Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - „Międzynarodowy Dzień Liczby ∏ (Pi)” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

„Międzynarodowy Dzień Liczby ∏ (Pi)” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

15 marca 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu świętowano Dzień Liczby Pi – popularnej stałej matematycznej znanej już w starożytności. Tegoroczne święto było naprawdę wyjątkowe – stanowiło połączenie przyjemnego z pożytecznym, edukacji w przystępnej formie i zabawy.

Na wstępie uczennice klasy drugiej: Anastazja Bakhmatovich i Angelika Sikorska przypomniały, że wspomniane wcześniej święto zapoczątkowane zostało w 1988 roku przez pracownika naukowego Larry’ego Shaw, a od 2009 roku na mocy uchwały Izby Reprezentantów pojawiło się na stałe w kalendarzu w USA.

 

W swoim wystąpieniu licealistki wyjaśniły zgromadzonym, że liczba Pi jest stosunkiem długości obwodu okręgu do długości jego średnicy, podkreślając że istnieje wiele matematycznych sposobów zapamiętywania kolejnych jej cyfr (wierszyki, piosenki i zdania powstające w wielu językach świata)

Licealiści, rada pedagogiczna oraz dyrekcja poznali ciekawostki związane z liczbą Pi. Dowiedzieli się między innymi, że wśród rozwinięć liczby Pi z prawdopodobieństwem wynoszącym 99% można znaleźć dokładną datę swojego urodzenia.

W drugiej części uroczystości uczniowie z klasy pierwszej: Marcin Koroś i Maciej Sosnowski zaprezentowali zebranym różnorodne kostki Rubika – zabawki matematycznej wynalezionej w 1974 roku oraz wyjaśnili im z czego się składa i w jaki sposób ją układać.

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu przygotowali zabawny skecz z życia szkolnego, który wprawił wszystkich w bardzo dobry nastrój. Podczas przedstawienia w humorystyczny sposób ukazano relacje między uczniami, rodzicami, a dyrekcją i nauczycielami.

Kabaretowe scenki oprócz wywołania uśmiechu zmuszały uczestników spotkania do przemyślenia i zastanowienia się nad ich podejściem do problemów szkolnych.

Podczas występów nikt nie narzekał na nudę, a wybuchom śmiechu nie było końca. Uczniowie w mistrzowski sposób odegrali swoje role ukazując wybitne zdolności aktorskie, co sprawiło że widownia była bardzo zainteresowana przedstawieniem, którego całość została uzupełniona pięknymi kostiumami.

Celem wydarzenia było popularyzowanie matematyki i uświadomienie licealistom, że nauka tego przedmiotu może być dobrą zabawą i wspaniałą przygodą. Dzień matematyki niewątpliwie miał walory dydaktyczne. Był także ciekawym sposobem uatrakcyjnienia szkolnego życia.

W organizacji „Międzynarodowego Dnia Liczby ∏ (Pi) wzięli udział uczniowie: Marcin Koroś, Maciej Sosnowski, Kamil Jędraszczak, Ela Panak, Daniel Bodziak, Dominika Cybulska, Kamil Cichocki, Kuba Wawrowski, Angelika Sikorska i Anastazja Bakhmatovich, pod kierunkiem nauczyciela matematyki i wychowawcy klasy drugiej, pana Damiana Szcześniewskiego.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

zakonczenie roku 201110.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.