Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Spotkanie profilaktyczne uczniów klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu z pielęgniarką

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

17 kwietnia 2018 roku uczniów klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu odwiedziła pielęgniarka, pani Iwona Drążkiewicz. Celem spotkania była szerokorozumiana profilaktyka prozdrowotna oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Pani Iwona Drążkiewicz przypominała licealistom o konieczności przeprowadzaniasystematycznych badań lekarskich w celu zapobiegania ewentualnym chorobom, potrzebie stosowania zabezpieczeń, aby uchronić się przed nieplanowaną ciążą oraz właściwym doborze środków antykoncepcyjnych. Podkreśliła, że wcześnie wykryte nowotwory mogą być całkowicie wyleczalne, przypominając dziewczynom, że powinny systematycznie badać swoje piersi na obecność zmian nowotworowych. Wspomniała także, że stosowanie prezerwatyw chroni przed chorobami wenerycznymi, czyli przenoszonymi drogą płciową, takimi jak AIDS, czy wirusowe zapalenie wątroby.

Uczniowie pogłębili również swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się, że muszą unikać kupowania gotowego, wysokokalorycznego jedzenia tzw. fast – foodów,  a w zamian za to jeść zdrowe, domowe obiady.

Pani pielęgniarka poinformowała licealistów, że nie powinni stosować używek, takich jak: papierosy, alkohol, czy też narkotyki, gdyż mają one bardzo zły wpływ ma ludzki organizm powodując nieodwracalne zmiany w jego funkcjonowaniu. Uczestnikom spotkania zwrócono także uwagę, że  niedozwolone jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, gdyż ryzyko spowodowania wypadku jest wtedy znacznie większe.

Na zakończenie uczniowie pierwszej klasy: Arkadiusz Dobies i Kamil Jędraszczak wręczyli pani pielęgniarce kwiaty.

Spotkanie było bardzo interesujące i przebiegło w miłej atmosferze. Pani Iwona Drążkiewicz uświadomiła uczniom, że powinni dbać o własne zdrowie, podejmując różnego rodzaju działania profilaktyczne.  Zachęciła ich doaktywności i zadawania pytań. Przypomniała także, że licealiści mogą się do niej zwracać o pomoc w ważnych sprawach, o których nie chcą lub nie mogą porozmawiać z rodzicami. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Drążkiewicz za podzielenie się z licealistami swoją obszerną wiedzą.

Kamil Jędraszczak, uczeń klasy I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu tak wspomina swój udział w spotkaniu:

Rozmawialiśmy o sprawach, które dotykają młodzieży w naszym wieku, nieplanowanych ciążach, narkotykach i ich nadużywaniu. Pokazywała co się może z nami stać, jeśli będziemy zażywać dopalacze i inne niedozwolone substancje. Obejrzeliśmy zdjęcia różnych nowotworów. Pani Iwona Drążkiewicz była bardzo miła. Można było się z nią pośmiać. Jest to bez wątpienia osoba z ogromnym poczuciem humoru. Jako jedyna zgodziła się ze mną, że marihuana może być stosowana jako lek w przypadku niektórych chorób. Każdy z nas dowiedział się dużo o różnych środkach antykoncepcji. Moim zdaniem lekcja byłą bardzo fajnie przygotowana i przebiegła w miłej atmosferze. Był to dobrze spożytkowany czas. Moje odczucia są pozytywne. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pani Iwona Drążkiewicz mogłaby uczyć biologii, wychowania do życia w rodzinie oraz prowadzić kursy na sanitariusza.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie3klasy_53.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.