Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Podekscytowani, zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, dzielimy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Tradycja wspólnego kolędowania, przy suto zastawionych stołach, kultywowana jest także w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu.

18 grudnia 2014 roku w naszej szkole, odbyły się klasowe wigilie, przygotowane, przy ogromnym zaangażowaniu wychowawców i uczniów z dwóch klas licealnych. W odświętnie udekorowanych salach, uczniowie spotkali się z dyrektorem, panem Andrzejem Nizielskim, który życzył swoim wychowankom, ciepłych rodzinnych świąt w gronie najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2015 roku. Na wigilijnym stole, nie zabrakło, barszczu, pierogów, ryb oraz innych świątecznych potraw. Był czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem oraz podarunki, gdyż w tym roku spotkanie wigilijne połączone było z mikołajkami, a otrzymane z tej okazji prezenty, sprawiły radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

 

Ostatnia sobota, 10 stycznia 2015 roku, zapisze się na długo w pamięci naszych tegorocznych maturzystów. Tego wietrznego i deszczowego wieczoru III klasa Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu miała swój pierwszy poważny w życiu bal - bal studniówkowy.Punktualnie o godzinie 19:00 młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście przekroczyli progi Karczmy Retro w Kraszewie-Gaczułtach, w której miała się odbyć uroczystość. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz.  Swoją obecnością zaszczycił nas wieloletni Starosta Powiatu Płońskiego i Przewodniczący Rady Powiatu,  pan Jan Mączewski z małżonką, panią Malwiną Mączewską,  a także Burmistrz Miasta Raciąża, pan Mariusz Godlewski. Tę ważną uroczystość rozpoczęła przedstawicielka Rady Rodziców, pani Katarzyna Dębkowska, która w imieniu rodziców powitała wszystkich przybyłych. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski, który, jak to z okazji studniówki bywa, słowami ? poloneza czas zacząć?, zaprosił maturzystów do zatańczenia tego  reprezentacyjnego, narodowego tańca polskiego.

Czytaj więcej...

Maraton dla większości z nas to długi, męczący bieg. Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu przekonali się, że pojęcie to można odnosić nie tylko do sportu, ale również do sztuki.


W nocy z 21 na 22 listopada odbył się I Nocny Maraton Filmowy w naszej szkole. Przygotowania do tego wydarzenia trwały ponad tydzień. Młodzież starała się, aby impreza odbyła się na jak najwyższym poziomie, w związku z czym wykonali plakat, pojemniczki na popcorn, przynieśli ciasta i sałatki. Dzięki dofinansowaniu szkoły zakupiono napoje oraz słodycze. 

Nauka poprzez zabawę ? taki cel miał NMF. Uczniowie podczas seansu zastanawiali się, jakie przesłanie ma dany film. Choć każdy z nich był inny, wszystkie razem miały wspólny mianownik ? rodzinę.

Czytaj więcej...

Choć w tym roku andrzejki przypadły na wolną od zajęć lekcyjnych niedzielę, to nie przeszkodziło to uczniom naszego liceum do zorganizowania tradycyjnego dnia wróżb. W poniedziałek, 1 grudnia, pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Aleksandry Maludy, uczennice pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Patrycja Łukaszewska, Monika Rogowska, Natalia Szelągiewicz, Natalia Godlewska i Julita Grablewska, wcieliły się w rolę cyganek przepowiadających śmiertelnikom ich przyszłość. Miejscem wróżb stał się pokój nauczycielski, a scenografię nadającą ton tajemniczości i grozy stworzyła pani Urszula Skierkowska wraz z uczennicami.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

turniej_raciaz37.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.