Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Pragniemy zachęcić Państwa  do nowych wyzwań , do zdobywania kolejnych uprawnień i kwalifikacji zawodowych w ramach kształcenia ustawicznego .  Jest to wymóg obecnych czasów , pozwalający na elastyczne dostosowywanie się do codzienności.

W ofercie szkoły są kierunki dające ciekawe możliwości zawodowe i życiowe. Nowa reforma szkolna , być może, zlikwiduje możliwości zdobywania zawodu w szkołach dla dorosłych w formie obecnie funkcjonującej. Dlatego też  warto teraz poznać aktualną ofertę kształcenia , podjąć  decyzję o wyborze nowego kierunku i dołączyć do grona naszych słuchaczy .

Czytaj więcej...

9 czerwca 2016 roku uczniowie ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, panami: Łukaszem Palmowskim i Marcinem Ciarkowskim, wybrali się z gościnną wizytą do zakładu mleczarskiego w Raciążu, należącego do grupy POLMLEK. Wspomniany oddział specjalizuje się w produkcji  mleka w proszku, całej gamy twarogów i jogurtów oraz mleka UHT z obniżoną zawartością laktozy.

Na wstępie licealiści spotkali się z jednym z kierowników zakładu, który oprowadził ich po placu zakładowym, pokrótce zapoznając z działalnością firmy. Przedstawił on bazę lokalową, dostępny asortyment, zwracając przy tym uwagę na kierunek i wielkość produkcji, liczbę zatrudnianych pracowników oraz zapotrzebowanie kadrowe. Przypomniał, że wciąż najbardziej poszukiwani są technolodzy żywności, zaznaczając, że przedsiębiorstwo finansuje kursy i szkolenia dla operatorów wózków widłowych i innych urządzeń w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Czytaj więcej...

8 czerwca 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Tomasz Ptasik, Patryk Kopczyński, Jakub Gąsiorowski, Krystian Wiśniewski, Maciej Karwowski, Jan Szerszeniewski, Mateusz Koziatek, Dominik Krajewski oraz Piotr Rogowski rozegrali towarzyski mecz z  Liceum Ogólnokształcącym w Glinojecku. Emocjonujące rozgrywki zakończyły się spektakularnym zwycięstwem naszego zespołu 5:2. Podczas wyjazdu zawodnikom szkolnej drużyny piłkarskiej towarzyszył opiekun, pan Łukasz Palmowski, oraz dyrektor, pan Andrzej Nizielski, który mimo wielu obowiązków znalazł czas, aby  zagrzewać do walki swoich uczniów. Obecność aktywnego do dnia dzisiejszego działacza sportowego sprawiła, że byli oni bardziej zmotywowani do walki i osiągnęli kolejny sukces ? pokonując znacznie słabszą drużynę gospodarzy.

 

 

9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego przeprowadzonych przez panią Iwonę Dalkiewicz. Nauczycielka z Zespołu Szkół w Raciążu podzieliła się z licealistami swoją obszerną wiedzą, jasno i dokładnie przybliżając tematykę zajęć, zachęcając ich do aktywności i zadawania pytań.

Spotkanie miało na celu zapoznanie zgromadzonych z kompetencjami doradcy zawodowego, wyjaśnienie czym się on zajmuje oraz zachęcenie do korzystania ze świadczonych przez niego usług. Uczniom przypomniano, jak ważny jest wybór przyszłej drogi zawodowej, w której priorytetowe znaczenie ma właściwe poznanie samego siebie, własnych umiejętności, swoich mocnych i słabych stron.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Targi Ciechanw13.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.