Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

To już jesteśmy na półmetku? Ano już!

 

Klasa II SLO nie zmarnowała okazji do zabawy i z półmetkowej okazji zorganizowała bal. Wielkie zasługi w tym dziele mieli skarbnik klasowy Monika Rogowska i inicjatorzy Paula Martyn i Sebastian Olszewski. Impreza odbyła się w pięknej sali karczmy ?Retro? w Kraszewie. Podziękowania należą się także rodzicom ? paniom Annie Gawrońskiej, Ewie Jaraczewskiej i  Wioletcie Żabowskiej, pod których czujnym okiem młodzież bawiła się do białego rana. Na swoją imprezę uczniowie zaprosili także dyrekcję szkoły panów Andrzeja Nizielskiego i Włodzimierza Kosiorka, a także wychowawczynię panią Aleksandrę Maludy. Imprezę rozpoczęły uczennice Natalia Gawrońska i Justyna Jaraczewska od podziękowań dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców za to, że mogą w tak miłej atmosferze uczyć się w naszej szkole i że zechcieli pomóc w organizacji tego wieczoru. Życzenia młodzieży złożyli także dyrektorzy i wychowawczyni. Zabawa udała się wyśmienicie. 

Czytaj więcej...

Andrzejki to obrzęd znany w całej chrześcijańskiej Europie. W nocy z 29 na 30 listopada, hucznie obchodzimy imieniny św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Jest to doskonała, ostatnia okazja do wspólnej zabawy przed adwentem poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Dawniej najistotniejszą część tego niezwykłego, listopadowego wieczoru, stanowiły wróżby, pozwalające poznać własną przyszłość. Panny sprawdzały, co przyniesie im los. kiedy wyjdą za mąż, ile będą miały dzieci. Interesował je także zawód ukochanego, gdyż bogate zamążpójście było gwarantem dostatniego życia. Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to lanie wosku i wróżby z kart klasycznych. Istotną rolę odgrywają także wróżby miłosne ze skórką jabłka, butami u progu, studnią, kartkami z męskimi imionami wkładanymi pod poduszkę.

Czytaj więcej...

23 października 2015 roku w Społecznym  Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu miało miejsce niezwykłe wydarzenie ? uroczyste powitanie pierwszoklasistów przez społeczność szkolną. Pomysłodawczynią i organizatorką Dnia Kota, czyli otrzęsin klasy pierwszej, była wychowawczyni, pani Jolanta Wiśniewska, która zapoczątkowała tę imprezę.

Jak co roku licealiści mogli liczyć na moc atrakcji i wspaniale bawić się w gronie koleżanek i kolegów. Spotkanie poprowadziły uczennice klasy drugiej, Justyna Jaraczewska i Natalia Gawrońska,  a zmagania występujących przed publicznością śmiałków obserwowało jury składające się z przedstawicieli rady pedagogicznej, pana Łukasza Palmowskiego, który wcielił się w rolę spidermana, pana Damiana Szcześniewskiego (rozbójnika Rumcajsa) oraz pani Urszuli Skierkowskiej (Calineczki).

Czytaj więcej...

Czternastego października, jak co roku w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, polskie święto państwowe oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, powołanej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Na wstępie  członkowie samorządu uczniowskiego złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom serdeczne podziękowania za trud włożony w proces kształcenia. Wydawać by się mogło, że będzie to zwykła, sztampowa uroczystość, jakich wiele w polskich szkołach, z występami i przemówieniami zaproszonych gości, nie ciesząca się większym zainteresowaniem uczniów. Nic bardziej mylnego - w tym roku na licealistów SLO czekała moc atrakcji. Ogromnym zaskoczeniem było pojawienie się przepięknie przystrojonego tortu wykonanego przez panią Elżbietę Radomską, mamę jednej z licealistek z klasy pierwszej. Następnie głos zabrała, nauczycielka języka angielskiego, pani Urszula Skierkowska, opiekunka samorządu uczniowskiego. Jasne stało się, ze będzie to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Zapewniła zgromadzonych, że Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej, zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy powinni mieć możliwość integracji i zabawy we wspólnym gronie.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja191.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.