Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Alicja Jackiewicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

Uczennica Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu Alicja Jackiewicz po raz pierwszy znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów szkół średnich - Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Uzyskała najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem w roku szkolnym 2016/2017. Jest to nagroda za jej ciężką pracę orazsumienne realizowanie obowiązków uczniowskich. Uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów odbyło się 29 listopada 2017 roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej. W tym niezwykłym dniu uczennicy towarzyszył dyrektor, pan Andrzej Nizielski oraz członkowie najbliższej rodziny: mama i babcia.

 

Ogromnym powodem do dumy dla rodziców licealistki jest list gratulacyjny skierowany do nich przez pana Jacka Zawiślińskiego – Zastępcę Dyrektora Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Zawiera on wiele ciepłych słów i wyrazów uznania za wychowanie wartościowego człowieka, który chce i potrafi odnosić sukcesy oraz wspieranie go w realizacji planów, marzeń i pasji. Z okazji wręczenia stypendium licealistka udzieliła wywiadu, którego treść prezentujemy poniżej:

Czy odczuwasz satysfakcję wynikającą z faktu, że otrzymałaś Stypendium Prezesa Rady Ministrów? Czy uroczystość wręczenia dyplomów była dla Ciebie przeżyciem? Jakie uczucia towarzyszyły Ci w ten dzień? Z kim pojechałaś na uroczystość? Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci?

 

Otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów sprawiło mi ogromną satysfakcję. Jest to z pewnością motywacja do dalszej pracy.Uroczystość była przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Czułam wielką radość, że mogę uczestniczyć w tak wspaniale przygotowanej imprezie. Ten dzień na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Będę go miło wspominać. Na uroczystość pojechałam z mamą, babcią i Panem Dyrektorem -Andrzejem Nizielskim. Najbardziej w pamięci utkwiła mi mini sesja zdjęciowa z mamą i Panem Dyrektorem.

 

Jak wyglądała droga do Twojego sukcesu? Co Twoim zdaniem w pracy ucznia jest najważniejsze? Ambicje, systematyczność, pasja, wsparcie ze strony nauczycieli, dyrekcji, kolegów?

 

Moja droga do sukcesu wymagała systematyczności i wsparcia ze strony rodziny. W pracy ucznia najważniejsze są ambicje, systematyczność, pasja, wsparcie ze strony nauczycieli i dyrekcji. Bez tych czynników nie byłabym w stanie osiągnąć swojego sukcesu.

Jak w osiągnięciu sukcesu pomogła ci szkoła? Czy mogłaś liczyć na wsparcie ze strony pedagogów i dyrekcji? Jeśli tak to jak wyglądało to wsparcie?

 

W osiągnięciu sukcesu pomogła mi przede wszystkim szkoła. Bez wsparcia ze strony pedagogów i dyrekcji nie udałoby mi się osiągnąć sukcesu. W każdej chwili mogłam liczyć na rozmowy, które motywowały mnie do dalszej pracy.

Czy uważasz, że jesteś podziwiana przez kolegów ze szkolnej ławy? Czy otrzymujesz pomoc ze strony członków najbliższej rodziny? Czy uważasz, że możesz być wzorem dla swoich kolegów i koleżanek? Czy miałaś mocną konkurencję w walce o stypendium? Jak wyglądała rywalizacja?

 

Nigdy nie myślałam takimi kategoriami, że jestem podziwiana przez kolegów ze szkolnej ławy. Oczywiście bez wsparcia moich najbliższych nie byłabym wstanie osiągnąć sukcesu. Tu przede wszystkim z całego serca chciałabym podziękować swojej mamie Dorocie i babci Wiesi, bo bez ich pomocy i ciepłego słowa nie miałabym  przyjemności udzielać Panu tego wywiadu. Nigdy nie myślałam, że mogłabym zostać wzorem do naśladowania. Nie starałam się w żaden sposób konkurować z innymi. Nauka sprawia mi przyjemność. Nie uczę się dla innych. Moim celem jest dobrze zdać maturę i dostać się na dobre studia.

Jaki jest twój ulubiony przedmiot? Na naukę którego przedmiotu poświęcasz najwięcej czasu? Jaki przedmiot sprawia ci największą trudność?

 

Moim ulubionym przedmiotem jest język polski. Z przyjemnością słucham lekcji prowadzonych przez moją Panią profesor. Każdy przedmiot jest dla mnie ważny. Staram się poświęcać tyle samo czasu na naukę wszystkich przedmiotów. Zdecydowanie największą trudność sprawia mi matematyka.

Jakie przedmioty planujesz zdawać na maturze?

 

Na maturze planuję zdawać na poziomie podstawowym język polski, matematykę i język angielski, natomiast na poziomie rozszerzonym geografię i wiedzę o społeczeństwie.

Co Cię motywuje do nauki? Czy bierzesz korepetycje z jakiegoś przedmiotu czy uczysz się sama?

 

Do nauki motywuje mnie przede wszystkim moja najbliższa rodzina. Uczęszczam na korepetycje z matematyki i języka angielskiego.

Czy nie żałujesz tego, że uczysz się w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu? Jak oceniasz atmosferę panującą w szkole?

 

Nie żałuję tego, że uczę się w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką życzliwością dyrekcji i nauczycieli w stosunku do ucznia. Swoją szkołę traktuję jak drugi dom. W szkole panuje miła, rodzinna atmosfera.

Co robisz w wolnym czasie? Co Cię interesuje? Czy odczuwasz stres związany ze zbliżającą się maturą? Jakie są Twoje plany na przyszłość? Kim chciałabyś zostać? Na jaki kierunek studiów się wybierasz i dlaczego?

 

W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółką, słucham muzyki, oglądam filmy które, poszerzają moją wiedzę o świecie, czytam książki i oczywiście uczę się. Niestety, odczuwam stres związany ze zbliżającą się maturą. Chciałabym osiągnąć jak najlepszy wynik i nie zawieść najbliższych. Marzy mi się aby zostać psychologiem. Zamierzam iść na studia psychologiczne. Bardzo chciałabym pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych.

Komu mogłabyś zadedykować swój edukacyjny sukces? Czy ktoś z członków Twojej rodziny przyczynił się do tego, że zdobyłaś stypendium? Jeśli tak to w jaki sposób? Czy uważasz, że Twoja rodzina jest z Ciebie dumna? Czy korzystając z okazji chciałabyś komuś podziękować za okazywane wsparcie?

 

Z pewnością swój edukacyjny sukces mogę zadedykować swojej ukochanej babci. Bez jej wsparcia i zrozumienia nie udałoby mi się tego osiągnąć. Mam ogromną nadzieję, że moja rodzina jest ze mnie choć w niewielkim stopniu dumna. Za okazane wsparcie dziękuję moim najbliższym i przyjaciółce.

Jakiej rady udzieliłabyś swoim kolegom i koleżankom, aby mogli w przyszłości osiągnąć taki sukces jak Ty?

 

 

Doradzając swoim kolegom i koleżankom przede wszystkim zwróciłabym uwagę na systematyczność i pasję, bo bez tego nie można osiągnąć zamierzonego celu.

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Nowe_miasto042.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.