Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie i pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego uczestnikami rozgrywek paintballowych

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

17 września 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z opiekunami: panem Łukaszem Palmowskim, panem Damianem Szcześniewskim, panią Jolantą Wiśniewską, panią Moniką Czyżyk-Dureńską, panem Damianem Wierzchowskim i panią Justyną Jaraczewską wybrali się na wycieczkę do Studzieńca.

W programie wyjazdu zaplanowano rozgrywki w paintball i spotkanie integracyjne przy grillu. Licealiści mogli miło spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie koleżanek i kolegów. Pierwszoklasiści mieli niepowtarzalną okazję do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany wrażeń na temat nowej szkoły.

 

Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale również nauczenie współpracy, rozładowanie emocji, promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Punktualnie o godz. 800 wszyscy uczestnicy wyjazdu wyruszyli spod budynku szkoły, by po godzinnej podróży dotrzeć na pole paintballowe.

Po dotarciu do celu podróży uczniowie i pracownicy szkoły zainteresowani grą terenową zostali podzieleni na dwie grupy, które ,,walczyły" między sobą. Od instruktora otrzymali niezbędne akcesoria paintballowe: mundury, markery wypełnione kulkami z farbą, maski ochronne oraz rękawiczki.

Przed rozgrywkami strzeleckimi poszczególne drużyny zostały również dokładnie poinstruowane, jak bezpiecznie zachowywać się na torze. Licealiści mogli poczuć się jak na prawdziwym poligonie, a podobny do wojskowego strój sprawiał, że rywalizacja wyglądała bardzo realistycznie. Zadaniem każdego zespołu było wyeliminowanie wszystkich przeciwników poprzez trafienie ich z pistoletu kulką z farbą. Walka o przetrwanie, ciągłe próby szybkiego zestrzelenia przeciwników i unikania strzałów rywali powodowały szybkie skoki adrenaliny. Zabawa była źródłem wielu pozytywnych emocji. Nie obyło się oczywiście bez siniaków na ciele i śladów farby we włosach, ale to nikomu nie przeszkadzało fantastycznie się bawić. Gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych, wrażeń, a rywalizacja sprzyjała zjednoczeniu się społeczności szkolnej.  

Dorozwijania sportowych pasji zachęcali własnym przykładem nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy także brali udział w rozgrywkach.

Uczestnicy wyjazdu piekli kiełbaski i kaszanki na grillu. Mogli również skosztować smacznych surówek, chipsów oraz paluszków. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wspólne rozmowy bardzo zbliżyły do siebie uczniów i nauczycieli, a cały wyjazd należy ocenić bardzo pozytywnie. Wyjazd integracyjny zorganizowano z inicjatywy wychowawców klas, pana Łukasza Palmowskiego, pana Damiana Szcześniewskiego i pani Jolanty Wiśniewskiej za aprobata dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja025.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.