Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu biegną by uczcić rocznicę niepodległości

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

14 września 2018 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu: Bartosz Osiecki, Daniel Bodziak, Krystian Lewandowski, Maciej Sosnowski, Wiktor Wiśniewski, Kamil Jędraszczak, Dominika Cybulska, Julia Bielska, Arkadiusz Dobies i Jakub Wawrowski wraz z opiekunem, panem Damianem Szcześniewskim wybrali się do Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku im. dr Leona Rutkowskiego. Patron szkoły będąc wielkim patriotą, już od czasów młodości angażował się w działalność polityczną i różne formy walki o niepodległość. Wierzył, że tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi i poświeceniu wszystkich Polaków Ojczyzna może zostać wyzwolona spod jarzma okupantów.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla dzieci i rodziców przygotowano piknik zdrowia pod hasłem „Z pasją po zdrowie” zorganizowany przez Fundację Małgorzaty Glinki oraz UKS Rutki Płońsk, a dla nauczycieli i uczniów szkół powiatu płońskiego bieg sztafetowy „100 km na 100-lecie Niepodległości Polski”

 

Po zbiórce w Zespole Szkół nr 2 i odebraniu numerów startowych nastąpiło uroczyste otwarcie biegu, który został przeprowadzony na Rutkach na specjalnie oznakowanej trasie. W sztafecie uczestniczyło 10 drużyn w dziesięcioosobowych składach, a każdy z zawodników miał do pokonania dystans jednego kilometra, co łącznie dało odległość 100 kilometrów.

W tym niezwykłym biegu nie było przegranych. Wszyscy byli zwycięzcami - chodziło o dobrą zabawę i ukazanie wartości sportu oraz nauczenie współpracy w zespole. Za podjęty wysiłek uczestnicy sztafety otrzymali pamiątkowe medale, a poszczególne szkoły dyplomy.

Drużyna ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, po raz kolejny zapisała się w historii, godnie reprezentując swoją placówkę w lokalnym środowisku.

Impreza miała na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocję miasta Płońsk i Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego, uatrakcyjnienie wydarzeń związanych z piknikiem zdrowia, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności oraz upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu.

Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płońsku, Fundacją  Małgorzaty Glinki oraz UKS Rutki Płońsk.

 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

dyktando 2012_058.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.