Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

7 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Brudzińska, Julia Radomska, Agata Kowalska, Krystian Wiśniewski i Maciej Karwowski wraz z opiekunami, panem Łukaszem Palmowskim i panią Hanną Szałkowską wybrali się do Żuromina na coroczne Targi Pracy i Edukacji, skierowane do osób bezrobotnych, myślących o przekwalifikowaniu się oraz uczniów zastanawiających się, z jakim zawodem związać swoją przyszłość. Towarzyszyły im słuchaczki Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu: Angelika Turowska i Ewelina Falacińska ? kształcące się na kierunku technik usług kosmetycznych otwartym w naszej szkole z początkiem 2015 roku.

            Uczestnictwo naszego liceum w tego rodzaju wydarzeniu było niezapomnianym przeżyciem i okazją do zdobycia cennej i potrzebnej wiedzy. W targach brali udział przedstawiciele władz samorządowych, firm, uczeni wyższych, szkół średnich oraz pracodawcy z powiatu żuromińskiego. Zainteresowani uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, dowiedzieć się, na jakich specjalistów jest aktualnie największe zapotrzebowanie oraz jakimi umiejętnościami i kompetencjami powinni się oni odznaczać. Pracodawcy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące możliwości pozyskiwania środków na otwarcie własnego biznesu i specyfiki pracy w danej branży, co z pewnością pomoże licealistom podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki zawodowej.

Czytaj więcej...

Wielkanoc to najważniejsze święta dla każdego katolika, obchodzone w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, łączące w sobie wątki i symbole różnych epok i kultur - pogańskie, antyczne i chrześcijańskie. Z niecierpliwością oczekujemy zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który poprzez swoją mękę i śmierć na krzyżu odkupił nasze grzechy, wybawił nas od złego i zapewnił życie wieczne w chwale Bożej. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Do najczęściej praktykowanych religijnych zwyczajów wielkopostnych zaliczamy: spowiedź wielkanocną, uczestnictwo w obrzędzie posypywania głowy popiołem w Środę Popielcową oraz kościelne obchody Triduum Paschalnego. Święta wielkanocne są czasem radości, wielu z nas kojarzą się z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem, święceniem pokarmów, zdobieniem jajek (pisanek i kraszanek), pogrzebem żuru, topieniem Judasza, wieszaniem śledzia, a także wieloma innymi przyjemnymi rzeczami, dzięki którym świąteczne dni są bardziej barwne i radosne.

Czytaj więcej...

Kończąc naukę w gimnazjum większość uczniów zastanawia się z jaką szkołą związać swoją przyszłość. W toku codziennej edukacji zdobywamy cenne wykształcenie, potrzebną wiedzę i umiejętności, których posiadanie pomaga nam w znalezieniu satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Chcąc ułatwić gimnazjalistom podjęcie tak trudnej, wiążącej się z wieloma późniejszymi konsekwencjami decyzji, dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu zorganizowała Dni Otwarte.

Dwudziestego pierwszego marca w Dzień Wagarowicza uczniowie z Raciąża i okolicznych miejscowości: Glinojecka, Uniecka, Siemiątkowa, Koziebród, Baboszewa, Krajkowa i Drobina tłumnie przybyli do naszej szkoły. Na wstępie, dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych ? gimnazjalistów i opiekunów, zachęcając ich do przyjemnego spędzania czasu wolnego, korzystania z przewidzianych dla nich atrakcji, oglądania bazy dydaktycznej: klas, siłowni oraz rozmowy z nauczycielami i dzielenia się wrażeniami.

W programie imprezy przewidziano wirtualny Turniej Fifa, pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pana Damiana Szcześniewskiego, rozgrywany w systemie grupowym ? każdy z każdym. Po wylosowaniu zespołów, spośród uczestników Mistrzostw Europy we Francji 2016, poszczególne pary zasiadały przed monitorami komputerów, dokładając wszelkich starań, aby pokonać rywala i odnieść zwycięstwo. Rozgrywki zakończyły się wygraną Francji (Tomasz Ptasik i Wiktor Wiśniewski), która w finale pokonała Belgię (Adrian Falkiewicz i Bartłomiej Podlewski). Trzecie miejsce wywalczyła Irlandia (Mateusz Staniszewski i Damian Szcześniewski). Zdobywcy podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

Ósmy marca to bardzo ważna data. Niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kobiet, święto, którego korzenie sięgają starożytnego Rzymu, gdzie w pierwszym tygodniu marca obchodzone były uroczyście Matronalia, święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością, podczas którego mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Zostało ustanowione oficjalnie w 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku organizowanych przez pracownice. Z tej niezwykłej okazji wszystkim damom, matkom, żonom, przyjaciółkom wręczane są najprzeróżniejsze drobne  upominki, słodkości bądź kwiaty, przez co mężczyźni okazują im uznanie, dziękują za codzienne poświęcenie, trud wkładany w wychowywanie dzieci oraz pielęgnowanie domowego ogniska.

Ta piękna tradycja kultywowana jest także w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku panowie zatrudnieni w naszej szkole przeszli samych siebie i zaskoczyli wszystkich. Z ich inicjatywy nauczycielki, uczennice dwóch klas licealnych oraz pozostali pracownicy szkoły płci żeńskiej otrzymali czerwone goździki. Nie zabrakło pięknych, wzruszających życzeń oraz smacznych cukierków na osłodę. Gorsi nie byli także uczniowie, którzy z okazji święta wszystkich pań ofiarowali nauczycielkom i swoim koleżankom kwiaty.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie3klasy_63.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.