Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

17 lutego 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Gawrońska, Justyna Jaraczewska, Marcin Osmański, Piotr  Rogowski, Daria Piłat, Julia Radomska wraz z wicedyrektorem, panem Włodzimierzem Kosiorkiem i opiekunami ? Martą Samoraj, Jolantą Wiśniewską oraz Marcinem Ciarkowskim, wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury na debatę społeczną dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Raciąż, którą poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, pan Jarosław Brzozowski.

            W trakcie spotkania obecni na sali widowiskowej mieszkańcy miasta i gminy Raciąż zapoznali się z danymi dotyczącymi wykrywalności oraz skali przestępczości wśród dorosłych i młodzieży na terenie powiatu płońskiego. Dowiedzieli się także, czym jest przemoc w rodzinie, kto zazwyczaj pada jej ofiarą oraz jak z nią walczyć, szczegółowo zapoznając się z procedurą Niebieskiej Karty. Komendant policji poinformował zgromadzonych o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w latach 2013 - 2015, wskazując główne przyczyny wypadków oraz działania podejmowane przez funkcjonariuszy w celu poprawy sytuacji na drogach. Zarówno starosta, pan Andrzej Stolpa, jak i Burmistrz Miasta Raciąża, pan Mariusz Godlewski, zachęcili wszystkich zgromadzonych do rozmowy o problemach, dzielenia się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie w przyszłości koncepcji bezpieczeństwa, stworzenie mapy zagrożeń oraz podjęcie działań zmierzających do ich likwidacji. Starosta powiatu płońskiego przyznał, że duży wpływ na bezpieczeństwo ma stan dróg, których modernizacja postępuje powoli ze względu na ograniczoną ilość środków finansowych. Zapewnił jednak, że dołoży wszelkich starań, aby sytuacja ulegała systematycznej poprawie.

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas III gimnazjum na Dni Otwarte w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu.
Termin 21.03.2016 r. (dzień wagarowicza) od godziny 8.30. W tym czasie odbędzie się turniej FIFA 16 w parach oraz poczęstunek w postaci grilla (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne).

Dla dziewcząt odbędzie się pokaz profesjonalnego makijażu, wykonanego przez zawodową kosmetyczkę!

UWAGA! Zapisów na turniej dokonuje bezpośrednio nauczyciel / opiekun grupy.

 

 

Nasza szkoła to miejsce tętniące życiem. Oprócz tradycyjnych zajęć dydaktycznych odbywają się tutaj imprezy okolicznościowe ułatwiające integrację i zawarcie nowych przyjaźni. W nocy z 29 na 30 stycznia 2016 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu w godzinach od 19.30 do 5.00 odbył się II w historii szkoły Nocny Maraton Filmowy.

Pomysł spędzenia kilku godzin w gronie rówieśników bardzo spodobał się uczniom, którzy mimo rozpoczynających się ferii zimowych z ogromną przyjemnością wzięli udział w seansie filmowym, rezygnując z siedzenia we własnych domach przed ekranami komputerów. Organizatorka wydarzenia, pani Urszula Skierkowska, dołożyła wszelkich starań, żeby kilkugodzinne spotkanie było jak najbardziej udane, a uczniowie nie żałowali nieprzespanej nocy. W tym celu przygotowała kilka interesujących filmów, których wspólne oglądanie skończyło się żywiołową dyskusją.

Czytaj więcej...

W tym roku, w niedzielę 10 stycznia, już po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Zespół Szkół STO w Raciążu miał także swój udział w tym wydarzeniu. Uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego: Alicja Brudzińska, Agata Kowalska, Julia Radomska oraz Magdalena Siemianowska wraz z opiekunką samorządu, panią Urszulą Skierkowską wybrały się do Drobina na zaproszenie tamtejszego Zespołu Szkół. Dziewczęta przywiozły ze sobą własnoręcznie upieczone babeczki i ciasta. W czasie Wielkiego Finału licealistki bardzo zaangażowały się w dekorowanie przypisanego SLO stanowiska. Oprócz sprzedaży domowych wypieków zajmowały się również kwestowaniem, co dodatkowo wzbogacało konto Orkiestry.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

apel28.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.