Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu z wizytą w Manufakturze Czekolady

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

11 kwietnia 2019 roku uczniowie pierwszej i trzeciej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: nauczycielką historii, panią Jolantą Wiśniewską i matematykiem, panem Damianem Szcześniewskim wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Płocka.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie na premierze filmu historycznego pt,, Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego opowiadającego o losach legendarnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego w czasie II wojny światowej.

To był jednak dopiero początek wrażeń czekających na licealistów i nauczycieli tego dnia - najważniejsza część programu była dopiero przed nimi.  W dalszej części wyjazdu wycieczkowicze udali się na ulicę Tumską, gdzie odwiedzili miejsce niezwykłe - Manufakturę Czekolady. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentację ukazującą proces produkcji tego znanego wszystkim smakołyku, począwszy od zbioru surowca - prawdziwego ziarna kakaowca, kończąc na produkcie końcowym - znanej wszystkim czekoladzie. Dzięki uczestnictwu w bardzo interesujących warsztatach licealiści zaspokoili swoją ciekawość i zdobyli nową, cenną wiedzę.

 

To jednak nie jedyna atrakcja podczas tej niezwykłej wizyty. Największą satysfakcję sprawiło uczniom projektowanie własnej tabliczki czekolady z wykorzystaniem wybranych przez siebie składników, takich jak: suszona truskawka, herbatniki, krakersy, orzechy czy morele. Wyprodukowane tabliczki można było samodzielnie ozdobić oraz zapakować, co również sprawiało wszystkim niebywałą przyjemność. Zainteresowani mogli zakupić słodkości w sklepie oraz napić się pysznej, gorącej czekolady z prawdziwego ziarna kakaowca.

Wszystko co dobre jednak szybko się kończy. Tak było i tym razem i przyszła pora wracać do Raciąża. Dzięki wspomnianemu wyjazdowi edukacyjnemu młodzież miała okazję przekonać się, że przy odrobinie chęci można się czegoś nauczyć i jednocześnie świetnie się bawić.

Wyjazd odbył się z inicjatywy wychowawców klasy pierwszej i trzeciej: pani Jolanty Wiśniewskiej i pana Damiana Szcześniewskiego za aprobatą dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego.

 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

piknik_koziebrody_24.05.2012 048.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.