Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Strona główna

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

            8 września uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: panem Łukaszem Palmowskim i Marcinem Ciarkowskim uczestniczyli w pielgrzymce do Koziebród, wzięli udział w odpuście i modlili się o potrzebne laski, przed siedemnastowieczną kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, znajdującą się w parafialnej świątyni.

 

            Uroczystość Narodzenia Maryi, znana jako święto Matki Boskiej Siewnej była okazją do podziękowania za plony i jak co roku przyciągnęła rzeszę wiernych z okolicznych parafii: Raciąża, Siemiątkowa, Radzanowa, Uniecka, Krajkowa, Gralewa, Góry, Rogotwórska, Drobina, Zawidza, Jeżewa, Słupi, Staroźreb i Łęga.

 

            Po porannej mszy świętej, około godziny 8.30, pod przewodnictwem księdza Sebastiana Krupniewskiego wyruszyliśmy z naszej świątyni w dziesięciokilometrową pielgrzymkę do świętego miejsca.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży odbędzie się w środę (22.06.2016) o godzinie 9.30.

,,Praca rodzi wesele, a doskonali cnotę?? - wyjazd licealistów z Zespołu Szkół STO w Raciążu na VIII Subregionalne Targi Pracy w Ciechanowie

 

12 kwietnia 2016 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Natalia Gawrońska, Justyna Jaraczewska, Maciej Karwowski i Krystian Wiśniewski wraz ze słuchaczkami Publicznej Szkoły Policealnej kształcącymi się na kierunku technik usług kosmetycznych: Angeliką Turowską, Eweliną Falacińską, Sylwią Graj oraz Jolantą Markiewicz-Urbanowską wybrali się na cieszące się ogromną popularnością VIII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy zorganizowane w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Towarzyszył im dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski i opiekunowie: pan Łukasz Palmowski i pani Hanna Szałkowska.

Targi rozpoczęły się częścią oficjalną, czyli szczegółowym omówieniem programu imprezy i wystąpieniami zaproszonych gości. Następnie przyszła pora na zwiedzanie stoisk i zapoznanie się z ofertami szkół, uczelni wyższych, jednostek szkoleniowych, indywidualnych pracodawców oraz instytucji i urzędów zajmujących się poradnictwem zawodowym. Wystawcy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące sposobów pozyskiwania środków finansowych na otwieranie własnej działalności gospodarczej. Licealiści nauczyli się planowania własnej kariery, mieli możliwość zapoznania się z ofertami kształcenia i zatrudnienia, a  także zapoznali się z usługami świadczonymi przez doradców zawodowych. Mogli także wziąć udział w warsztatach z przedsiębiorczości i autoprezentacji, a zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością przyda im się w przyszłości, gdy jako osoby młode wejdą na otwarty rynek pracy.  

Czytaj więcej...

            Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna mający na celu walkę z szeroko rozumianą biedą wynikającą z choroby, niepełnosprawności i innych sytuacji losowych. W sobotę 21 listopada, ruszyła piętnasta edycja akcji. Na pomoc darczyńców czekało ponad 20 tys. rodzin z całego kraju. Wśród nich byli także mieszkańcy naszego miasta i gminy.

 

            Szlachetna Paczka  jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla wybranych rodzin. Projekt łączy ludzi zamożnych z ubogimi poprzez pracę wolontariuszy. Jedną z form współtworzenia projektu jest podjęcie się roli darczyńcy. Z tym ambitnym zadaniem zmierzyli się uczniowie i pracownicy naszej szkoły pod przewodnictwem lidera projektu, nauczycielki języka angielskiego, pani Urszuli Skierkowskiej, aktywnie włączając się w przygotowanie paczki  dla rodziny z Raciąża, która nie ze swojej winy znalazła się w potrzebie. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja028.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.