoleniowo ? edukacyjną do Żłobka Miejskiego nr 2 Radosne Maluszkowo w Płocku.

To, co zobaczyli, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Rodzinna atmosfera, wykwalifikowana kadra, dla której praca jest prawdziwą pasją, ludzie odpowiedzialnie podchodzący do realizacji powierzonych im zadań, dbający, aby dzieci czuły się jak we własnym domu ? dobrze i bezpiecznie, to tylko niektóre z atutów tego niezwykłego miejsca.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Targi Ciechanw06.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.