Strona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu na koncercie ,,Wyrwanych z Niewoli’’.

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Społeczne Liceum

Ogólnokształcące STO w Raciążu

Odwiedź nas również na

  

 

 

 

 

Dwudziestego siódmego września uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wybrali się do Zespołu Szkół na koncert „Wyrwanych z Niewoli'' - grupy utworzonej przez Jacka Zajkowskiego (pseudonim Heres) oraz Piotra Zalewskiego (pseudonim ,,Pit'').

     Licealiści mieli okazję wysłuchać historii Piotra Zalewskiego, który mimo trudnego dzieciństwa diametralnie zmienił swoje życie, odciął się od destrukcyjnych ludzi, zerwał z uzależnieniem, ożenił się i zbudował z ukochaną szczęśliwy, dojrzały związek oparty na relacji dwóch serc.

     Artysta hiphopowy pokazał na własnym przykładzie, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, jeśli bezgranicznie zaufa się Bogu w sakramencie spowiedzi, która potrafi dać ukojenie stanowiąc wewnętrzny impuls do zmiany na lepsze.

 

     To właśnie dzięki wspomnianemu sakramentowi ,,Pit'' miał na tyle dużo siły, aby wyrwać się z więzów nałogów i odciąć od złego towarzystwa, niewłaściwych ludzi - przezwyciężyć wszelkie pojawiające się kryzysy. Założył zespół i zaczął tworzyć własną muzykę głoszącą słowa prawdy - muzykę z przesłaniem. Koncertował, poznawał nowych ludzi dzieląc się z nimi radością życia. Potrafił pojednać się z matką i ojcem, przeprosić za to co robił źle oraz powiedzieć jak bardzo ich kocha.

     Piotr Zalewski podkreślił, że w zerwaniu z trudną przeszłością i wyrwaniu się z niewoli uzależnienia mogą pomóc dobrzy, życzliwi nam ludzie - należy więc szukać prawdziwych przyjaciół, umieć prosić i korzystać z pomocy bliźnich, gdyż tylko dzięki nim możemy pokonać istniejące trudności.

Nie pozostawajcie z problemami sam na sam. Sami ich nie udźwigniecie. Szukajcie pomocy. Bądźcie otwarci na ludzi. Ze wszystkiego można wyjść. Zawsze jest szansa na lepsze życie. Nie bójcie sie wyłamać  z destrukcyjnego kręgu. Jutro może być za późno – apelował do zgromadzonych ,,Pit”

            Taką życiową drogę proponował uczniom artysta hiphopowy – wolność od używek i destrukcyjnego wpływu otoczenia. Zaznaczył przy tym, że to jak pokierują oni własnym życiem jest wyłącznie ich decyzją. Podkreślił, że wolność jest w każdym z nas - nawet osoba niepełnosprawna może być szczęśliwa, założyć rodzinę i żyć pełnią życia.

            Wokaliści potrafili świetnie nawiązać kontakt z uczniami posługując się zrozumiałym dla nich językiem. Artyści wraz z młodzieżą i nauczycielami wspólnie śpiewali fragmenty własnych utworów oraz tańczyli. Przed publicznością wystąpił również nauczyciel fizyki z Zespołu Szkół w Raciążu, pan Andrzej Kowalski, co bardzo podobało się młodzieży.

Spotkanie z duetem ,,Wyrwani z Niewoli’’ było ciekawą formą spędzenia czasu wolnego i miało wymiar edukacyjny. Była to bardzo dobra lekcja życia. Licealiści tak wspominają udział w wydarzeniu:

Karolina Zielińska - II klasa                

Było bardzo fajnie. Chłopaki zrobili mega wrażenie na wszystkich. Podczas swojego występu uświadomili młodzieży, że nie warto wpadać w nałogi oraz że picie, palenie i narkotyki nie są dobre. Warto zadbać o swoją wiarę, gdyż modlitwa nie jest straszna tylko pomaga. O tym wszystkim śpiewają w swoich utworach ,,Wyrwani z niewoli".

Paula Domańska – II klasa

Środowy koncert "Ku wolności" uważam za jak najbardziej udany. Muzyka, którą wokaliści z grupy "Wyrwani z niewoli" podzielili się z nami zapewne trafiła w gusta wielu osób. Postawa artystów, chęć i sposób docierania do młodych ludzi są godne podziwu. Wartości, które chcą przekazać ludziom poprzez swoje świadectwa są ważne w życiu i sądzę, że każdy mógłby wynieść wiele z tego koncertu. Ich twórczość na pewno mierzy się z wieloma opiniami, ale jak dla mnie jest to kawał dobrej roboty. Zrobili oni na mnie wrażenie już podczas zeszłorocznego koncertu i w tym roku także mnie nie rozczarowali.

Arkadiusz Dobies – przewodniczący klasy I

Atmosfera była niepowtarzalna. Nie żałuje udziału w koncercie. Jestem zachwycony. Szczególnie podobała mi się piosenka ,,Chodź z nami”. Urzekły mnie historie życiowe artystów. Myślę, że wszystkim dały dużo do myślenia. Wszyscy wyciągnęli wnioski z wypowiedzi wokalistów. Udział w koncercie zainspirował mnie do bycia lepszym człowiekiem. Od momentu poznania historii Piotra bardzo dużo zmieniło się w moim życiu, szczególnie podejście do całego świata. Uświadomiłem sobie, ze można wyjść z nałogów i pokonać istniejące problemy, jeśli bardzo się tego chce.

Dominika Maron -  klasa II

 

W środę byliśmy na koncercie chłopaków z Białegostoku, Jacka i Piotrka, czyli ,,Wyrwanych z Niewoli” Opowiedzieli nam o tym jak wyglądało ich życie kiedy się zagubili i o swojej przemianie. Zmienili  swoje życie wierząc w Boga, co im bardzo pomogło. Wyrwali się z niewoli swoich nałogów i grzechów. Poprzez swoje świadectwa chcieli nam pokazać, że nawet z najgorszej sytuacji jest jakieś wyjście, że wierząc w Boga można wszystko naprawić i wyjść z nałogów. Było bardzo fajnie. ,,Wyrwani z Niewoli” pokazywali nam swoją wiarę rapując piosenki. Bardzo mi się podobało. Wiem że w taki sposób chłopaki pomagają wielu osobom na świecie nie zostawiając nikogo samego  ze swoimi problemami. 

Dane kontaktowe

Adres: ul. Płocka 28;

09-140 Raciąż

Mail:storaciaz@poczta.onet.pl

Telefon: (23) 679 10 71

Faks: (23) 679 29 10

Losowe zdjęcie z galerii

Wigilia_SLO_2011 018.jpg

Copyright © 2019 Społeczne Liceum STO w Raciążu Rights Reserved.