Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Jest taka wdzięczność, kiedy chcesz dziękować,

lecz przystajesz jak gapa(...).

(...) Jest taka wdzięczność, kiedy chcesz dziękować,

za to, że niosą ciebie nieznane ramiona,

a to, czego nie chcesz, najbardziej się przyda(...).

Jan Twardowski

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto w kalendarzu każdego nauczyciela, jak i pracowników oświaty i szkolnictwa wyższego. Tego dnia pedagodzy zostają w szczególny sposób docenieni za swoje zasługi w kształceniu młodszego pokolenia i ich wychowania. Serdeczne słowa uznania za ten trudny i pełny poświęcenia zawód płyną do nauczycieli ze wszystkich stron. Nie inaczej było 14 października tego roku. Zawód nauczyciela to nie tylko praca, ale i powołanie. Jest to  misja, z którą człowiek nie rozstaje się nawet na emeryturze. Nie zapomnieli i o tym emerytowani nauczyciele z naszego miasta. Nauczycielski Klub Seniora w Raciążu, jak co roku, 14 października, zorganizował spotkanie dla swoich członków.

Czytaj więcej...

21 września 2014 roku słuchacze I i II roku Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu z  kierunku technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w zorganizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Poświętne "XVI Dniach Kukurydzy i Buraka" oraz w IX Jarmarku ?od pola do stołu?. Nasi słuchacze pod kierownictwem pań: Marty Samoraj oraz Hanny Szałkowskiej , uczestniczyli w konferencji  pt.    "Produkt tradycyjny w aspekcie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności?. Mieli okazję wysłuchać ciekawych referatów. Swoją wiedzę na temat ?Produktu tradycyjnego i lokalnego, identyfikacji i promocji? wygłosił Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, który na początku swojej prezentacji gorąco powitał liczną grupę młodych słuchaczy z naszej szkoły. W programie była także multimedialna prezentacja między innymi na temat wymagań weterynaryjnych przy zakładaniu działalności gospodarczej, którą zaprezentował powiatowy lekarz weterynarii- Zbigniew Rudnicki.

Czytaj więcej...

Uczniowie I klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, w miniony czwartek, 2 października, wraz z nauczycielkami języka polskiego panią- Aleksandrą Maludy i  panią Sarą Lis oraz nauczycielem podstaw przedsiębiorczości, panem Łukaszem Palmowskim, wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Plan zwiedzania  stolicy był bardzo napięty. Pierwszym planowym punktem było spotkanie z kustoszem i zwiedzanie Gabinetu Numizmatycznego Mennicy Polskiej. Podopieczni naszego liceum obejrzeli krótki film o historii Mennicy. Następnie po projekcji wysłuchali ciekawego wykładu na temat wyrobów i osiągnięć polskiej mennicy. Kustosz  w ciekawy  sposób opowiadała o monetach, historii i okazjach na jakie powstawały, orderach, kruszcach używanych do ich stworzenia, a także  ciekawostkach związanych z mennicą i jej działalności. Na zakończenie wizyty wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę Żetony Gabinetu Numizmatycznego Mennicy Polskiej, a grupka szczególnie udzielających się dziewcząt: Justyna Jaraczewska, Natalia Gawrońska i Patrycja Łukaszewska dostały specjalne upominki od pani kustosz.


Kolejnym punktem na planie wycieczki w stolicy była wizyta w centrali Banku Zachodniego. Nasza kilkunastoosobowa grupa została przyjęta w nowo wybudowanej siedzibie korporacji w samym centrum Warszawy. Reprezentantka banku zaprosiła nas do sali konferencyjnej Zarządu. Po krótkim wprowadzeniu na uczniów czekała niespodzianka. Panie z działu Zarządzania Sprawami Społecznymi banku przygotowały dla swoich młodych słuchaczy grę edukacyjną. Uczniowie musieli tak zarządzić swoją podróżą po miastach europejskich i tak rozdysponować pieniędzmi, żeby zostało im jak najwięcej funduszy. Odpowiadając na różne  wylosowane podczas gry pytania, licealiści, podzieleni na grupy, mogli wykorzystać swoją wiedzę z lekcji podstaw przedsiębiorczości w praktyce, a tym samym zdobyć dodatkowe fundusze w zabawie. Zwycięska drużyna otrzymała  nagrody, a wszyscy uczestnicy spotkania oprócz nowych, ciekawych doświadczeń otrzymali od banku upominki. Po krótkiej przerwie, możliwości posilenia się po emocjonujących punktach wycieczki, na uczniów czekała ostania atrakcja. Po całym spędzonym aktywnie dniu, o godz. 19.00 licealiści udali się na balet pt. "Romeo i Julia" w Operze Narodowej. Młodzież po raz pierwszy była w tym wyjątkowym miejscu. Dwie godziny upłynęły jej szybko przy dźwiękach muzyki poważnej i przy wyjątkowym pokazie scenicznym. Zmęczeni, zadowoleni, pełni wrażeń licealiści wrócili z Warszawy z nowymi doświadczeniami i chęciami oraz pomysłami  już na kolejną szkolną wyprawę.

30 września w Społecznym  Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu miało miejsce doniosłe wydarzenie z udziałem całej społeczności szkolnej. Mowa oczywiście o otrzęsinach klasy I, która to impreza na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości SLO. Pomysłodawczynią tej imprezy jest nauczycielka ZS STO p. Jolanta Wiśniewska, która pierwszy raz zorganizowała uroczystość 3 lata temu.

W tym roku otrzęsiny pierwszoklasistów odbyły się pod hasłem ?Kotowanie 2014? i zostały przygotowane przez wychowanków p. Wiśniewskiej, klasę III.

Uczniowie klasy I wzięli udział w licznych konkurencjach, które przyniosły wiele śmiechu i radości. Dla młodych, wstępujących w szereg naszej szkoły uczniów było to ogromne zaskoczenie, bowiem nikt nic nie wiedził, wszystko do dnia uroczystości owiane było tajemnicą.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Nowe_miasto112.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.