Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - (aktualizacja) Dzień Edukacji Narodowej w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

13 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce kształceniu i dbają o to, żeby dzieci i młodzież czuli się naprawdę dobrze i bezpiecznie. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia wspaniałej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielki historii, pani Jolanty Wiśniewskiej.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Nie obyło się bez okolicznościowych wierszy i dowcipów z życia szkoły. Licealiści podziękowali swoim pedagogom za codzienny trud przekazywania wiedzy z wielu dziedzin, za to że dzięki mim odkryli cuda przyrody oraz wiele tajemnic i ciekawostek z fizyki, chemii, matematyki i innych przedmiotów. Podczas akademii przyznali, że nie są aniołkami i często popełniają różne przewinienia. Nie ukrywali, że czasem nie chce im się uczyć, odrabiać lekcji, zdarza im się przeszkadzać i robić na złość, jednakże w gruncie rzeczy lubią swoją szkołę i pracujących w niej nauczycieli. W czasie akademii uczniowie odśpiewali także piosenkę pt,, Szkoła naszym życiem jest”.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski i wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek podziękowali nauczycielom za owocną pracę z młodzieżą oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej za ogromny wkład pracy w organizację uroczystości. Kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski odczytał życzenia od dyrekcji dla wszystkich pracowników szkoły. Zgromadzeni usłyszeli między innymi:

 

Być dobrym nauczycielem i wychowawcą to ogromna sztuka. Wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim zdobycia zaufania młodych ludzi, uczniów i wychowanków. To dzięki Państwa zaangażowaniu i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę i kształtować umysły. Życzę, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów oraz absolwentów szkoły wynagradzały Państwu trud niełatwej pracy i stanowiły dowód na to, jak ogromną rolę spełnili Państwo w ich życiu. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Dzięki Państwa nauczycielskiej służbie młodzież ma szansę, aby rozwinąć i umocnić w sobie zdolność rozróżniania dobra od zła oraz umiejętność poznawania świata i jego piękna.  To Państwo, poprzez słowo i przykład osobisty jesteście dla uczniów światłem, które oświetla im drogi przyszłości.

 

W tym niezwykłym dniu wiele ciepłych słów padło również pod adresem innych pracowników szkoły, bez których nie mogłaby ona właściwie funkcjonować:

W tym dniu pamiętamy również o pracownikach gospodarczych, administracji szkolnej, pracownikach technicznych i wszystkich zaangażowanych w budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. 

 

Następnie kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski odczytał list skierowany do nauczycieli przez prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego, pana Zygmunta Puchalskiego. Jego fragment prezentujemy poniżej:

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników oświaty. Z tej okazji pragnę serdecznie podziękować społeczności uczniowskiej, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom czuwającym nad funkcjonowaniem szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego za codzienny wysiłek i entuzjazm, z jakim podchodzicie do nauki i nauczania. Rodzicom zaś dziękuję za wsparcie, jakie okazujecie dzieciom na każdym etapie szkolnego życia. Edukacja wymaga bowiem systematycznej pracy, poszukiwania nowych rozwiązań i wychodzenia poza utarte schematy. Edukacja to ciągły proces, w którym nieustannie uczymy się od siebie nawzajem, w którym dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zamian otrzymujemy nowe spojrzenie na świat. Niech szkoła na zawsze pozostanie miejscem, w którym młodzi ludzie odkrywają inspirujący świat nauki, rozwijają swoje pasje, odnajdują życiową drogę, a tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej niech będzie udanym prologiem wspólnych obchodów 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

 

Złożone życzenia dodały wszystkim nauczycielom dużo otuchy i sił do podjęcia wyzwań, które czekają ich w dalszej pracy z młodzieżą. Uśmiechniętym pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły uczniowie wręczyli kwiaty. Po części oficjalnej wszyscy udali się do pokoju nauczycielskiego na poczęstunek przygotowany przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Elżbietę Radomską, panią Beatę Kupniewską (członka Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu) oraz panią Renatę Kwasiborską. Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu serdecznie dziękuje wspomnianym paniom za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu poczęstunku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego tak wspominają swój udział w uroczystości:

Agata Zglinicka – klasa II

Uważam, że akademia z okazji Dnia Nauczyciela była przygotowana najlepiej jak tylko było można. Sorka Wiśniewska dopracowała każdy szczegół. Na próbach dużo ćwiczyliśmy. Byłam zaskoczona współpracą trzech klas, szło nam bardzo dobrze. Dużo się przy tym uśmialiśmy. Częste powtarzanie tych samych kwestii było momentami męczące, ale nikt nie protestował, nie dawał po sobie znać i pracowaliśmy dalej by naszej dyrekcji, pedagogom i pracownikom szkoły się spodobało. Chcieliśmy zrobić jak najlepsze wrażenie. Myślę, że nam się udało. Gdy nadszedł czas akademii pojawił się mały stres. Mimo że poświęciliśmy sporo czasu na próbach, obawialiśmy się że pomylimy się lub przejęzyczmy, ale na szczęście nie miało to miejsca i wszystko poszło po naszej myśli. Jestem zadowolona z tego co przygotowaliśmy i chętnie bym to powtórzyła. Jestem pewna, że moje koleżanki i koledzy też. Był to miły gest w stronę nauczycieli. ale i świetna zabawa przez którą lepiej się poznaliśmy i pogłębiliśmy nasze relacje.

Angelika Sikorska – klasa II

Akademia bardzo mi się podobała. Całokształt naszej wspólnej pracy w tak krótkim czasie przyniósł wspaniały efekt. Doceniliśmy i podkreśliliśmy wdzięczność, trud i troskę poprzez przemówienie, wiersze oraz humorystyczne żarty. Każdy z osobna dał z siebie wszystko i starał się aby wyszło jak najlepiej. Uważam, że przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa.

Dominika Maron – klasa II

 

Było bardzo fajnie. Mimo tremy daliśmy radę i wszystko wyszło tak jak chcieliśmy. Wszystkim się podobało. Myślę, że nauczyciele mogą być z nas dumni. Uważam, że pokazaliśmy wszystkim, że pamiętamy o naszych nauczycielach, że odgrywają oni ważną rolę w naszym życiu. Uczestnictwem w akademii właśnie to im okazaliśmy. Podczas uroczystości panowała bardzo miła atmosfera. Miło spędziliśmy ten czas. 

Galeria Zdjęć

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

slowacja103.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.