Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

1 marca 2019 roku pan Damian Szcześniewski, pani Jolanta Wiśniewska i pani Justyna Jaraczewska wraz z uczennicami z trzeciej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Angeliką Sikorską i Paulą Domańska uczestniczyli w XVIII Targach Edukacyjnych. Odbyły się one w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poświętnym w Płońsku pod hasłem „Wiedza i aktywność szansą na sukces”.

Wyjazd był doskonałą okazją by licealistki mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz porozmawiać z ich przedstawicielami w celu uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły średniej. Uczennice dowiedziały się również jak rozpocząć studia na wybranym przez siebie kierunku oraz z jakich udogodnień mogą korzystać studenci. Otrzymały także informatory z poszczególnych szkół, by móc łatwiej wybrać tą wymarzoną.

Czytaj więcej...

            25 stycznia 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się wewnątrzszkolny turniej szachowy. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w grze strategicznej rozwijającej wyobraźnię, uczącej logicznego myślenia i cierpliwości, która cieszyła się zainteresowaniem także płci pięknej. Jako jedyna z dziewcząt w turnieju szachowym wzięła udział Anastazja Bakhmatowich.

            W rozgrywkach uczestniczyli pracownicy szkoły: pan Marcin Ciarkowski oraz nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. a także uczniowie z drugiej i trzeciej klasy. Wszyscy przestrzegali zasad fair play, dzięki czemu panowała atmosfera zdrowej, sportowej rywalizacji.

            Po spektakularnych pojedynkach rozegranych w fazie grupowej i finałowej udało się w końcu poznać zdobywców trzech pierwszym miejsc na podium. Na pierwszej pozycji uplasował się matematyk, pan Damian Szczesniewski pokonując trzecioklasistę Łukasza Marka Kowalskiego, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Maciej Sosnowski z klasy drugiej zwyciężając z Krzyśkiem Kowalskim, który w generalnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce.

            Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju szachowego serdecznie gratulujemy i zachęcamy ich do rozwijania posiadanych już umiejętności.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

walentynki24.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.