Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Start

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

„Międzynarodowy Dzień Liczby ∏ (Pi)” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

15 marca 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu świętowano Dzień Liczby Pi – popularnej stałej matematycznej znanej już w starożytności. Tegoroczne święto było naprawdę wyjątkowe – stanowiło połączenie przyjemnego z pożytecznym, edukacji w przystępnej formie i zabawy.

Na wstępie uczennice klasy drugiej: Anastazja Bakhmatovich i Angelika Sikorska przypomniały, że wspomniane wcześniej święto zapoczątkowane zostało w 1988 roku przez pracownika naukowego Larry’ego Shaw, a od 2009 roku na mocy uchwały Izby Reprezentantów pojawiło się na stałe w kalendarzu w USA.

Czytaj więcej...

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tak w wielkim skrócie można opisać to co działo się 2 marca 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu. W tym dniu odbył się  Międzyszkolny Turniej Fifa 2018.

Organizatorem i sponsorem zawodów był dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski, a pomysłodawcą oraz prowadzącym turniej – nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. Oprócz reprezentantów SLO w Raciążu w rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Uniecku oraz Publicznego Gimnazjum w Raciążu. Gimnazjalistom towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego, pan Olgerd Wszałkowski.

Czytaj więcej...

W Dzień Wagarowicza, 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół STO w Raciążu zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z okolicznych szkół. Zgodnie z tradycją był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, a licealiści oraz goście - uczniowie z Gralewa, Koziebród, Glinojecka, Uniecka i Raciąża spotkali się na wspólnej imprezie.

Przed wejściem do szkoły rozstawiono przyciągającą uwagę uczniów tablicę, na której zamieszczono informacje na temat przewidzianych w programie atrakcji wraz z numerami sal, do których należy się udać.

                                       

Przybyłych gimnazjalistów witali licealiści: Anastasiya Bakhmativich, Marta Tyska, Ola Kowalska, Konrad Kupniewski, Krzysiek Kowalski, Ania Kolczyńska, Patrycja Kwasiborska, Paula Domańska i Martyna Sadecka oprowadzając ich po szkole, tak aby czuli się w niej dobrze i bezpiecznie.

W punkcie informacyjnym, pan Marcin Ciarkowski i towarzyszące mu uczennice: Dominika Gawrońska i Paulina Kamińska opowiadali przybyłym gościom o funkcjonowaniu liceum oraz miłej atmosferze panującej w placówce oświatowej. Rozdawali także ulotki, zachęcając ich do nauki w liceum.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Nowe_miasto026.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.