Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Święta Bożego Narodzenia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu 2018

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 Zgodnie z wieloletnią tradycją w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyły się wigilie klasowe. Miały na celu zintegrowanie uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji. Z samego rana cała społeczność szkolna spotkała się w jednej z sal lekcyjnych. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Były życzenia od dyrekcji, rady pedagogicznej oraz samorządu szkolnego. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu Pisma Świętego odczytanego przez katechetkę, panią Ewę Olszewską oraz wspólnie zaśpiewali kilka znanych kolęd.

Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, jak na wyjątkową uroczystość przystało. Spotkali się z dyrekcją i wychowawcami w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i próbując tradycyjnych wigilijnych potraw:pierogów, kapusty, ryb, sernika i innych.

Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby czwartkowe przedpołudnie na długo pozostało w pamięci. Uwagę przyciągały nakryte białym obrusem stoły zapełnione po brzegi różnymi smakołykami. Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także spotkania z rodzicami. W klasie drugiej honorowym gościem była mama jednej z uczennic, pani, Małgorzata Drzewiecka, która upiekła pyszny tort. Nie zabrakło także prezentów. W przypadku tegorocznych maturzystów uśmiech mieszał się ze wzruszeniem, że to już ostatnia wspólna wigilia.

Podczas spotkań opłatkowych nie obyło się bez okolicznościowych życzeń kierowanych w stronę uczniów przez dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, wicedyrektora, pana Włodzimierza Kosiorka oraz wychowawców: pana Łukasza Palmowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego oraz pani Jolanty Wiśniewskiej, która spotkała się ze swoją nową klasą pierwszą.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski przypomniał licealistom, że należy zawsze szanować i akceptować drugiego człowieka mimo jego wad i ułomności.

Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Wigilie klasowe zorganizowane zostały z inicjatywy wychowawców klas: pana Łukasza Palmowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego i pani Jolanty Wiśniewskiej. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego dnia bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

mlawa14.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.