Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

W Dzień Wagarowicza, 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół STO w Raciążu zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z okolicznych szkół. Zgodnie z tradycją był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, a licealiści oraz goście - uczniowie z Gralewa, Koziebród, Glinojecka, Uniecka i Raciąża spotkali się na wspólnej imprezie.

Przed wejściem do szkoły rozstawiono przyciągającą uwagę uczniów tablicę, na której zamieszczono informacje na temat przewidzianych w programie atrakcji wraz z numerami sal, do których należy się udać.

                                       

Przybyłych gimnazjalistów witali licealiści: Anastasiya Bakhmativich, Marta Tyska, Ola Kowalska, Konrad Kupniewski, Krzysiek Kowalski, Ania Kolczyńska, Patrycja Kwasiborska, Paula Domańska i Martyna Sadecka oprowadzając ich po szkole, tak aby czuli się w niej dobrze i bezpiecznie.

W punkcie informacyjnym, pan Marcin Ciarkowski i towarzyszące mu uczennice: Dominika Gawrońska i Paulina Kamińska opowiadali przybyłym gościom o funkcjonowaniu liceum oraz miłej atmosferze panującej w placówce oświatowej. Rozdawali także ulotki, zachęcając ich do nauki w liceum.

Czytaj więcej...

7 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Alicja Brudzińska, Julia Radomska, Agata Kowalska, Krystian Wiśniewski i Maciej Karwowski wraz z opiekunami, panem Łukaszem Palmowskim i panią Hanną Szałkowską wybrali się do Żuromina na coroczne Targi Pracy i Edukacji, skierowane do osób bezrobotnych, myślących o przekwalifikowaniu się oraz uczniów zastanawiających się, z jakim zawodem związać swoją przyszłość. Towarzyszyły im słuchaczki Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu: Angelika Turowska i Ewelina Falacińska ? kształcące się na kierunku technik usług kosmetycznych otwartym w naszej szkole z początkiem 2015 roku.

            Uczestnictwo naszego liceum w tego rodzaju wydarzeniu było niezapomnianym przeżyciem i okazją do zdobycia cennej i potrzebnej wiedzy. W targach brali udział przedstawiciele władz samorządowych, firm, uczeni wyższych, szkół średnich oraz pracodawcy z powiatu żuromińskiego. Zainteresowani uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, dowiedzieć się, na jakich specjalistów jest aktualnie największe zapotrzebowanie oraz jakimi umiejętnościami i kompetencjami powinni się oni odznaczać. Pracodawcy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące możliwości pozyskiwania środków na otwarcie własnego biznesu i specyfiki pracy w danej branży, co z pewnością pomoże licealistom podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki zawodowej.

Czytaj więcej...

Wielkanoc to najważniejsze święta dla każdego katolika, obchodzone w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, łączące w sobie wątki i symbole różnych epok i kultur - pogańskie, antyczne i chrześcijańskie. Z niecierpliwością oczekujemy zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który poprzez swoją mękę i śmierć na krzyżu odkupił nasze grzechy, wybawił nas od złego i zapewnił życie wieczne w chwale Bożej. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Do najczęściej praktykowanych religijnych zwyczajów wielkopostnych zaliczamy: spowiedź wielkanocną, uczestnictwo w obrzędzie posypywania głowy popiołem w Środę Popielcową oraz kościelne obchody Triduum Paschalnego. Święta wielkanocne są czasem radości, wielu z nas kojarzą się z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem, święceniem pokarmów, zdobieniem jajek (pisanek i kraszanek), pogrzebem żuru, topieniem Judasza, wieszaniem śledzia, a także wieloma innymi przyjemnymi rzeczami, dzięki którym świąteczne dni są bardziej barwne i radosne.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

studniowka2012_129.jpg

Copyright © 2018 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.