Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska

-Józef Piłsudski

 

Program uroczystości rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego, którego dwie pierwsze zwrotki odśpiewała cała społeczność szkolna. Następnie Hejnał Wojska Polskiego wprowadził wszystkich w okoliczności tamtych dni. Zacytowane zostały fragmenty Dzienników Marii Dąbrowskiej zaś pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze o tematyce patriotycznej. Recytowali Kinga Stępińska, Monika Plewicka z klasy III oraz Natalia Godlewska, Patrycja Łukaszewska, Marcin Osmański z klasy I.W postać Józefa Piłsudskiego wcielił się tegoroczny maturzysta, Mateusz Wagner, który z należytą dostojnością przemawiał do zgromadzonych.

Patetyczny charakter uroczystości podkreśliły pieśni patriotyczne takie jak Rota, Pierwsza Kadrowa czy Legiony. Na koniec, by wyrazić ogromną radość z wolności uczniowie wspólnie zaprezentowali wiersz Leopolda Staffa ,,Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą,, i  odśpiewali pieśń ,,Rozkwitały pąki białych róż.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycielki historii, pani Jolanty Wiśniewskiej.

6 października ruszyła druga edycja internetowej gry ekonomicznej dla młodych ?Fair Play Bank Nowa Generacja? zorganizowana przez Spółdzielczą Grupę Bankową. Udział w walce o ?prawdziwą kasę? mogli wziąć uczniowie w wieku od 13 do 20 roku życia.  Gracze wcielili się w  rolę prezesa zarządzającego wirtualnym bankiem oraz mieli za zadanie zbudować z czterema znajomymi najsilniejszy i najzasobniejszy MEGABank. Celem gry było rozwijanie świadomości ekonomicznej uczniów, a tym samym wpłynięcie na ich przedsiębiorczość.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku obchodzone właśnie jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia bardzo doniosłe wydarzenie a mianowicie powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez ówczesnego panującego, Stanisława Augusta Poniatowskiego.

14 października w wielu polskich szkołach odbywają się uroczystości poświęcone nauczycielom i resortowi edukacji. I tak też było w naszej placówce. Trójka uczniów z klasy III tj. Kinga Stępińska, Monika Plewicka, Mateusz Wagner i Krystian Marciniak pod kierunkiem pani Jolanty Wiśniewskiej przygotowała scenkę pełną zabawnych treści poświęconych karierze polskiego pedagoga czyli krótko mówiąc awans zawodowy nauczyciela pod lupą. Nie zabrakło piosenki dla nauczycieli, którą zaśpiewały Patrycja Łukaszewska i Marlena Żabowska z klasy I. Po części artystycznej Dyrektorzy naszej szkoły odczytali listy z życzeniami od władz lokalnych i państwowych i życzyli miłego świętowania.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie III klasyl01.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.